Přiliš vysoké teploty s Accelerem S1?

Zkušenosti s grafickými kartami

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Addam 18. 8. 2007 17:19

Tak jsem si ho koupil, nainstaloval a nestačil se divit. Everest mi ukazuje teplotu procesoru GPU a tep prostředí do 55 stupnů v klidu, což by bylo v pohodě. V zátěži nejdou tyhle hodnoty přes 75, což je taky dobré, jenže pak je tam položka GPU VRM a ta jde v zátěži vysoko přes 100 stupnů a tím dojde ke snížení výkonu. Odhaduju, že to budou paměti,ale jistý si nejsem. Ty malé pasivy jsou na čipy přichyceny dobře(jeden měl tendenci odpadávat,ale držel a i kdyby jeden nedržel stoprocentně,tak by to tak topit nemělo). Ty pasivy jsem jen přilepil na ten pásek co na nich je zespod(měla se tam dát teplovod. pasta?). Netušíte někdo, kde by mohla být zrada? Jen pro úplnost, chladič je čistě pasivní a teplota okolních součástí(cpu,...) je v normálu,tak jak byla se standartním chladičem
Addam
Junior

Odeslat příspěvekod Addam 18. 8. 2007 17:52

Tak ještě doplním. Teď jsem zkoušel(po přečtení pár článků na netu) připevnění těch pasivů na pamětech a když jsem do nich rýp šroubovákem,tak se pohybují. To bude nejspíš špatně. Takže má smysl se patlat s nějakou teplovod. páskou nebo koupit rovnou nové měděné(ted jsou tam hliníkové). A jak docílit,aby se tentokrát připekly opravdu správně(a čím ty čipy čistíte vy?)
Addam
Junior

Odeslat příspěvekod Addam 22. 8. 2007 21:48

Tak ty hliníkové pasivy co byly k tomu chladiči na paměti jsem připevnil pořádně a drží, z druhé strany karty jsem nalepil další pasivy(taky hliník), ale je mi to houby platné a teplota VRM je podle Everestu po chvilce hraní zase přes 90 stupňů. Poraďte prosím někdo jestli je to proto, že ty pasivy jsou hliníkové a nezvládají to, tudíž by to chtělo vyměnit za měď nebo je to prostě proto, že je to pasiv a nezvládá to ten chladič už z podstaty a měl bych na to dokoupit nějaký větrák. Díky
Addam
Junior

Odeslat příspěvekod Master Awast 22. 8. 2007 23:13

Ten chladič máš na 99.99% špatně nasazený...
I´m walking the golden path... at least I hope!?
Master Awast
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Addam 23. 8. 2007 12:30

Ale jak bych ho mohl špatně nasadit? Pasivy jsem přilepil na paměti(nebo se snad maj dotýkat toho žebrování na samotném chladiči?). Ten velkej pasiv jsem taky přilepil na místo a dotáhnul šroubkama(měl by snad chladit jen to co je pod ním a ne se ještě nečeho dotýkat). A na jádro karty jsem dal novou pastu a chladič k ní zase čtyřma šroubama přitáhnul. Jědiné co jsme vypustil byly ty plastové klipsny, které měli držet chladič na kartě, s tím se mi mrzet nechtělo,ale to přeci nemůže mít vliv na funkci
Addam
Junior

Odeslat příspěvekod blino 23. 8. 2007 21:38

vyskusaj :wink:

nedal si tej novej pasty vela? niekedy to moze mat prave opacny efekt nez si zelas (vysoke teploty)...
R.I.P. Baky *16.3.1984 - +25.12.2007

i5 2500K, Noctua NH-U9B SE2, Asus Maximus IV GENE-Z, Asus HD5770 1GB, 2x4GB Corsair Vengeance 1600MHz, Crucial M4 128GB, 850W Enermax Revolution 87+ , Fractal Core 1000
blino
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Addam 24. 8. 2007 06:37

Zkoušel jsem to několikrát. Pasty jsem dal přiměřeně(už jsem měl tu čest zjistit, co to dělá když ji je moc) a ještě jsem ji rovnoměrně rozetřel. Ale ani to by neřešilo problém s tou teplotou VRM(paměti? to mi zatim nikdo nepotvrdil). Jak řikám, pasivy pečou,tak nevím jestli je problém v jejich materiálu(hliník) nebo to hold potřebuje ofuk
Addam
Junior

Odeslat příspěvekod bizkid 24. 8. 2007 07:18

No 1950xt a pasiv je trosku odvazne, ale na S1 by mal ist nainstalovat hociaky 12 cm ventilator. Inak VRM je voltage regulator module, cize ak mas pasiv na GPU a pametiach, tak VRM chladeny moc nieje, (standardny chladic ofukuje aj ten) a tak sa ti zahrieva. Ak ti grafika nemrzne tak by to malo byt v pohode ale aj tak by som uvazoval o tom ventilatore...
bizkid
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Addam 24. 8. 2007 12:16

Tak nemrzne to,ale jakmile jde teplota nahoru(90 a víc), je poznat ubytek výkonu. Někdo mi tu tvrdil, než jsem to kupoval, že je to na téhle kartě úplně vpoho, ten chladič, tak jsem fan neřešil. Ale prubnu to s ním a uvidíme
Addam
Junior

Odeslat příspěvekod Addam 24. 8. 2007 19:36

tak jsem namontoval fan a je po problému. V zátěži nejdou teploty regulátorů přes 70 a jádra a okolí přes 60. Jen ted vybrat levný kvalitní(tichý) větrák. Další noctua za 400 se mi kupovat nechce. Teď je na zvážení zda to nejít reklamovat nebo s někým nehádat, protože chladič měl kartu uchladit i bez něj, ale to se mu jaksi nedaří
Addam
Junior

Odeslat příspěvekod blino 25. 8. 2007 16:09

myslim ze s reklamaciou by si neuspel...chladic tu GK pasivne uchladit nemusi :wink:

jednak mas dost "nenazrane" komponenty ktore vydavaju vela tepla a teda pasiv only riesenie je na povazenie...
mno a nejak som si nevsimol ako mas vyriesene chladenie v case :roll:

ak sa to po priadani dalsieho fanu zlepsilo nechaj to tak...a casom ho vymenis za nieco tichsie...
R.I.P. Baky *16.3.1984 - +25.12.2007

i5 2500K, Noctua NH-U9B SE2, Asus Maximus IV GENE-Z, Asus HD5770 1GB, 2x4GB Corsair Vengeance 1600MHz, Crucial M4 128GB, 850W Enermax Revolution 87+ , Fractal Core 1000
blino
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Gruppe 26. 8. 2007 06:51

Addam: Na noctuu se vykasli, vem si nejaky vetrak od Arctic Coolingu, nejlepe nejaky ,,s nozickama,, co sjou pruzne uchycene a nevybruji + napoj ho na desku (pokud umi regulovat otazky) nebo kup regulator - cena cca 100,- celkem tedy +/- 200,- Kc
kecáním se ještě nikdy nic neudělalo :)
Gruppe
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Špidla 26. 8. 2007 07:47

no ale nikde nepises ze si na ten regulator pripevnil takovej podlouhlej pasivek (asi 8cm dlouhy) vsude pises nej o pasivech na pameti...ten prave slouzi ke snizeni teplot u techle radeonu.
a 1950xt musis chladit s nejakym vetrackem pac na krabici je napsano pasivne jen na 1950pro....
Špidla
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Addam 26. 8. 2007 08:07

Ten dlouhý pasiv tam samozřejmě mám, ale jestli ty regulátory jsou to co si myslím že jsou(třeba se pletu), tak na ně to vůbec nedosedá(chladí to jen to na čem je to přilepeno, ty čipy vlevo a vpravo to nechladí dík tomu jak je to tvarované). Chlazení skříně mám takové, že vpředu i vzadu mám 12cm větrák a ve zdroji(přesně nad cpu) mám zase 12cm větrák(noctua zregulovaná na 950otáček aby neřvala(i tak slušný vysavač)). Ta reklamace samozřejmě nemá smysl(byla to jen taková úvaha). Jsem doma vyhrabal 12cm ArcicCoolin(uřvaný 12025),tak si vyrobím redukci na 5V a když to bude v poho tak to tak nechám a když ne, tak si koupím od AC 12L
Addam
Junior

Odeslat příspěvekod Gruppe 26. 8. 2007 17:19

v diskusi na CZC jsem cetl neco o vice revizich x1950GT / PRO , pricemz u prvniho vydani bylo potreba regulatory napeti chladit a u druhe revize jiz ne - jak poznam o kterou kartu se jedna?

pls help :)
kecáním se ještě nikdy nic neudělalo :)
Gruppe
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků