Zesílení signálu Wifi

Routery, AP, switche, huby, ethernet

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Jimmmy 1. 10. 2007 18:14

Zdravím. Chytám na tento počítač pomocí wifi internet (je to v bytě a netuším odkud signál přichází). Signál je ale velmi slabý a občas vypadává. Existuje něco, nějaká anténa (přesný název by mi moc pomohl), díky které bych signál mohl zesílit (pokud by byla na přibližně stejném místě jako teď počítač)? Za jakékoli reakce budu opravdu vděčný...
Jimmmy
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Tomasek1234 1. 10. 2007 19:32

Externi antena. Pokud nemas vstup tak jeste wifi kartu. :)
Phenom™ X4 Quad-Core Black Edition 9950 2.6GHz 125W socket AM2+ ,BOX, 4GB RAM, ATi HD4850, Samsung SpinPoint F1 1TB, Samsung 2053BW, 20'', Seasonic :)
Tomasek1234
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Jimmmy 1. 10. 2007 20:22

Díky za radu. Konkrétní návrh by nebyl? Bohužel se v tomhle vůbec nevyznám. A ještě otázka - jak moc dokáže anténa zesílit signál? předpokládám, že to záleží na mnoha faktorech (nejvíc asi na druhu antény), ale tak cca? Díky moc
Jimmmy
Kolemjdoucí


Odeslat příspěvekod Chupacabras 1. 10. 2007 20:51

Jimmmy píše:A ještě otázka - jak moc dokáže anténa zesílit signál?s/quote]

Ako? Zásadne.
V podstate to hlavne záleží na smerovosti antény. Čím je smerovejšia, tým má väčšie zosilnenie (14dB, 15dB, 17dB, 21dB atď...). Antény, čo bývajú v notebookoch sú rozhodne pod 5dB (toto je iba môj tip)
Chupacabras
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jimmmy 1. 10. 2007 21:56

Chupacabras píše:...

Diky moc, ale jeste bych potreboval poradit. Pokud jsem to dobre pochopil, doporucujes mi wifi na USB. Je to nezbytny nebo jde notebook nejak spojit s externi antenou, kdyz mam wifi primo v notasu? Diky
Jimmmy
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Chupacabras 1. 10. 2007 22:03

V 99% modelov notebookov sa nedá pripojiť externá anténa na integrovanú wifi sieťovku. To je zrejme aj tvoj prípad.
Čiže ak chceš pripojiť externú anténu musíš mať aj externú wifi sieťovku (buď USB, alebo CardBus/PCMCIA/ExpresCard)
Chupacabras
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod THOMAS 2. 10. 2007 10:08

este si zisti ci ma vobec zmysel zhanat antenu ... vacsina isp totiz nepripoji do siete len tak hocico ... to ze mas ty slabi signal moze zbrzdit cely bod
THOMAS
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Chupacabras 2. 10. 2007 12:17

Už na začiatku písal, že sa pripojí, akurát má slabý signál, takže mu to vypadáva.
Tipujem, že si nejaký sused zapol wifi router s defaultným nastavením ;)
Chupacabras
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tomasek1234 2. 10. 2007 12:58

Asi tak. :)
Phenom™ X4 Quad-Core Black Edition 9950 2.6GHz 125W socket AM2+ ,BOX, 4GB RAM, ATi HD4850, Samsung SpinPoint F1 1TB, Samsung 2053BW, 20'', Seasonic :)
Tomasek1234
Pokročilý

Odeslat příspěvekod O.c.k.o. 16. 10. 2007 21:11

to bys musel spíš sousedovi koupit silnější antenku :o)
O.c.k.o.
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod albinfrost 16. 10. 2007 22:51

Měl jsem ten samý případ, ale v gardu. Mám internetovou přípojku a po bytě ho mám rozveden routerem US Robotics ADSL2. O něco podobného se pokoušel soused o 3 patra nade mnou. Dokud surfoval, tak jsem ho nechal. V okamžiku když začal ztahovat data,tak ho vestavěný firewall odstavil. Třeba ti to pomůže, ale vždy je lepší se napřed domluvit a pak konat. :lol:
albinfrost
Junior
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků