Jak udelat snadno rip z DVD (s moznosti extrahovat titulky)?

Záznam a úpravy zvuku a videa na počítači

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod mikedge 14. 12. 2007 21:58

Nepochybne existuje v tomto oboru mnoho a mnoho programu. Hledam zpusob, jak rychle a jednoduse (jsem v podstate laik) vytvorit z video DVD rip o velikosti 700MB (ci libovolne) - idelane ve formatu AVI, pricemz bych mel rad moznost vyripovat take zvolene titulky? Je to mozne? Jaky software byste mi k tomu doporucili? Dekuji!
mikedge
Junior

Odeslat příspěvekod jech 14. 12. 2007 23:41

Je to sranda až na ty titulky. Tam musíš použít OCR a není to zrovna jednoduchý. Nebo musíš titulky nechat v SUB/IDX, což je opruz.

Koukni na programy AutoGK, Avidemux nebo HandBrake.
jech
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hustakF 27. 10. 2008 19:20

Když mám více souborů z jednoho filmu, dají se nějak spojit dohromady? Mám 6 částí filmu a potřebuju je hodit do 1 videa.
Ubuntu Linux + Signalyst HQPlayer 4.22 Desktop
Network Acoustics ENO USB Cable III
AudioQuest ThunderBird XLR
CFA3
Forza AudioWorks Noir HPC Mk2
ABYSS AB-1266 Phi TC / HiFiMAN Susvara
hustakF
Junior

Odeslat příspěvekod jech 28. 10. 2008 13:13

No předně musíš říct, v jakym to je formátu. Použí k tomu program MediaInfo.
jech
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hustakF 28. 10. 2008 15:07

Ten Mediainfo se mně moc nezdá. Jenom vypíše základní informace o videu, ale že by je spojoval videa, to asi ne.
Ubuntu Linux + Signalyst HQPlayer 4.22 Desktop
Network Acoustics ENO USB Cable III
AudioQuest ThunderBird XLR
CFA3
Forza AudioWorks Noir HPC Mk2
ABYSS AB-1266 Phi TC / HiFiMAN Susvara
hustakF
Junior

Odeslat příspěvekod s-l 28. 10. 2008 15:28

1) AoA DVD Ripper
2) AVI MPEG RM WMV Joiner
s-l
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kernel_panic [passed] 28. 10. 2008 15:53

mediainfo nemá videa spojovat, ale sdělit ti informace, na který se kolega jech ptal...

obecně to umí kterejkoliv inteligentní program pro práci s videem, obvykle v menu File funkcí Append/Merge...

pokud ti jde o několik .vob souborů, stačí otevřít ten první například v Avidemux, budeš následně dotázán, zda připojit navazující části videa...
k bití internetovejch nihilistů jsem už příliš starej, ale za ty roky mně narostl krunýř, o kterej se vždy báječně rozplácnete; takže, mám zůstat čelem nebo?
kernel_panic [passed]
Přeborník Živě roku 2008
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hustakF 28. 10. 2008 16:17

V Avidemuxu dám Append 1. části a začne to přehrávat video. Mám to ve formátu .mp4 a vůbec se to neptá, zda chcu připojit další části videa. Nevím, jak spojit 6 souborů ve formátu .mp4 do jednoho .avi videa.
Ubuntu Linux + Signalyst HQPlayer 4.22 Desktop
Network Acoustics ENO USB Cable III
AudioQuest ThunderBird XLR
CFA3
Forza AudioWorks Noir HPC Mk2
ABYSS AB-1266 Phi TC / HiFiMAN Susvara
hustakF
Junior

Odeslat příspěvekod jech 28. 10. 2008 16:51

No vidíš, že z Tebe nakonec vypadne, co vlastně chceš. :-)

A až sem konečně vložíš ty informace o zdrojovym videu (o tom MP4) z MediaInfo a řekneš, jakou má mít kompresi to AVI (jestli to nevíš, řekni, kde to chceš přehrávat, já si to odvodim), tak Ti budu moct říct, co s tim v Avidemuxu udělat.

Jinak obecnej postup v Avidemuxu je otevřít první video a potom přes menu "Soubor -> Připojit" přidávat další díly.
jech
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hustakF 28. 10. 2008 17:59

Avidemux se mně moc nelíbil, tak jsem to udělal přes MP4Cam2AVI, který je přehlednější a možná rychlejší. Video je již v celku, má 850 MB.
Ubuntu Linux + Signalyst HQPlayer 4.22 Desktop
Network Acoustics ENO USB Cable III
AudioQuest ThunderBird XLR
CFA3
Forza AudioWorks Noir HPC Mk2
ABYSS AB-1266 Phi TC / HiFiMAN Susvara
hustakF
Junior

Odeslat příspěvekod ander99 19. 11. 2008 20:08

Konvertoval som film z DVD formatu do avi a posunulo mi to zvuk. Zvukova stopa absolutne nekoresponduje s obrazovou. Kde som urobil chybu? Robil som to pomocou AUTO GK presne podla navodu z http://www.best-warez.cz/navody-f9/p-ev ... t16268.htm.
Zvuk. stopa v DVD formate je O.K.
ander99
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jech 20. 11. 2008 15:52

Možná udělal chybu program a ne Ty. Pokud je zvuk jenom posunutý, oprav si to jednoduše pomocí VirtualDubu. Jak se s ním pracuje najdeš všude na internetu, třeba i na mých stránkách.
jech
Pokročilý
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků