VYRESENO:mrtve PC

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod EViLNEViL 11. 9. 2007 09:57

CPU: C2D E6400 / COOLER: Thermaltake CL-P0071 Sonic Tower / MB: Gigabyte GA-965P-DS4/ RAM: GEIL 2x1GB DDR2 PC800 (GX22GB6400UDC) / HDD: Seagate Barracuda 7200.10 ST3320620AS / G. C.: Sapphire ATI X1950PRO Ultimate / CASE: Thermaltake Dream Tower Soprano VB1000BWS / ZDROJ: SEASONIC S12-500
tohle je moje mrtva sestava. pocitac byl po celodennim pouzivani vypnut a po opetovnem zapnuti uz nenastartoval. dojde k inicializaci desky. na monitoru se zobrazi uvodni screen s vlastnostmi desky GIGABYTE a s nabidkou vstupu do biosu a dalsich moznosti. dal se nedeje nic, pocitac nereaguje na klavesnici ani nevyda zadne varovne signaly informujici o poruse. vyzkousel jsem zprehazet pameti ve slotech nebo pouzit pouze jednu, ale nepomaha. nepomohlo ani odpojeni hdd. to deska signalizuje nekolika pipnutimi, ze disk neni pripojen. pocitac nebyl nikdy taktovan a je s nim slusne zachazeno. Poradi mi prosim nekdo, co by mohlo byt odpalene? zatim jsem si sehnal jinou desku, kterou vecer zkusim.
Dekuji vsem za jakoukoliv radu. pocitac je samozrejme v zaruce a vse koupeno v Czechcomputer. tkze se to urcite vyresi, jen nechci behat s komponenty z kolina do prahy, abych zjistil, co je spatne.
tkze za to muze deska, na jine desce vsechno pekne bezi, tkze hned zitra bezim do CC na reklamaci:]
Naposledy upravil EViLNEViL dne 11. 9. 2007 21:25, celkově upraveno 1
EViLNEViL
Junior

Odeslat příspěvekod ondra1 11. 9. 2007 10:11

někde půjčit a vyzkoušet jiný zdroj
ondra1
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod EViLNEViL 11. 9. 2007 10:18

proc myslis, ze by to mohlo byt zrovna zdrojem? pocitac mi bezel pul roku bez jakkehokoliv problemu.
EViLNEViL
Junior

Odeslat příspěvekod Lubčo 11. 9. 2007 10:25

Samozrejme to nemusí byť zdrojom, ale tá pravdepodobnosť je tam určite na 80 %. Aj keď som prekvapený, že taký kvalitný zdroj a každému doporučovaný Seasonic by odišiel. :shock:
C2Q8200,Gigab.EP45,8GB Kingston HPX 1066MHz,Samsung HD642JJ 640 GB,NVIDIA Gigab.9600GT-512MB-pasív,Enermax Modu82+525W,TT Matrix VD3000BN,DVDRW LG GH24NS90,Win 8 Pro,HP L2208W.22“
Ntb:Dell Studio1537+Win 7,Dell Inspiron N5040+Win 7
Mobil: Nokia Lumia 920
Lubčo
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ondra1 11. 9. 2007 10:25

asi před rokem jsem měl podobný problém, při zapnutí PC nic nenaběhlo, jenom pípala deska, po výměně zdroje vše OK, ale měl jsem zdroj LC power a to byl *****, je pravda že Tvůj zdroj je dost kvalitní, ale člověk nikdy neví.
ondra1
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod EViLNEViL 11. 9. 2007 10:29

prave problem je v tom, ze pocitac vubec nijak nereaguje. zadne pipani, proste nic. ale pokusim se jeste sehnat jiny zdroj, jestli to nebude tim.
EViLNEViL
Junior

Odeslat příspěvekod martin_o5 11. 9. 2007 10:35

První bych zkusil reset biosu přes jumper.
Poté odpojit a zapojit všechny kabely.
Já osobně bych viděl problém spíš v desce...
"Štěstí je jako malé dítě. Musíte ho neustále podpírat a pomáhat mu"
martin_o5
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pytlík 11. 9. 2007 10:37

Také si přeměř baterku CMOS a podívej se, jestli nejsou na desce nějaké byť jen trochu nafouknuté kondenzátory (bývá lehounce vyboulená čepička). Ten zdroj je, pochopitelně, dosti pravděpodobný, ale prvně zkontroluj to, co ti doporučuji, protože se to kontroluje jednodušeji (a baterka je levná).
Pytlík
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martin_o5 11. 9. 2007 10:39

[quote="Pytlík";podívej se, jestli nejsou na desce nějaké byť jen trochu nafouknuté kondenzátory (bývá lehounce vyboulená čepička).
"Štěstí je jako malé dítě. Musíte ho neustále podpírat a pomáhat mu"
martin_o5
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod EViLNEViL 11. 9. 2007 10:46

reset biosu jsem take zkousel, ale to nemelo zadny ucinek

u pul roku stare desky mi neprijde pravdepodobne, ze by mohla byt spatna baterka, ale mozne je vse

kondenzatory jsem zkoumal, ackoliv pouze zbezne, protoze deska je stale v bedne a pres chladic procesoru toho tam moc videt neni a na DS4 jsou uz Ultra Durable kondenzatory s kovovym obalem, tkze bych netypoval zrovna je
EViLNEViL
Junior

Odeslat příspěvekod radip 11. 9. 2007 11:34

Na par minut PC zcela odpojit od proudu. Zkontrolovat zda se toci vsechny ventilatory. Zkusit vytahnout a zase zapojit vsechny kabely a konektory. Otocit klavesnici a vysypat bordel z klaves. Zkusit jinou klavesnici. Pokud nic z toho nezabere a BIOS bude stale nedostupny, pak je na rade zdroj a deska.
radip
Junior

Odeslat příspěvekod EViLNEViL 11. 9. 2007 11:40

radip píše:Na par minut PC zcela odpojit od proudu. Zkontrolovat zda se toci vsechny ventilatory.


tak to jsem delal, preci jen se nebudu hrabat v pocitaci s pripojenym zdrojem, na to ho mam az moc rad. ventilatory se samozrejme toci, resp. na case, zdroji i graficke karte. na procesoru zadny neni, jelikoz mam pasivni chladic

radip píše:Zkusit jinou klavesnici. Pokud nic z toho nezabere a BIOS bude stale nedostupny, pak je na rade zdroj a deska.


tak ja neresim problem s nedostupnosti biosu nebo spinavou klavesnici, to by mi tak nevadilo jako spis ze se pocitac nerozjede vubec
EViLNEViL
Junior

Odeslat příspěvekod radip 11. 9. 2007 11:53

No a vidis v BIOSu pripojeny HDD? Je slyset, ze se HDD roztoci?
Pokud muzes klavesnici normalne ovladat BIOS a PC proste pouze nebootuje z HDD, pak hledej problem tam.
Pokud je HDD BIOSem detekovan muzes zkusit start OS z CD/DVD a pripadnou opravu MBR nebo nejake live cd / USB flash OS a muzes HDD zkontrolovat vice.
Naposledy upravil radip dne 11. 9. 2007 12:17, celkově upraveno 1
radip
Junior

Odeslat příspěvekod EViLNEViL 11. 9. 2007 12:11

radip píše:No a vidis v BIOSu pripojeny HDD? Je slyset, ze se HDD roztoci?

bohuzel do biosu se nedostanu, myslel jsem, ze je to z meho uvodniho threadu jasne. na odpojeni disku deska reaguje, a to par pipnutimi s tim, ze pokud by byl problem s diskem, tak by pocitac urcite dosel az k bootovaci sekvenci, kde by se mne to pozadalo, abych pripojil medium ze ktereho jde bootovat. tam bych problem nevidel
EViLNEViL
Junior

Odeslat příspěvekod radip 11. 9. 2007 12:22

Aj. Z predchozi odpovedi jsem nabyl mylneho dojmu ze BIOS je pristupny. Zkus teda zkontrolovat usazeni chladice na CPU - ackoli by se zrejme nestacil prehrat za tak kratkou chvili.
Pokud mas vsechny kontakty OK, tak zrejme pujde o reklamaci hw.
radip
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků