Fanless pocitac s procesorem VIA C7

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod psonek 14. 9. 2007 09:50

Ahoj,
uz se tu jednou resil pocitac bez vetraku. Ja si chci neco takoveho poridit do obyvaku.

Muje hlavni pozadavky jsou:
1/ aby stihal filmy/DVD/mp3/fotky/internet/televizi
2/ pokud nebude zatizeny, tak aby se v nem nic netocilo

Zatim jsem si nasel sestavu:

deska+procesor: Jetway HYBRID J7F2WE1G5D Mini ITX
http://pc.itek.cz/zakladni-desky-via-ep ... 5D-1500MHz

harddisk: OS bude na IDE FLASH, fotky & spol bud na externim HDD nebo na HDD, ktery se bude po 15 minutach vypinat

zdroj: fanless, FSP300-60GNF
http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=30760

case: zatim nevim

Myslite si, ze mi bude stacit vykon? Ted mam duron 750, je celkem ok, ale urcite bych chtel neco tak 2x rychlejsiho.

Potrebuju poradit s ventilatorem. Jsou 2 moznosti:

a) zadny ventilator
b) ventilator, ktery se bude sam vypinat, kdyz bude pocitac nevytizeny.

ad a) neodvarim neco?
ad b) kam ten ventilator umistit? Jak ho zapojit?

Diky za jakekoliv rady/pripominky.

Radek
psonek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tecka 14. 9. 2007 10:14

Hmm vzal bych neco co nema vga ...
Zdroj pokud pouzijest ntb mechaniku bych bral picoitx
nevim jak je rychlej duron ale ta via je dost pomala

a]proc bys mel? Pubertaci na foru ti budou tvrdit neco jinyho,a le nevyznaj se v tom!
b] do desky, speefan
tecka
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod koenzim 14. 9. 2007 10:25

Ja by som to cele postavil radsej na tomto: http://www.alza.cz/zakladni-deska-intel-d201glyl-little-valley-d77544.htm
Neviem sice, aky hlucny je ten ventilator, ale vzhladom na velkost chladica to asi moc tepla produkovat nebude.
Zdroj by som tiez vymenil za nieco s ventilatorom, aby bol v skrinke aspon aky taky prievan. Moc sa v zdrojoch nevyznam, ale myslim ze nie je problem najst zdroj, ktory v beznej obyvacke nebude pocut (aj v noci ked je vsade ticho)
koenzim
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod chito 14. 9. 2007 10:29

zapomeň na to, že tento procesor bude 2x rychlejší než tvůj duron. Výkon tohoto procesoru je někde na úrovni PIII na 1 Ghz. Nebylo by lepší poskládat něco s pomaloběžnými ventilátory, které nebudeš ani slyšet?
chito
Pokročilý

Odeslat příspěvekod mattiash_king 14. 9. 2007 10:50

co tak poskladat nieco na AMD 690G, Sempron - pasiv chladic, Seasonic S12II-380 380W, zo 2x 12cm noctua ?
LG Optimus Sol E730
mattiash_king
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod BlackII 14. 9. 2007 12:09

mattiash_king: souhlas
- stavět fanless PC na multimédia je IMHO blbost - nebude to stíhat - předpokládám že by měl mít minimálně výkon na HD video..

nevím jaký máš finanční limit ale základ bych viděl nějak takhle:
Obrázek
Obrázek

- case si vyber podle sebe, disk bych volil http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=42780
Naposledy upravil BlackII dne 14. 9. 2007 12:12, celkově upraveno 1
BlackII
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod psonek 14. 9. 2007 12:12

Diky za odpovedi,
ta intel deska vypada hodne dobre - budu o ni urcite uvazovat.

S tou rychlosti VIA C7 mate urcite pravdu - podarilo se mi najit nejake benchmarky a neni to zadna slava. Rekl bych ze oproti duronu to bude tak 50% navic. Budu se muset rozmyslet jesli mi to staci...

Jinak ventilatory, ktere pobezi porad neberu - spousta lidi nic neslysi, ale ja tomu neverim. Na duronu mam 2 roky starej zdroj+chladic na procesoru. Nechal jsem si poradit, aby to bylo co nejvic tiche - ale kdyz clovek v noci lezi tak to stejne slysim.

Radek
psonek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod psonek 14. 9. 2007 12:19

HD video nepotrebuju - staci DivX/DVD
psonek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mattiash_king 14. 9. 2007 12:38

ja mam klasicke akasa 80mm a ked ich dam na 50%(aj vtedy je ich vykon na podiv krasne dostacujuci) tak cez noc nepocut fakt nic, jedine disk. Ale kedze ten budes mat flash IDE tak nevidim problem. A podla odozvy na noctua o tych ani nevies.
LG Optimus Sol E730
mattiash_king
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tecka 14. 9. 2007 12:47

Via standadni divX co normalne stahnes (ne ty 720p a 1080p) urctite vzhladne a fanless urcite dokaze jen, jen doporucuju fakt picoatx(itx) zdroj (imho bude kvalitnejsi nez normalni fanless zdroje). A pouzit notebookovou dvd-rw.

Jestli ti ta intelka s mobilnim procesorem pojede fanless to fakt netusim, ale imho by taky vpohode mela, procesory sou delany na teploty okolo 100stupnu, takze hloupouckym detem, ze zive co ti budou psat, ze ne never, oni se snazi procesor dostat na 50 stupnu, coz je proste blbost.
tecka
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Dodo677 14. 9. 2007 13:05

No .... já nevím....ale fanless zdroj :roll: ...imho to není ono...nemám s nima good skušenosti......
parádně to vystihuje piposek Master Awasta..... "***** može biť fanless... zdroj nie!" :lol: :lol: :lol:
Jedinej fanless zdrohe kterej sem montovaj do komplu tk vyhořempo 2 mesících....následovala reklamace a koupě Seasinicu S12...tze asi tak :roll:
...narážky nVidiotů na ATi a fanATiků na nVidii není potřeba komentovat...
Dodo677
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tecka 14. 9. 2007 13:16

Bla bla bla, k notebookum dostanes kline 130w fanless zdroj.
tecka
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Vebloud 14. 9. 2007 13:23

tecka píše:Bla bla bla, k notebookum dostanes kline 130w fanless zdroj.


Souhlas

Edit: Tohle je relevantní pouze k variante s VIA C7
Naposledy upravil Vebloud dne 14. 9. 2007 13:49, celkově upraveno 1
Žít a nechat žít, ty máš svůj názor, já mám svůj názor, já ti nebudu nutit svůj, nemusím souhlasit s tvým, ale udělám vše, abys ho mohl svobodně vyjádřit.
Vebloud
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dodo677 14. 9. 2007 13:37

tecka píše:Bla bla bla, k notebookum dostanes kline 130w fanless zdroj.
...... šéfe tam příspěvek byl směrován na ten FORTRON......osobně mi zdroj u NB nikdy nevyhořel....tze proti němu nic nemám.....
equote="tecka"]Bla bla bla....
... ne třeba dalšího komentáře....to vypovídá samo za sebe.....
šéfe nemohl bys napsat threadu "Členové Živě, kolik Vám je a kdo Vám je/není sympatickej..." ?!...... ( http://forum.zive.cz/viewtopic.php?t=37359 ) .....osobně by mě zajímalo kolik ti je..... :lol:

PS:.....sry za OT... :P
...narážky nVidiotů na ATi a fanATiků na nVidii není potřeba komentovat...
Dodo677
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Peťo 14. 9. 2007 13:58

Nebude najjednoduchšie kúpiť KVALITNÝ starší notebook s procesorom Pentium M (Centrino)? (Pozor, nie nejaký lacný nový ***** Acer, Asus alebo lowend HP/IBM - to bude hlučné a bez TV výstupu.)

Mal som napríklad HP Compaq C620. Výkon na úrovni P4-2GHz, to je určite dosť, bez záťaže ventilátor nebeží, pri záťaži iba mierny šum. Má výstup TV-out, všetky potrebné konektory, prípadný TV tuner by si pripojil na USB, zdroj je fanless :D adaptér.

Cena asi 12000 Sk aj s legálnym WinXPPro. Za tú cenu nepostavíš rovnocenný tichý počítač.

Ďalšou alternatívou je napríklad Dell Latitude D600 za podobnú cenu. A naviac máš plnohodnotný notebook, ktorý môžeš zobrať, ak ti treba.
Peťo
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků