Problém s nahráváním TV v AVI formátu na PC

Záznam a úpravy zvuku a videa na počítači

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Bouk 12. 11. 2007 21:27

To je jistě fakt, čím víc se obecně do PC instalují všeliké utility i třeba k vylepšení "chodu" pc a opět se odinstalovávají nakonec to systém nevydrží a je to na reinstall. To jistě platí i o kodecích. Zkusil jsem capture avi s VD ale to bude asi větší oříšek... Teď se mi stáhly FFshow tak uvidím.
Bouk
Junior

Odeslat příspěvekod Bouk 13. 11. 2007 18:51

Už je po problému, ffdshow to vyřešily. Stáhl mmviev utilitu a v PC je neuvěřitelné množství kodeků od všeho možného a asi fakt nejvíc od Nera. Tou utilitou je možné je zakázat ale mohu to udělat? když používám Nero ke kopírování dat na CD a DVD, eventuálně občas nějaký image atd?Odinstalací Klite paku a nainstalováním těch zřídka stahovaných kodeků se mi otevřela možnost ukládat přímo na disk v MPEG-4 . Zatím jsem skusil s avi kontejnerem ale všiml jsem si, že se v nabídce kontejnerů objevil nebo -la Matroška. MPEG-4 DVD určitě "umí" ale co tu nebo toho Matrošku?
Bouk
Junior

Odeslat příspěvekod jech 13. 11. 2007 20:44

Matrošku zatím umí jenom málo stolních přehrávačů. Spočítal bys je na prstech jedný ruky. Je to ale podle mě formát budoucnosti.

Filtry od Nera bych nezakazoval, dokud nebudou dělat problémy. Není většinou dobré do toho šťourat, dokud to funguje.
jech
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bouk 21. 11. 2007 12:30

Zdravím, pokud byste se ještě jednou podíval sem( Jech pokročilý) nevím proč se nezobrazila moje odpověď že instalací FFd seopravdu přehrávání upravilo. Ještě maličkost, dříve byl v Aver nabídce nahrávání v AVI jen " Xvid" kodek. Nyní se v nabídce při volbě kontejneru AVI nabízí : DivX fast and low motion, potom XvidMPEG4. Volím tuto poslední možnost. Možnost "Xvid" již není.Je to jistě poslední změnou kodeků.
Dále mohu volit v nabídce nahrávání h.264.(bez volby kontejneru se automaticky uloží v AVI) Když vyzkouším obě možnosti je z volby h.264 uložené video jakoby trochu " rozmázlé" . XvidMPEG4 a H.264 je to " to samé"? Přesto že již poněkolikáté čtu "komprese pomocí kodeku x264" z Vašich stránek nejsem si jistý odpovědí.
Ale tohle je už jen moje zvědavost....
Bouk
Junior

Odeslat příspěvekod jech 21. 11. 2007 13:20

XviD komprimuje do MPEG-4 ASP, x264 do MPEG-4 AVC (což je totéž jako h.264). ASP a AVC jsou dva různé formáty, přestože se oba jmenují MPEG-4.
AVC je obecně kvalitnější, ale záleží hodně na nastavení. Pro současné procesory je nereálné komprimovat v reálném čase v dobré kvalitě do AVC. Je to příliš náročné na výkon procesoru.

Jinak já bych na zachytávání videa používal radši jiný program než originální aplikaci od Averu. Co si pamatuju, byla to dost tragedie.
jech
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bouk 21. 11. 2007 17:35

souhlasím,je to asi dost tragedie, jenže ten VD sevmi nepodařilo rozchodit, nepřinutil jsem ho komunikovat s Averem. V Averu můžu zvolit h264 ale nastavit nemůžu nic, to je asi někde nastavený defaultně. Zcela bez problémů jde zachytávání do MPEG 2 ale pro moje účely je "to" moc velký a tak jsem to konvertoval do avi a upravoval ve VD. Jenže je to dost časově náročné a proto jsem začal laborovat s xvidem atd. Co by se k zachytávání dalo použít?
Bouk
Junior

Odeslat příspěvekod Bouk 24. 11. 2007 11:25

Zatím se mi celkem "daří" i s SW od Averu. Jednu okolnost si zatím nedokážu dobře vysvětlit- experimentoval jsem s velikostí videa při zachytávání. Ukládal jsem xvid kodekem ve velikosti (nebo formátu videa)756/520,704/520 a 352/288 (tyto formáty nabízí Aver sw). S překvapením laika jsem zkonstatoval, že velikosti uložených souborů, jsou při stejné velikosti kbps stejně velké. Čekal jsem, že v352/288 bude soubor menší.
Bouk
Junior

Odeslat příspěvekod jech 24. 11. 2007 12:08

Tak já Tě z překvapení laika okamžitě vyvedu: Rozeber si tu zkratku kbps. Znamená to kilobits per second, tedy kilobitů za sekundu. Vidíš tam někde něco o rozlišení? Nevidíš. A víš proč to tam nevidíš? Protože to tam neni. :wink:

Každopádně pokud Ti funguje bez problémů zachytávání do MPEG-2, tak zachytávej do MPEG-2 a ve VirtualDubu to potom překomprimuj (samozřejmě za současný aplikace potřebných filtrů) do MPEG-4 (XviD).

Jinak s kartami od Averu nebyl ve VirtualDubu nikdy žádný problém. Mně vždycky fungovaly O.K. Můžeš ještě vyzkoušet ATV2000, ale ten se někdy dost složitě nastavuje a zlobí.
jech
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bouk 24. 11. 2007 12:27

Zatím jsem se "ustálil" na postupu - zachytávám přímo v h264, což kupodivu funfuje bez problémů, překonvertuju do xvid/avi, ostříhám,uložím. Vyzkouším ještě kompresi Empeg2 ve VD. Ještě zkusím "jinej" VD na zachytávání, ten na kterém jsem zkoušel to nešlo. Jo a kudy se ubírá myšlení laika? tak asi tak kudy běží zajíc...
napadlo mě, že když je menší "vokýnko" bude menší soubor... ale už si to nemyslím. Byla to jen taková klička...
Bouk
Junior

Odeslat příspěvekod Bouk 1. 12. 2007 01:09

Ještě dotaz - v čem lze editovat Empeg4? Zachytávám přímo v H264 od Averu a jde to nejlépe, ale protože to mnohdy nechávám nahrávat pomocí časovače, jsou tam převisy a reklamy. V avi to ve VD bez problémů upravím, ale musím nejdřív samozřejmě překonvertovat do avi. Mašinka na které potom DVD přehrávám umí Empeg4 zcela v pohodě a tak bych možná nemusel převádět do avička, kdybych totéž mohl udělat přímo v Empeg4. Jenomže nějak nemůžu přijít čím to zeditovat. Je to vůbec nějakým jednoduchým způsobem proveditelné?
Bouk
Junior

Odeslat příspěvekod jech 1. 12. 2007 01:13

Předně si rozmysli, co míníš pojmem MPEG-4. Je to totiž formát kontejneru (MP4), komprese zvuku (AAC) a dvě různé komprese videa (ASP a AVC). H.264 je to samé jako MPEG-4 AVC.

Dost pochybuju o tom, že máš přehrávač, který umí MPEG-4 AVC, takových moc není...
jech
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bouk 1. 12. 2007 10:32

Zdravím, ale jo myslím, že jsem rozmyšlenej, jen jsem to nedostatečně přesně napsal - kodec H,264 kontejner Mp4.
Předpokládám, že to je tedy uložené v Mpeg4-AVC.
Byl jsem právě překvapenej, že to de. Mám takovou " malou sračku", kterou nosívám ssebou a tam video zkomprimované v H.264 a mp4 uložené bez problémů běží. Ve velkým DVD rekorderu jsem to nezkoušel a v podstatě to tam nepotřebuju pustit.V PC mi to taky běží bez problémů na nějakým Media Playeru. Jsou ty soubory trochu " větší" než když uložím Xvidem v avi ale je to jistě tím, že (teď to zas napíšu blbě) kbps je nastavený na 2000.Kvalita pro mé potřeby naprosto dostačující. Změnit kbps nejde.( někde jsem četl že i kolem 850 je kvalita docela vyhovující??)
Bouk
Junior

Odeslat příspěvekod jech 1. 12. 2007 12:07

Jo tak, to jsem nepochopil, že máš na mysli přenosný přehrávač. Tam je podpora AVC/H.264 běžnější, i když i tam to je spíš zázrak.

Potřebný bitrate pro udržení kvality se musí zakládat na rozlišení. To zanmená, že třeba pro 320x240 stačí s přehledem 500 kbps, pro 720x576 už potřebuješ aspoň ty 2 Mbps a pro fullHD (1920x1080) to chce tak 8-10 Mbps.

Přímo MP4 lze stříhat v programu Avidemux, ale jenom v místě klíčových snímků.
jech
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bouk 1. 12. 2007 12:27

Asi je to běžnější, páč je to nějaký noname stroj ale jde to úplně dobře. Bohužel v nastavení resp. volba ukládání videa má defaultní nastavení se kterým nelze hýbat - takže je nastaveno 320/240 a kbps 2000. (Ukládám videa o přírodě, vesmír, věda apod. S tím "na velkej DVD rec" nemůžu, tam "se" kouká na Rivenbrózu...)Vyzkouším ten Avidemux, díky.
Bouk
Junior

Odeslat příspěvekod Bouk 5. 12. 2007 17:22

Tak jsem vyzkoušel Avidemux, ale video v kodeku H264 uložené v Mp4 se mi sestříhal nepovedlo. Asi něco dělám špatně - postupuju stejně jako ve VD - video-audio jen copy, v klíčových snímcích vyznačím část, kterou chci odstranit a nastavím uložit zase v Mp4. Proces proběhne, soubor se zmenší o vyříznutou část, ale nejde spustit ani zpětně v Avidemuxu, hlásí to nějakou chybu.
Bouk
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků