FS Lifebook S7110 - upozornění

Diskuze o přenosných počítačích

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod komplikator 20. 11. 2007 15:38

Mám tuhle mašinku něco přes týden v konfiguraci s C2D T5600.

Chci potencionální kupce varovat před dvěmi problémy:

1. ventilátor spouští téměř na maximum ve chvíli kdy teplota stoupne na 48°C (dle RM Clocku), uchladí CP na 46 a přejde do neslysšitelných otáček. Nicméně toto se opakuje dokola cca 2x za minutu.

Vyjádření technické podpory je: že se jedná o vlastnost notebooku! Přijde mi to ale zvláštní chování...


2. z notebooku se ozývá pisklavý zvůk. Centrum je někde z prostředka zespod. V tiché místonosti je ten zvuk slyšitelný. Po připojení USB zařízení (hub, flash disk...) toto pískání přestává... Při sledování zátěže procesoru jsem zjistil že zatížení CPU je v případě, kdy NB píska cca 70%, po připojení zařízení klesá na nějakých 5%!

Vyjádření technické podpory "whizzling sound can be recognized from the bottom of system due to a powered coil on the motherboard" - this means taht the symtom is on every system of that type... there is nothing that can be done about it...

Takže opět neřešitelné. No budu se asi muset s někým pohádat že jsem si koupil NB u kterého nebyly tyto vlastnosti předem deklarovány... ale netuším jak dlouho na to budu mít energii...

Berte to jako varování před tímto modelem. Pokud přejdete výše popsané, je to jistě báječný kousek... Pokud je pro vás problém nestravitelný, tak se mu vyvarujte, neb alespoň problém číslo 2. se vyskytuje na všech kusech..
i7-8700k@5GHz DELID, RTX 2070 Super, 32GB RAM, custom liquid cooling
komplikator
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Katikakus 20. 11. 2007 16:47

Mam S7110 a nepiska
Katikakus
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod komplikator 20. 11. 2007 21:04

co máš za systém?
zkusím nějakou live distribuci linuxu a uvidím...

neměl sem dnes na to aby si technici vzali do zítra NB a otestovali na jejich přístrojích, jsem domluvený na pondělí takže příští týden budeme moudřejší...
i7-8700k@5GHz DELID, RTX 2070 Super, 32GB RAM, custom liquid cooling
komplikator
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Katikakus 21. 11. 2007 09:12

XP Pro SP2 EN
Katikakus
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod komplikator 21. 11. 2007 11:18

pískání odstraněno... šlo o nastavení v RMClocku které to způsobovalo, nicméně zajímavé je že pískání FS přiznává jako vadu, resp. vlastnost :D

Nicméně problém s větráním to nijak nevyřeší. a doporučené přepastování s tím asi taky moc neudělá, nezdá se že by se procesor přehříval,ale že nastavení biosu je špatné:(
i7-8700k@5GHz DELID, RTX 2070 Super, 32GB RAM, custom liquid cooling
komplikator
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod spajza X 21. 11. 2007 11:23

No pokial ten vetracik chladi aj ramky aj procak,mozno aj grafiku?tak 48 mas hned,bohuzial...kontrolna otazka,kolko ma procak pri full loade?
๑۩۩๑
★卐★
spajza X
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod swarm 21. 11. 2007 11:45

HP to taky přiznává jako vlastnost s tim pískánim. Někde jsem viděl ofiko prohlášení. Bohužel to dnes dělá snad polovina NB.... já to doma řešim zapnutym BT...jinde bývá většinou hluk a tam to neslyšim. Ono všechny tyto řešení zvyšujou spotřebu.
Diagon Swarm - ~460 zrecenzovaných notebooků od 2007
15,6" Acer V15 Nitro - i7-4710HQ, 16GB RAM, 2xSSD, FHD IPS
14" HP EliteBook 840 G5 - i5-8350U, 16GB RAM, 512GB SSD, FHD IPS
14" ThinkPad T400 - C2D T9900, 8GB RAM, 300GB SSD, WXGA+ LED
swarm
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod komplikator 21. 11. 2007 11:49

dle RMClocku má 46-48 bez zátěže, na nejnižším stepu. Při plné zátěži se drží na cca 64.
i7-8700k@5GHz DELID, RTX 2070 Super, 32GB RAM, custom liquid cooling
komplikator
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod spajza X 21. 11. 2007 12:02

Hmm,tych 64 pri full loade je celkom v norme,nato ze pri nic nerobeni je 46-48...Ale tych 46-48 pri 800MHz?je trosku fakt dost,aspom mne sa zda :?

Porovnavam podla seba,si zober moj procak,podtaktovava sa na 1GHz automat.ked len surfujem,a teploty 27-31 full load max 60 :? tak neviem...

kup cooler,znizis teploty a nebude sa vetrak pustat,a zase nastavit aby sa spustal vetracik pri vyzsich teplotach nieje rozumne,podla mna :/
๑۩۩๑
★卐★
spajza X
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod komplikator 21. 11. 2007 12:17

ty hodnoty píše RM Clock. Třeba speedfan píše nějakých 37...

Hlavně celý nout je chladný, ze zhora na něm nepoznám že běží třeba celý den... ze spod je teplejší, ale rozhodně méně než co bývalo třeba MSI... z podpory mám doporučené to přepastování, tak když už mám na pondělí dohodnuté ty techniky, tak je nechám to udělat... i když sem domluvený na řešení toho pískání :D

a tvé "kup" a "udělej" mi přijde jako dost nesystémové řešení, jednak nejsem ten který musí něco bastlit a tunit, počítač mi má sloužit, nikoli já jemu, i proto jsem si kupoval notes s onsite servisem.
A když mi slouží tak čekám určité služby, bohužel teď podává "službu" navíc a dle diskuzí na FS webu zrovna tenhle problém řešení nemá ...

swarm:
jak sem psal, způsobilo to nastavení RM Clocku, konkrétně Popup mode v ext. nastavení procesoru. vypl sem to a je to v pohodě, naštěstí :)
i7-8700k@5GHz DELID, RTX 2070 Super, 32GB RAM, custom liquid cooling
komplikator
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod swarm 21. 11. 2007 12:43

spajza X píše:Ale tych 46-48 pri 800MHz?je trosku fakt dost,aspom mne sa zda :?

Porovnavam podla seba,si zober moj procak,podtaktovava sa na 1GHz automat.ked len surfujem,a teploty 27-31 full load max 60 :? tak neviem...
No jo, jenže ty ignoruješ jeden důležitý činitel - ventilátor. Bodejď by to tobě nejelo na tak nízké teploty, když nic neděláš, když celé chlazení je uzpusobené pro uchlazení výkonné grafiky, která má při nečinosti logicky nižší spotřebu. Já mám třeba při nečinosti na procesoru stabilně 52°C. Přijde ti to hodně? Mě rozhodně ne, protože je to stabilní teplota při vypnutém ventilátoru.

Radši ať má procesor 52°C a je to sticha, než aby měl 25°C a větrák pořád hučel. Ještě jsem za svou praxi neviděl jediný mobilní procesor, který by se poškodil teplotou. V každém servisu ti potvrdí, že výměna procesoru se provádí jen ve velmi výjimečných případech.
Diagon Swarm - ~460 zrecenzovaných notebooků od 2007
15,6" Acer V15 Nitro - i7-4710HQ, 16GB RAM, 2xSSD, FHD IPS
14" HP EliteBook 840 G5 - i5-8350U, 16GB RAM, 512GB SSD, FHD IPS
14" ThinkPad T400 - C2D T9900, 8GB RAM, 300GB SSD, WXGA+ LED
swarm
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod spajza X 21. 11. 2007 13:44

Tak prrrprr...ventilator pofukuje na najnizsich otackach stale,ale ten fuka na med,grafiku only a udrzuje ju na 38...Druhy co chladi ramky+procak je vypnuty stale pri normalnej praci,az pokial nepustim video,vtedy zacnu hlasit ramky a pusti sa dla potreby...Tak neviem o jakom vetraku tu hovoris.

Cooler tiez robi svoje a je pomerne tichy...

A u mna jeto presne naopak,som radsej ked je 27-31 ako 52?nech si pofukuje(je pocut akurat vzduch co ide cez lamely,bo nabera uctihodne mnozstvo vzduchu)vobec nehuci.

Mne to nevadi,ani to nevnimam,ale zase pri narocnych aplikaciach Fn+F2 pustim vsetky na full a cooler na max.co je huste chladenie..

Na malom booku vobec nema vetrak co robit,pasiv by to mal zmaknut...

bdw.preco sa zas bavime o mojom booku?uvadzal som priklad :?
๑۩۩๑
★卐★
spajza X
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod komplikator 21. 11. 2007 14:07

problém je když je NB klidně hodinu v idle.. tak ten ventilátor se stále rozjíždí na maximum v cca půlminutových intervalech
i7-8700k@5GHz DELID, RTX 2070 Super, 32GB RAM, custom liquid cooling
komplikator
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod spajza X 21. 11. 2007 14:24

Cooler,znizis teploty a nebute treba aby sa tocil.................alebo neviem :? ale to uz som pisal 8) mozno aj pasivna podlozka by stacila...
๑۩۩๑
★卐★
spajza X
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod komplikator 21. 11. 2007 14:34

ale co to je za blbost, jaká podložka,to mám sebou nosit tunu čehosi?

chci aby ventilátor chladil ale tehdy až je to potřeba, je blbost na maximální otáčky chladit dva stupně celsia aby se záhy de facto vypl a za 20s se to opakovalo. ještě jednou opakuji že ten stroj je zehora velice chladný, zespod je o něco teplejší, ale už sem zažil pomalu vařící NB které tolik nevětraly... on se díky tomu chování nedokáže pořádně zahřát. A teplotu 48 stupňů beru jako normální, staré prestigio mívalo 47-48 s Pentium M, 48 má Turion v MSI...
i7-8700k@5GHz DELID, RTX 2070 Super, 32GB RAM, custom liquid cooling
komplikator
Junior
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků