Utorrent vs Vista

Diskuze výhradně o operačním systému Windows Vista

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Hamík 19. 10. 2007 11:56

Měl bych dotaz ohledně používání Utorrentu ve Vistach.V XPckach vse jelov pohode, ale ted ve Vistach, kdyz zacnu pres utorrent cokoliv stahovat, mi to po cca 1 minutě nahlásí :"Chyba stahování, přístup pro uložení dat na disk byl odepřen." To mi dělá i Limewire, takže bude problém spíše globální. Má s tím někdo zkušenosti? Někde jsem četl, že může být problém v nastavení oprávnění pro přístup do složek ve Vistach, nebo co. Ale moc se v tom nevyznám.
Dík, za tipy :wink:
Hamík
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tomcop 19. 10. 2007 12:05

No ale asi problem bude naozaj v tom. Ide o to, kam si davas ukladat stahovane data. Pokial niekde napr. na disk, kde je Vista, ten je trosku viac "chraneny", potom musis cez prave tlacitko a Vlastnosti nastavit prava na priecinok, kde to tahas.
Najjednoduchsie, ako to otestujes, skus presunut priecinok na stahovanie napr.do mojich dokumentov, pokial to pojde ok, problem je v tych pravach.
PC : MacBook Air (late 2010), 11.6" LCD, 2GB RAM, 128GB SSD HDD, MacOSX Snow Leopard
Mobile : Nokia N9, 64GB, White
tomcop
Junior

Odeslat příspěvekod Hamík 19. 10. 2007 13:17

A u čeho mám nastavit pravým tlačítkem ty vlastnosti ? Mám nainst. utorrent (dále jen ut) v Program Files. A ve složce s ut mám složku incomplete pro nedokoncene stahování a complete pro dokončené stahování. Jak a kde mám nastavit to oprávnění ?
Hamík
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kernel_panic [passed] 19. 10. 2007 14:43

dle zkušeností uživatelů se tahle chyba váže na indexování...

více zde: http://forum.utorrent.com/viewtopic.php?pid=280394
k bití internetovejch nihilistů jsem už příliš starej, ale za ty roky mně narostl krunýř, o kterej se vždy báječně rozplácnete; takže, mám zůstat čelem nebo?
kernel_panic [passed]
Přeborník Živě roku 2008
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Hamík 21. 10. 2007 18:46

Díky za tip a odkaz, ale bohužel se v tom moc nevyznám. Nešlo by to vysvětlit česky? :?
Hamík
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kernel_panic [passed] 21. 10. 2007 19:01

v kostce se jedná o kolizi indexace složky, do které se při stahování vytváří nedokončený soubory...

doporučuje se, abys složku s nedokončenými soubory vyřadil z indexace, popřípadě indexaci vypnul úplně...
k bití internetovejch nihilistů jsem už příliš starej, ale za ty roky mně narostl krunýř, o kterej se vždy báječně rozplácnete; takže, mám zůstat čelem nebo?
kernel_panic [passed]
Přeborník Živě roku 2008
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tomcop 21. 10. 2007 19:17

Ja tento problem nemam a s indexaciou som nerobil nic...
U mna to bolo s pravami k priecinku. Co sa tyka rady povodnemu pisatelovi, skus si nieco o tom precitat. Aby si aspon vedel, co robis, nie je to take tazke.
PC : MacBook Air (late 2010), 11.6" LCD, 2GB RAM, 128GB SSD HDD, MacOSX Snow Leopard
Mobile : Nokia N9, 64GB, White
tomcop
Junior

Odeslat příspěvekod sunamo 21. 10. 2007 19:33

Chyba stahování, přístup pro uložení dat na disk byl odepřen.e/quote]


spust utorrent jako admin (nestaci pracovat v admin ucte)
sunamo
Junior

Odeslat příspěvekod tomcop 21. 10. 2007 20:00

sunamo:
Aj to je riesenie. Alebo nastavit prava priecinku ako som pisal.
PC : MacBook Air (late 2010), 11.6" LCD, 2GB RAM, 128GB SSD HDD, MacOSX Snow Leopard
Mobile : Nokia N9, 64GB, White
tomcop
Junior

Odeslat příspěvekod vlashek 21. 10. 2007 20:19

Problém je ten, že Program Files jsou chráněné proti zápisu (díky UAC). Zapisovat do nich může jenom program s administrátorským oprávněním, které utorrent nemá. Tato složka není určená pro použití jako dočasné úložiště dat. Prostě složku, do které se ukládají stahované nebo stažené soubory, přesuň někam jinam. Ideálně do složky svého uživ. profilu. Pak bude po problému.
vlashek
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Hamík 21. 10. 2007 22:30

Tak vše vyřešilo spuštění utorrentu jako ADMIN. Taková maličkostc co člověka ani nenapadne. A už mi to v pohodě stahuje do složky v Program Files... Díky všem za tipy 8) .
Hamík
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kernel_panic [passed] 21. 10. 2007 23:52

zvykat si spouštět programy pod admin účtem není zrovna dobrej zvyk...nebylo by elegantnější a bezpečnější prostě nastavit složky pro ukládání někam jinam, tředa do dokumentů ?
k bití internetovejch nihilistů jsem už příliš starej, ale za ty roky mně narostl krunýř, o kterej se vždy báječně rozplácnete; takže, mám zůstat čelem nebo?
kernel_panic [passed]
Přeborník Živě roku 2008
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod wojta 22. 10. 2007 05:49

Stahovat nebo cokoliv zapisovat do Program Files je prasárna, před kterou právě UAC brání. Nastav si tam jiný adresář.
C:\>ver
MS-DOS Version 5.00
wojta
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Hamík 22. 10. 2007 06:15

OK, OK, už to hážu jinam :roll: .
Hamík
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod šárka001 23. 10. 2007 08:44

Taky ukládám do dokumentů a vše je ok. :lol:
šárka001
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků