Jak snížit hlučnost notebooku?

Diskuze o přenosných počítačích

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod josé 29. 12. 2007 17:42

Mám notebook Asus A3Fc (Core Solo) a ten má neustále běžící (dost hlučný) větráček. Pouze výjimečně někdy po zapnutí vydrží cca 4 minuty v klidu, jinak větrá neustále. V Power4Gear se mi nepodařilo snížit výkon procesoru (vždy se po jeho snížení nastavení samo vrátí na 100%), tak jsem stáhl Notebook hardware control, ale snížení hluku (vypnutí) větráčku jsem nedocílil. Věděl by někdo, jak na to? Např. jaký soft použít? Díky.

EDIT: Pardon, chtěl jsem vložit do sekce Notebooky.

Awast: Přesun
josé
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lurk3r 29. 12. 2007 18:50

zkus profouknout mřízku-jak vzchází vzduch ven, někdy se chlazení za*írá prachem, pak to hůř chladí a když se notebook zahřejvá, zvyšuje otáčky na větráku... nezahřejvá se ti moc??
Moderátor diskuzního fóra Živě.cz

If there is no space left on the device, there must be some space right ...
Co říká bezpečnostní software chycenému červovi? "Jsi zatčen! A nezkoušej na mě žádný fork()y!"
lurk3r
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod marczus 29. 12. 2007 22:21

dela to od zacatku ? ci ted ke konci ?? zkus nahrat novejsi bios
marczus
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Rop 29. 12. 2007 22:23

Nefoukat ... vysávat ... vysavačem .. fouknutím ten prach dostanete ještě víc dovnitř :-)
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod froggie 30. 12. 2007 09:09

a nebezi nejaky program ktory vytazuje CPU na 100%?
vid spravca uloh
froggie
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod LukiKE 30. 12. 2007 10:57

No ja mam trosku podobny problem... Mam Asus F2HF, nemam problem z hlucnostou ale ked sa napr zohreje na 56 stupnov a spusti sa ventilator ten bezi pokial sa neschladi na 51 stupnov,..
A tym sa cchcem opytat ci sa neda nastavit ventilator aby vlastne book schladil rychlejsie a tym by sa skor vypol ventilator a by tak nehucal,..
Niekedy mi ventilator bezi aj cca 10min,..pritom nemam nejak zatazeny book,,
MAm spustene zakladne programy ako ICQ,Mozzilu,Everest, a samozrejme programy na ochranu PC
LukiKE
Junior

Odeslat příspěvekod macano 30. 12. 2007 13:38

To s tym vysavacom ste mysleli vazne? Nie je riziko statickej elektriny a poskodenia ntb, lebo ja tiez premyslam nad precistenim ntb od prachu, rozoberat nechcem - mam ho v zaruke, vysavac sa bojim... tak ako to je s tym vysavanim?
macano
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod LukiKE 30. 12. 2007 13:51

No ja som teraz pred vianocami cistil stolovy PC,.. ventilatory som prebehol vysavacom na nizkom sani,,,,Zatial som nezbadal nieco co by mohlo tomu uskodit,..
LukiKE
Junior

Odeslat příspěvekod macano 30. 12. 2007 14:00

ja som desktopy v praci cistil stlacenym vzduchom mal som ich otvorene a prefukal som ich poriadne a rychlo s nimi prec z miesta cinu (prachu) :)

avsak u ntb sa bojim, je to predsa len nachylnejsie na poskodenie
macano
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod WarCZ 30. 12. 2007 14:10

stlačeny vzduch nemuže ničemu oblížit... ja osobně používám klasický vysavač a nikdy jsem neměl problem...
https://zabovreska.webnode.cz/
Hodinky: Pebble Steel
Registrován od 19. 2. 2006
WarCZ
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod johnzee 30. 12. 2007 14:10

nechce sa mi verit, ze by z vysavaca presiel taky silny naboj, aby cez plastovu mriezku, vetracik, jednu heatpipe a nasledne teplovodivu pastu (dalsi izolant) a samotne puzdro cpu sposobil nejaku skodu :) teda aspon mne moje amilo funguje bez problemov aj po vysavani :D
johnzee
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod macano 30. 12. 2007 14:17

cize normalne vypnut ntb aj zo siete a cez mriezku povysavat a je to?
macano
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod LukiKE 30. 12. 2007 14:25

No asi mi nebudete verit ale book som postavil na take 4 nozicky asi cca 3cm vysoke a teplota CPU stale na 48 stupnov,..ani nevychadza hore a pritom mam spustene tie iste programy ako ked som mal book polozeny klasicky na stole...(po 15min teplota na 57 stupnoch a spustal sa ventilator)

Obrázek
LukiKE
Junior

Odeslat příspěvekod macano 30. 12. 2007 14:30

na to su specializovane stojany na ntb napr:
http://www.agem.sk/?cmd=tovar_detail&product=7742693

ma s tymito zariadeniami niekto skusenost?
macano
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod LukiKE 30. 12. 2007 15:44

macano píše:na to su specializovane stojany na ntb napr:
http://www.agem.sk/?cmd=tovar_detail&product=7742693

ma s tymito zariadeniami niekto skusenost?


No to som iba tak dal na vyskusanie,....
LukiKE
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků