Asus Eee PC 701 [1001]

Diskuze o přenosných počítačích

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

FAQ sekce notebooky: viewtopic.php?f=907&t=1113128
Testy a srovnání procesorů a grafických čipů: viewtopic.php?f=907&t=1105643

Čtěte FAQ, jinak Vašemu tématu hrozí podmínečné uzamčení!

Odeslat příspěvekod sirius1983 23. 11. 2007 17:46

A já jsem litoval, že jsem se do toho paladia nedostal, tak mě to alespoň nemusí mrzet. Nicméně jsem slyčel že na zličíně Eee snad ani pořádně neměli...
sirius1983
Pokročilý

Odeslat příspěvekod swarm 24. 11. 2007 00:36

Kryštof Korb: Ono je to komplikované. Ty předchozí rozlišení byly ok, ale to nejvyšší tam prostě nefachalo. Jinak na standardní nastavení je tam nastaven virtuální desktop na 1680x1680, takže myslim, že na full HD bys tam stejně musel změnit tohle info a možná vlastně i "modeline", aby to nějak běželo. Jako grafika by to umět měla a ten rozpad synchronizace je spíš softwarová chyba. Bohužel je to důvodem, že ti nemohu říct, jak to bude ostré. Ačkoli je ta recenze dost rozsáhlá, tak jsem si pro to přijel ve čtvrtek večer a v pondělí vracel. Na nějaký větší hraní už holt nebyl čas (resp ten jsem zaplácl tim vmware :-)).
Diagon Swarm - ~460 zrecenzovaných notebooků od 2007
15,6" Acer V15 Nitro - i7-4710HQ, 16GB RAM, 2xSSD, FHD IPS
14" HP EliteBook 840 G5 - i5-8350U, 16GB RAM, 512GB SSD, FHD IPS
14" ThinkPad T400 - C2D T9900, 8GB RAM, 300GB SSD, WXGA+ LED
swarm
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Kryštof Korb 24. 11. 2007 13:50

jasně, při koupi tohle nebude rozhodující a navíc to určitě nějak prostřelit půjde, otázkou je jak a na jak dlouho to bude :) každopádně díky za info :)
near field | Úplně všechno o NFC.
Kryštof Korb
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod josé 26. 11. 2007 17:37

Pro mě moc zajímavé zařízení, hlavní mínus vidím v absenci PCMCIA či EXPRESS CARD slotu - kvůli mobilnímu internetu. Nebo alespoň BT. Neví někdo, zda se v nějaké příští verzi takové rozšíření plánuje?
josé
Junior

Odeslat příspěvekod Hanx 27. 11. 2007 19:57

Tak dá se pořídit BT do SD slotu. Otázka jestli by fungovala... :-/
Hanx
Junior

Odeslat příspěvekod swarm 27. 11. 2007 20:09

Myslim, že SD slot si každý radši obsadí paměťovou kartou. Na BT poslouží USBčko (už se dělají i velmi malé moduly).... na ty chvíle, kdy se člověk chce připojit k internetu, to postačí.
swarm
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Kryštof Korb 30. 11. 2007 20:11

nebo by BT možná šlo vrazit do miniPCI :)
near field | Úplně všechno o NFC.
Kryštof Korb
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod CeCo 30. 11. 2007 20:29

Ak nan budu ovladace a Eee bude mat miniPCI, tak nebude problem ;)

C
CeCo
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod myndel 1. 12. 2007 13:04

Zdravím, nikde jsem si toho tu nevšiml...

jak je to s českou klávesnicí? Je možné ji tam nějak jednoduše nastavit/nainstalovat z netu?
myndel
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod swarm 1. 12. 2007 13:09

Marek_Litzman píše:Zdravím, nikde jsem si toho tu nevšiml...

jak je to s českou klávesnicí? Je možné ji tam nějak jednoduše nastavit/nainstalovat z netu?t/quote]
Doinstalovat není nutné vůbec nic. Já jsem celou recenzi napsal na Eee, takže se mi to podařilo. Protože jsem to měl jenom na pár dní, tak jsem nevymyslel úplně košér řešení a musel jsem to přenastavovat po každém restartu (většinou jsem to ale jen uspával).

File manager -> Terminal -> příkaz kcontrol -> tam jsem si našel vlevo rozložení klávesnice -> přidal jsem cz a variantu qwerty

V tuto chvíli však nejde klávesa pro přidání háčku a čárky, takže nelze napsat Ď, Ň atd. To se vyřešilo tou ikonkou dole na liště, která řeší vstup klávesnice. Dal jsem tam něco jako european/english nebo tak něco, a pak už to šlo.

Neni to moc pěkný řešení, ale jako nouzovka může posloužit. Všechno jsem to teď napsal tak nějak z hlavy, takže neručim za to, že se tak ty položky přesně jmenují.
swarm
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod myndel 1. 12. 2007 17:54

OK, díky, dobrý důvod proč čekat na českou lokalizaci.
Existují už nějaké novější ifno než to, co jsem našel na webu (Teď už nevím kde, mám pocit, že dokonce tady na fóru) Tam jsem našel to, že bude v průběhu ledna, cena 8 999.

Už se nemůžu dočkat až shodím váhu své kabele na třetinu :-))
myndel
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod pipiak 7. 12. 2007 11:46

Chcel by som sa opytat ,kde v zahranici je mozne kupit tento book(v EU). Pozeral som nejake eshopy ,ale neviem ktory z nich je najspolahlivejsi a bez problemov posiela aj na slovensko.(resp. kedy uz dorazi tento notebook aj do nasich obchodov ,preco sa uz rakusku predava a u nas nie ?! sak sme v unii ,aky je v tom problem?! )

p.s vie mi niekto poradit s nakupom tohto notebooku (ale aj inych veci) "na firmu" v zahranici ? ako donutim eshop aby mi vystavil fakturu bez dph(VAT)? v jednom eshope som videl polozku VAT number ,ale dalej som to nezistoval ako to funguje ,tak ak s tym ma niekto skusenosti ,tak nech sa mi ozve (SS)
pipiak
Junior

Odeslat příspěvekod frost 9. 12. 2007 15:46

Minulý týden jsem volal do českého Asusu bylo mi řešeno, že eeePC se u nás bude prodávat až v únoru a mezinárodní záruka se na něho nevztahuje!!!
openSuSE 11.0, Nokia 6600, MSI Bluetooth MS-6967, Pce
frost
Junior

Odeslat příspěvekod Casial 11. 12. 2007 01:04

Chtěl jsem zajet do Reichu pro eee už tenhle týden, ale jak jsem při svých chabých znalostech němčiny pochopil, začne se tam prodávat až 15.12. a to ještě kdoví jestli. Nicméně mě poněkud zmátly některé články na našich i zahraničních serverech, které psaly o tom, jak dobře se v Německu eee prodává. Máte někdo, kdo vládnete němečtinou lépe než já nějaké přesnější informace o tom, kdy a kam pro eee vyrazit? (A ne, USA ani Taiwan nechci slyšet :-)
Casial
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Jack1 28. 12. 2007 08:52

Jack1
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka