bluetooth - problémy

Počítačové periferie a další kategorie hardwaru, které nemají samostatnou sekci

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod liska01 4. 9. 2007 07:57

Dávám svůj dotaz rovnou na smetiště, protože neumím problém ani pořádně popsat. Mohl by mi někdo pomoct např. přes icq? Mám už několik dní problémy s bluetooth a už jsem z toho zoufalá. Např. modrý světýlko mi svítí furt a nejde vypnout. Je to celý divný, ale nevím, kde začít. Měla bych mít BT od Dellu (WIDCOMM). Tak jestli tu je někdo, kdo tomu rozumí, ať se mi prosím ozve na SZ nebo ICQ. díky

//christian: přesunuto do sekce Ostatní hardware
liska01
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bibendum 4. 9. 2007 09:02

Tak to je právě základ popsat dobře svůj problém,aspoň se o to pokus. Pokud jde o nějaké BT dongle do usb, tak to mě taky svítí pořád, vypne se až vypnutím pc a vypínače na zdroji.
Kdyby architekti stavěli domy tak, jak programátoři dělají programy, dokázal by jediný datel zbořit celá města.
Bibendum
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod WarCZ 4. 9. 2007 10:27

ahoj ja mam taky problemy s bluetooth ale zkusime poradit

Napiš: jestli maš
- NB s bluetooth
- NB a USB bluetooth
- PC a USB bluetooth

dale potom jaky program použivaš na ovladíání a parování a hlavně s čim to paruješ
https://zabovreska.webnode.cz/
Hodinky: Pebble Steel
Registrován od 19. 2. 2006
WarCZ
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod liska01 4. 9. 2007 13:13

Mám NB s BT (tam ale asi je interně přes USB)
Na liště v pravo dole mám momentálně 2 ikony BT - jednu větší, kterou jsem spustila přes ProgramFiles/Dell/Bluetooth software - BTTray.exe, v ní je to červeně a momentálně mi s tím nejde nic udělat. (když dám PTM, tak mi to napíše Start Using BT, ale jinak nic) a pak druhou ikonku BT menší s bílým symbolem (Zařízení BT) - tam je mi divné to, že v záložce Zařízení není nic, když dám Přidat, tak hláška, že systém nenalezl žádné zařízení BT.

Modrý světýlko mi svítí furt, dřív šlo normálně přes tu větší ikonu vypnout a zapnout. (Bylo tam víc funkcí, než teď ta jedna, která nedělá nic).

Tak tolik pro úvod.
liska01
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mbing 4. 9. 2007 14:42

Nemá notebook speciální tlačítko pro vypnutí? Jestli ne, tak bych zkusil přeinstalovat ten software.
Nemám problémy s alkoholem, mám problémy bez něj.
mbing
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod basty 4. 9. 2007 14:58

a je ve spravci zarizeni? a kdyz je, mas tam moznost zakazat a povolit zarizeni?
basty
Junior

Odeslat příspěvekod mbing 4. 9. 2007 15:20

Vypínání a zapínání BT přes Správce zařízení není zrovna pohodlné. :)
Nemám problémy s alkoholem, mám problémy bez něj.
mbing
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod basty 4. 9. 2007 15:25

no to tak nemyslim, ale stalo se mi taky ze svitilo a nenaslo to nic a ve spravci nebylo neco v poradku tak jsem to preinstaloval restartoval a bylo to v poho...
basty
Junior

Odeslat příspěvekod liska01 4. 9. 2007 15:29

Tlačítko pro vypnutí BT notebook nemá.
Ve správci zařízení je.
A nechybí mi tam ovladač? Nebo to je normální, když to vypadá takhle:
Obrázek
liska01
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod liska01 4. 9. 2007 15:34

basty píše:a je ve spravci zarizeni? a kdyz je, mas tam moznost zakazat a povolit zarizeni?

je tam ta možnost, ale i když dám zakázat, tak mi to svítí modře dál
liska01
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod basty 4. 9. 2007 15:36

no nevim, ale myslim ze tam bude nejaka chybka... a v karte obecne? tam dole by melo byt zakazat a povolit...
basty
Junior

Odeslat příspěvekod basty 4. 9. 2007 15:39

no tak ok, tak bych teda zkusil preinstalovat ovladace. Mely by to byt tyhle:
Kód: Vybrat vše
http://support.dell.com/support/downloads/download.aspx?c=us&cs=19&l=en&s=dhs&releaseid=R82522&formatcnt=1&libid=0&fileid=108353
basty
Junior

Odeslat příspěvekod liska01 4. 9. 2007 15:40

To je to samý :-), žádná změna, zakázat a povolit to jde. Svítí pořád. Viděl jsi, co jsem psala předtím? Jestli mi nezmizel ovladač. Nedávno jsem si ho instalovala, ještě někde mám link. Ale nechápu, jestli může jen tak sám zmizet.
liska01
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod liska01 4. 9. 2007 15:45

Tak jsem tu zpět, stejně mi to furt nefunguje, tak teď tu mám tohle: Obrázek

tak jestli z toho něco vyčtete, co by k něčemu bylo...

změna je ta, že když teď kliknu PTM na ikonu BT dole v liště, tak je tam víc funkcí, ale když dám Advanced configuration, tak se objeví tohle: Obrázek
(tak nevím, jak mám pokračovat, co dál mám zkusit :( )
liska01
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod petrusek 4. 9. 2007 21:28

Ja myslim ze ta ikonka v trayi (BTtray.exe) patri widcommu, ale zarizeni jako takove si chytly ovladace microsofti ktere jsou v XP od SP2. Proto se bttray s tim zarizenim nemuze domluvit a ikonka je cervena. Muzes bud

1) zkusit rucne preinstalovat ovladace zarizeni co si u tebe rika "Dell TrueMobile..." a vnutit mu bohuzel necertifikovane (to je asi duvod proc XP daly prednost svojim vlastnim) ovladace od widcommu aby ti zacala fungovat ta ikonka co tam mas
anebo
2) vykaslat se na widcommy a nechat XP at si to pouzivaji samy (to je ta druha ikonka co jsi tam asi mela a uz nemas, ale jinak by to taky melo byt pristupne pres ovladaci panely/zarizeni bluetooth)

Spis bych se klonil k prvni variante, protoze ty widcommy maji vic moznosti a nektere funkce jsou tam pohodlnejsi
petrusek
Junior
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků