Posílání souborů jinak než přes email

Online komunikátory, VoIP, webové prohlížeče, e-mailové klienty

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod rgnatro 25. 11. 2007 23:16

Tam mi totiž vadí, že je zbytečná prodleva mezi začátkem a dokončením odeslání, kdy už se mohlo na druhé straně stahovat. Je to i dost nepohodlné a musí být dost velká schránka, jedním slovem opruz. Chtěl bych posílat soubory tak, aby je někdo v ten okamžik stahoval. Jaké jsou možnosti? Vím o jabberu a icq, ale ani jedno nejde použít, je něco dalšího? Potřebuju to pod windows. Díky.
rgnatro
Junior

Odeslat příspěvekod macano 25. 11. 2007 23:26

preco nie cez icq ved to je celkom pohodlne
a ine riesenie je vyvesit ich niekam a users mozu sosat ale zase tam nie je simultanny prenos...
macano
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kernel_panic [passed] 26. 11. 2007 00:28

k bití internetovejch nihilistů jsem už příliš starej, ale za ty roky mně narostl krunýř, o kterej se vždy báječně rozplácnete; takže, mám zůstat čelem nebo?
kernel_panic [passed]
Přeborník Živě roku 2008
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rgnatro 26. 11. 2007 00:35

macano píše:preco nie cez icq

Protože bráchovi vadí jeho licence. A proč né jabber, protože tam to prostě nefunguje a nemám čas se s tím... štvát.
Není na ten HFS potřeba veřejná IP adresa?
rgnatro
Junior

Odeslat příspěvekod averton 26. 11. 2007 06:36

rgnatro píše:Tam mi totiž vadí, že je zbytečná prodleva mezi začátkem a dokončením odeslání, kdy už se mohlo na druhé straně stahovat. Je to i dost nepohodlné a musí být dost velká schránka, jedním slovem opruz. Chtěl bych posílat soubory tak, aby je někdo v ten okamžik stahoval. Jaké jsou možnosti? Vím o jabberu a icq, ale ani jedno nejde použít, je něco dalšího? Potřebuju to pod windows. Díky. /quote]


Moznosti;

1.FTP

2. servery ako rapidshare, ulozto.sk atd.

3. pomocou skype, msn, pidgin
it´s all about priorities :D
averton
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nargon 26. 11. 2007 07:33

Pokud alespon jeden z vas ma verejnou IP adresu, muzete pouzit zde zmineny http file server (sam ho nejakou dobu pouzivam a pohoda) nebo treba ftp, skype, icq, P2P site atd atd.
Pokud ovsem ani jeden nemate verejnou ip, tak jedina sance jsou maily, servry typu rapidshare, ulozto, leteckaposta... A tam vzdy musite soubor kompletne nahrat nez ho ten druhy bude moci stahnout.
Desktop: Ryzen 7 1800X (3.95GHz, 1.35V), Asus Crosshair VI Hero, 16GB DDR4 Ram (3200MHz), 128GB SSD + 3TB HDD, Nvidia GTX 1080
Notebook: Asus UL50VT 15.6" (SU7300@1.7GHz, 4GB ram, 500GB HDD, Intel GMA 4500MHD + nVidia G210M, dlouha vydrz cca 7+ hod)
Nargon
Moderátor

Odeslat příspěvekod Big Muscle 26. 11. 2007 08:24

pokud ani jeden z nich nemá veřejnou adresu, tak se bratr bude prolomit a vykašlat se na nějakou licenci ICQ a používat tuto síť.
Big Muscle
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Pafo 27. 11. 2007 14:58

s neveřejnou můžete i přes jabber a nemusíte se s tím moc štvát .. jen nastavit odesílání souborů přes proxy server a funguje to.. popřípadě poslat soubor na jabberdisk a poslat dotyčnému jen odkaz..
Pafo
Junior
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků