externí USB disk a audio (video) přehrávače s USB vstupem

Pevné disky, CD, DVD a BR mechaniky, USB flashdisky, paměťové karty a další

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod pastrka69 20. 12. 2007 21:26

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, jestli je možné použití externího USB disku jako zdrojového média pro přehrávání skladeb v MP3 po připojení k audio (video) zařízení s USB vstupem (DVD přehrávač, rádio atd.). Máte s tím někdo zkušenosti? Dík.
pastrka69
Junior

Odeslat příspěvekod rph.Efreet 21. 12. 2007 21:04

DVD přehrávač s USB vstupem podporuje zařízení USB mass storage, což USB disk je. Proto by neměl být problém přehrát obsah ext. disku
Nikdy není tak blbě aby nemohlo být ještě hůř;-)
rph.Efreet
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pastrka69 22. 12. 2007 07:29

No, já si to myslím taky, ale chtěl bych vědět, jestli s tím má někdo praktické zkušenosti?! Jednotlivé přehrávače mohou mít různá omezení, třeba co se týče celkové velikosti média, počtu složek či souborů atd. A co napájení? Zvládne takový DVD přehrávač napájet svým USB výstupem přenosný disk?
pastrka69
Junior

Odeslat příspěvekod rph.Efreet 22. 12. 2007 13:35

DivX přehrávač s USB vstupem jsem si koupil letos k Vánocům, tak jsem ho kvůli tobě otestoval:-) Velikost disku, podle mě není nijak výrazně omezená (ale záleží na konkrétním typu přístroje, já rozchodil 80GB disk, větší nemám k dospozici). Kapesní disky a flashdisky dokáže přehrávač bez problému napájet, ale disk v ext. boxu musí být pochopitelně napájen samostatně.
Na tohle téma nejde hovořit nějak komplexněji, záleží na konkrétním přehrávači
Nikdy není tak blbě aby nemohlo být ještě hůř;-)
rph.Efreet
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pastrka69 22. 12. 2007 21:07

Dík 8) . Je mi jasné, že to může fungovat u každého přístroje jinak, ale teď vím, že to jít může.
pastrka69
Junior

Odeslat příspěvekod pastrka69 28. 12. 2007 15:31

No, ještě by mne zajímalo, jestli by to mohlo fungovat s IDE - USB redukcí, např.: http://www.alza.cz/qcp-konvertor-redukc ... d66597.htm
?
pastrka69
Junior

Odeslat příspěvekod Acorp 28. 12. 2007 22:48

Teoreticky by to mohlo fungovat, ale když vidím větu, že to nepodporuje Win Vista, tak to asi bude něco potřebovat = na DVD přehrávači to (asi) nepojede.
Acorp
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rph.Efreet 29. 12. 2007 00:39

Řešilo by to použití externího boxu na IDE disk. Funguje by to stejně jako redukce a navíc to bude i chodit:-)
Nikdy není tak blbě aby nemohlo být ještě hůř;-)
rph.Efreet
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JendaLinda 29. 12. 2007 11:04

Ono taky záleží na systému souborů, na flashdiscích je obvykle FAT16 nebo FAT32, ale jak se bude přehrávač tvářit na NTFS, je otázka.
Co můžeš odložit na zítřek, odlož na pozítří.
JendaLinda
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod chito 29. 12. 2007 11:22

musíš se podívat na konkrétní DVD přehrávač, můj HDD často nefungoval v těchto přehrávačích (mívají omezení např. na 20GB)
chito
Pokročilý


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků