Instalacia OS (WinXP, Ubuntu) na ext. HDD

Na téma Windows XP, 2000, Me, 98, 95 a starší

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod DC20 9. 11. 2007 14:33

Zdravim.
Chcel by som nainstalovat nejaky OS na ext. HDD pripojitelny cez USB. (asi to nepomoze, ale konkretne je to WD passport) Najlepsie XP alebo nejaky linux (napr. Ubuntu).
Da sa to? Ak ano, tak ako? Dik
DC20
Junior

Odeslat příspěvekod NovaD 9. 11. 2007 14:51

Musis v BIOSe podporit bootovanie aj z USB zariadeni :arrow: mozes nanho nainstalovat OS :wink:
V kazdom pripade nerob paniku,lebo... "Errare humanum est" :)
NovaD
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DC20 9. 11. 2007 15:11

To bola teda rada za milion (vtip). Ale inak dik.
Ide oto, ze som to uz skusal a mne ide teraz o nainstalovanie OS na ten disk a nie o nabootovanie z neho. Pretoze ani XP ani ubuntu mi nan nainstalovat neslo.
DC20
Junior

Odeslat příspěvekod crocjirka 9. 11. 2007 15:20

tak to neumi tvoje deska..;) taky uz sem to videl, protoze kdyz instalujes windows, tak by se ti mela zobrazit vsechna datova zarizeni...a kdyz se ti tam ten disk nezobrazi, tak to deska neumi..
kuličku neohněš!!
crocjirka
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Miroslav Pragl 9. 11. 2007 15:22

xp bez editace instalacnich souboru nepodporuje boot z usb mass storage zarizeni. musis tato zmenit na BOOT start atd atd. navod najdes i na zive

MP
Miroslav Pragl
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dzon 9. 11. 2007 15:39

teoreticky i kdyz to neumi deska muzes nahodit jadro a initrd z interniho disku a zbytek jet z externiho
Dzon
Junior

Odeslat příspěvekod DC20 9. 11. 2007 16:33

No uz si to presne nepamatam, lebo som to skusal davno, ale XP mi tusim po restarte nepokracovali, lebo nevedeli najst ten disk. (takisto ako pri SATA diskoch) A Ubuntu sa instalovalo a teraz neviem ci mi pred koncom instalacie vyhodilo chybu, alebo sa to nainstalovalo do konca a neslo z toho disku nabootovat.
DC20
Junior

Odeslat příspěvekod Miroslav Pragl 9. 11. 2007 22:10

vzdyt jsem to psal o 2 prispevky vyse: usb mass storage class ovladace nejsou BOOT, je treba editovat konfig. soubory!

MP
Miroslav Pragl
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DC20 11. 11. 2007 12:03

nj... dik, ale s tym sa mi babrat neche.(nikdy som to nerobyl a neviem kolko by mi to trvalo...) Skusal som XP s implementovanym SP2 a po prvom restarte ked uz nabootovalo z ext. disku, to hodilo tu modru tabulku ako som pisal. Ale nevadi. Uz som konecne nan nainstaloval Ubuntu a ide v pohode. Stacilo v BIOSe zapnut USB Device Legacy Support.
Dakujem vsetkym za rady.
DC20
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků