Dá se na 12" notebooku pohodlně pracovat?

Diskuze o přenosných počítačích

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Peshi 27. 9. 2007 18:24

Zdravim, v současnosti mám 15,4" notebook, který už mi pomalu dosluhuje. Asi by bylo vhodné říct, že notebook je můj jediný počítač, stolní PC pro mě nepřipadá v úvahu, protože pobývám rovnoměrně na 4 místech. Notebook používám převážně na stole, ale zase na druhou stranu ho často přenáším, na což není ten můj 3kg macek zrovna ideální, obzvlášť když s sebou tahám ještě další krámy. Podle mě je ideálním kompromisem mezi přenositelností a pohodlnou prací na stole 13,3", já mám teďka ale dobrou nabídku na 12", konkrétně se jedná o HP 2510p. Tenhle notebook splňuje prakticky všechny moje požadavky, ale bojím se, že je moc malý. Proto bych se chtěl zeptat uživatelů 12", zdali není problém pracovat celý den na takovémto notebooku. Díky.
Peshi
Junior

Odeslat příspěvekod swarm 27. 9. 2007 19:12

No já bych teda u toho nechtěl pracovat celý den. Mám už skoro rok 12" (doma k ní připojuju 21" S-PVA LCD) a příště si koupim radši 13.3". Několik jsem jich už recenzoval a přijde mi to jako ideální rozměr a přitom to neni fyzicky o moc větší jak ta 12".
Diagon Swarm - ~460 zrecenzovaných notebooků od 2007
15,6" Acer V15 Nitro - i7-4710HQ, 16GB RAM, 2xSSD, FHD IPS
14" HP EliteBook 840 G5 - i5-8350U, 16GB RAM, 512GB SSD, FHD IPS
14" ThinkPad T400 - C2D T9900, 8GB RAM, 300GB SSD, WXGA+ LED
swarm
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod malcolmX 27. 9. 2007 19:28

Asi se to bude lisit od uzivatele k uzivateli, ale na tech 13.3" se shodne vice lidi. Momentalne pouzivam nejvice 14" ThinkPad. Na cesty si beru 10.6" VAIO a na sledovani videa ci programovani v shellu mi staci (na tak maly laptop ma vybornou klavesnici). Nez 12" to radeji mensi nebo 13.3".
malcolmX
Junior

Odeslat příspěvekod Peshi 27. 9. 2007 19:34

Díky za názor, někdo další? (Byl bych rád, kdyby se vyjádřil zdejší odborník Ceco, před lety mi tu dobře poradil s výběrem notebooku.)
Peshi
Junior

Odeslat příspěvekod CeCo 27. 9. 2007 20:10

Odbornik CeCo? Takeho odbornika nepoznam...

12" je podla mna naozaj malo, tu by som si kupil len keby som mal dockinu a v nej pekne monitor, klavesnicu a mys a notas pouzival len na cestach mimo kancelariu (za predpokladu ze som manazer). Ak to ma byt cisty primarny pocitac, tak suhlas so swarmom a malcolmx-om - 13,3.

Inac, 2510p som mal zapozicanu; ono ako notas je to celkom fajn; ale je dost okresany do vykonu (nizkonapatove veci a pod.), takze okrem prenositelnosti a Officu ho velmi nevyuzijes.

C
CeCo
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Vasil 27. 9. 2007 20:51

Vasil
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MadMatt 27. 9. 2007 21:04

mam 15,4" IBM Z60m ... a hp nc 4010... to hp je 12" da se u toho pracovat v pohode...mala telka je proste dan za malou hmotnost a rozmery...je to dle meho individualni...take podle toho, co na tom delas...
MadMatt
Junior

Odeslat příspěvekod Peshi 27. 9. 2007 21:10

2 MadMatt: Hlavne na nem budu psat, vetsinou klasicky doma na stole a ve skole ...

Hmm, tak se potvrdilo, co jsem si myslel ... 12" je malo, puvodne jsem uvazoval o Dellu Vostru 1400, ale odradila me absence PCMCIA slotu, coz je pro me zasadni, vzhledem k tomu, ze se k netu pripojuju pres PC Card Huawei E620 a investovat 5 tisic do USB modemu, ktery bude dost couhat z notebooku, neni zrovna idealni reseni ...
Nebo nevite o necem, co by splnovalo tyto moje pozadavky?

14" 1400 x 1050 displej
odolne provedeni
hmotnost pod 3 kg
Santa Rosa
nejmin 100 GB HDD
aspon 1 GB RAM
vydrz 5 hodin a vice
zaruka 3 roky NBD
PCMCIA slot
ctecka pamatovek
Bluetooth
Windows Vista
(nepohrdnul bych cteckou otisku prstu, neni ale podminkou)
Cenovy strop 40 tisic Kc s DPH.

Jak jsem psal, mel jsem zalusk na Dell Vostro, kvuli chybejici PCMCIA ale nepripada ted v uvahu. Koukal jsem taky na IBM rady T, ty ale v dany cenovy kategorii maj mensi rozliseni displej a ty lepsi jsou drazsi ...
Peshi
Junior

Odeslat příspěvekod puck 27. 9. 2007 21:21

ceco to vystihol :-)
mam 12" notebook - v kancli pouzivam 19" lcd a externu klavesnicu, na sluzobke sa mi hodi maly notebook. da sa na to dobre zvyknut, programovanie, office, browsovanie, emaily a pod. v pohode, filmy tiez. nezabudni na malu externu usb mys a maly zdroj. vzdy ked vydim tie 15" wide telesa, tak som rad, ze mam 12ku :-)
jedna nevyhoda 12tiek je slabsie chladenie, takze tie ULV procesory v HP2510 budu celkom dobre, maju mysim 17W oproti standartnym 34W cize asi aj lepsiu vydrz baterky. ja by som do toho isiel, len by ma trapil ten VGA out :-/ DVI by sa hodil viac
puck
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MadMatt 27. 9. 2007 21:30

tak na to ti 12" staci...a podle me bys mel jit spis do nejakyho trosku starsiho, protoze novy je velka investice, ktera je zbytecna... pouzivam ho na linux...browseni, programovani, emaily, obcas i nejaka starsi hra na odreagovani, dokonce na nem mam i pres virtualbox windows xp v linuxu a nemam s tim zadny problem...jak rikam.je to indivindi...
ad tvoje pozadavky..podle meho je splni jenom acer a od toho te zasadne zrazuji (osobni zkusenosti a nejenom moje se servisem jsou na -3 z intervalu 0-10). kazdopadne u IBM zaplatis za odolnou konstruknci ( i kdyz uz to neni ibm..je to trosku lepsi lenovo...mno.. display chces sirokouhly...takze se zase vracime k zasadni otazce : chci maly prenosny, nebo vetsi kravu, kterou budu liny tahat ? jinak...ja bych sel asi do dellu..nebo sony vaio... a dneska uz bych prodal nejradeji ibm i hp a koupil si maly nabuseny book ... ale to je unreal, protoze ty prachy co jsem do toho vrazil nikdy nedostanu zpet a krome toho...15,4" IBM skvele prehrava filmy..a da se s ni mlatit o zem ( ozkouseno) ((titan opravdu zpevni)) a hp se da opravdu nosit v jedne ruce jako sesit...problm je zase s vydrzi baterie ( cca 1,35 hod)) ..ale zase na to, jak je stary, je to uctihodny vykon..
MadMatt
Junior

Odeslat příspěvekod MadMatt 27. 9. 2007 21:33

notebook je primarne prenosne zarizeni...zapomen na nejake externi periferie...pokud chces ext. periferie, kup si radeji poradny stolni pc, za ktery das urcite min pri stejnem vykonu nez za booka...
a 17" book rozhodne je pekny, nabuseny, ale se slovem mobilni ma spolecne akorat rudlik, na kterym to budes vozit
MadMatt
Junior

Odeslat příspěvekod komplikator 27. 9. 2007 23:56

MadMatt píše:notebook je primarne prenosne zarizeni...zapomen na nejake externi periferie...pokud chces ext. periferie, kup si radeji poradny stolni pc, za ktery das urcite min pri stejnem vykonu nez za booka...
a 17" book rozhodne je pekny, nabuseny, ale se slovem mobilni ma spolecne akorat rudlik, na kterym to budes vozit


ja denně nosím 17" MSI, na brašnu to není, nutnost je kvalitní batoh s výstuhou. Osvědčil se mi Kensington contour... Tohle MSI váží 3,1kg. Když vezmu že ještě nedávno má bývalá nosila v batohu starší Aspire 1xxx (fak si nepamatuju ten model), který měl 3,5kg a jen 15"... Před tím MSI jsem měl 15,4" Prestigio a hmotnost byla stejná... Myslím že ten rozdíl mezi těžší 15,4" a lehkou 17" je jen v rozměrech..

Nicméně téma 12" NB mě zajímá, řekněme že v horizontu půl roku začnu dojíždět do kanclu trošku větší vzdálenost a auto bude hlavně časově nevýhodné, tak do busu/vlaku se něco malého bude hodit... navíc se to nepronese. Nicméně pak na tom v kanclu budu dál makat. Takže to asi bude končit 12 - 13,3" NB k němu pak domů i do kanclu nějaké cca 20-22" LCD..
i7-8700k@5GHz DELID, RTX 2070 Super, 32GB RAM, custom liquid cooling
komplikator
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod swarm 28. 9. 2007 02:03

puck píše:jedna nevyhoda 12tiek je slabsie chladenie, takze tie ULV procesory v HP2510 budu celkom dobre, maju mysim 17W oproti standartnym 34W cize asi aj lepsiu vydrz baterky. ja by som do toho isiel, len by ma trapil ten VGA out :-/ DVI by sa hodil viac
Problém těch ULV je v tom, že jsou výrazně pomalejší, než ty normální procáky. Ten rozdíl je fakt hodně znát. Jako svůj jediný počítač bych určo nechtěl nic s ULV procesorem.
Diagon Swarm - ~460 zrecenzovaných notebooků od 2007
15,6" Acer V15 Nitro - i7-4710HQ, 16GB RAM, 2xSSD, FHD IPS
14" HP EliteBook 840 G5 - i5-8350U, 16GB RAM, 512GB SSD, FHD IPS
14" ThinkPad T400 - C2D T9900, 8GB RAM, 300GB SSD, WXGA+ LED
swarm
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Peshi 28. 9. 2007 08:11

Jj to je fakt, asi nakonec zůstanu u té 15,4", která sice něco váží, při práci na stole je ale neocenitelná ... Nejlepší pro mě asi bude HP 6710b, který jinak splňuje všechny moje pořadavky, jen trochu mrzí chybějící magnéziové vystužení jako u jeho předchozích modelů. Za 33,5k to je myslím výborný kauf, ještě dokoupím 3letou záruku a budu na svým ...
Peshi
Junior

Odeslat příspěvekod malcolmX 28. 9. 2007 08:22

U malych laptopu jsem s chlazenim problemy nemel, ale treba je to znackou/typem a s tim souvisejici optimalizaci (nekolikrat VAIO). Casto mam pocit, ze vyrobci chteji laptopy hw/vykonove za kazdou cenu konkurovat desktopum. takze zaplatpanbuh za Apple, nekdejsi IBM, Sony, Toshibu atp.

Jinak urcite bych se u ThinkPadu neorientoval jen na radu T. Beznemu uzivateli stejne dobre poslouzi slusne R'ko a uspora penez je nezanedbatelna.
malcolmX
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků