domaci sit

Routery, AP, switche, huby, ethernet

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod srato 21. 10. 2007 12:10

Prosim o radu ci doporuceni komponent (nejlepe primo linky napriklad na czechcomputers) pro zbudovani domaci site. K internetu jsem pripojen lokalnim kabelovkovym providerem (nejedna se o Chello ani o Karneval) modemem ktery je vazany na MAC adresu v sitove karte. Pokud je to teda nejak technicky mozne chtel bych nejaky router (ci Access Point - v sitovem nazvoslovi jsem uplne mimo) na kterem nastavim MAC adresu sitove karty z meho PC a propojim ho s kabelovym modemem. Stolni PC bych chtel mit propojene kabelem s timto routerem (ci jak se to jmenuje) a dale bych chtel wifi sit na ktere by byl notebook (Asus F3Tc) , PSP a pravdepodobne skype wifi tel. Vsechny tahle zarizeni by mely fungovat bez zapnuteho stolniho PC. Zatim bydlim v malem byte, ale stavim dum a tak bych ocenil pokud by bylo nejak mozne regulovat dosah wifi, protoze v soucasnosti mne staci par metru, ale v budoucnu cim vice tim lepe. Je tahle moje predstava vubec realizovatelna? Vim, ze se to tu resi porad dokola,ale kdyz ja jsem v sitich uplne marnej. Diky za pomoc
srato
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod qwertysimo 21. 10. 2007 15:42

naposledy som instaloval toto:
http://global.msi.com.tw/index.php?func ... cat_no=131 (vygoogli si predajnu v cz)

ma to vsetko co chces:

- kabel od providera pichnes do WAN portu a nechas naklonovat MAC adresu zo sietovej karty tvojho PC
- 4-portovy switch ti dovoli pripojit kablom stolne PC
- notebook a ostatne wifi zariadenia pripojis cez wifi cast
- inet a LAN budu fungovat aj pri vypnutom stolnom PC

co sa tyka dosahu, kym nestavias Taj Mahal 2 alebo zelezo-betonovy bunker, neriesil by som to...

(k tomuto wifi routeru sa bez problemov pripoji aj klient s Windows Vista)
qwertysimo
Junior

Odeslat příspěvekod srato 21. 10. 2007 17:47

s tou Vistou je to neco neobvykleho? Ja to ani neuvadel, ale na notebooku mam skutecne Visty. Diky za radu
srato
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod srato 22. 10. 2007 21:48

tak jsem si po mnoha doporucenich objednal tohle
http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=39130
Snad to splni vse co pozaduji
srato
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod wojta 23. 10. 2007 06:14

**** píše:s tou Vistou je to neco neobvykleho? Ja to ani neuvadel, ale na notebooku mam skutecne Visty. Diky za radu

Visty nemaji radi nektere DHCP servery, ktere v nekterych routrech jsou a tak se muze stat, ze Vista pak nedostane IP adresu. Je to ojedinele, ale obcas se to stava.
C:\>ver
MS-DOS Version 5.00
wojta
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod srato 23. 10. 2007 17:56

a na cem to zalezi? Nejaky chipset nebo neco takoveho? Nebo proste jen nektere vyrobky maji tenhle problem a jinak nez z necich predchozich zkusenosti se to zjistit neda?
srato
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod qwertysimo 24. 10. 2007 07:47

cert a microsoft vie... na problem som narazil, ked sa do wifi siete mohli pripojit vsetky zakaznikove windowsy okrem visty. zobral som notebook na skusku do inej wifi siete a na prvykrat sa pripojil. to problemove zariadenie bolo znacky Planet, model uz neviem
qwertysimo
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků