Sdílení internetu pomocí ASUS 520gc

Routery, AP, switche, huby, ethernet

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod matyma 25. 12. 2007 21:00

Zdravíčko,
mám problém s routerem ASUS wl-520gc. Do bytu mám přivedenou LAN přípojku na net (se statickou IP, GW, atp.). Když kabel píchnu do PC a nastavím tak net běží parádně ale když se totéž pokusím udělat přez router a sdílet net do PC a NB přez WiFi tak se pecka sice na síti "vidí" ale na net se nedostanu ani z jednoho.
Firmware mám aktuální (2.0.7 myslím).
Díky za radu
matyma
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod macano 25. 12. 2007 21:17

cize mas verejnu IPcku? a nastavil si vsetko v routri?
macano
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod matyma 25. 12. 2007 23:32

verejnou nemam... je to panelakovej rozvod, ip mam pouze pridelenou.
matyma
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod matyma 29. 12. 2007 18:31

To vazne nikoho nic nenapada? je to akutni!
matyma
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Petr_J 29. 12. 2007 18:49

matyma píše:To vazne nikoho nic nenapada? je to akutni!


Napadalo by, ale dodal jsi málo informací ;).

Co všechno jsi udělal pro rozchození sítě? Jenom všechno propojil nebo jsi i nastavoval ten ASUS? Pokud ano, co vše jsi nastavoval?
Petr_J
Junior

Odeslat příspěvekod Rop 29. 12. 2007 22:34

řekl bych klasika problém ... IP Config - DHPC Server -> položka DNS server 1 nastav stejně jako máš u WAN ... na to se dost často zapomíná :-)
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod matyma 30. 12. 2007 11:46

no, DNS jsem zkousel nastavit i pro vnitrni sit (primar z nastaveni netu).
Na routeru mam nastaveny IP, Gateway, obe DNS, masku atp., na routeru je zapnuty DHCP.
Zkousel jsem tracert (treba na gw nebo dns) a dostanu se jen na adresu routeru (192.168.1.1) a tim to hasne.

A abych nezapomel, net jsem zkousel sdilet pomoci druhy sitovky z pecka do notase po kabelu (ve winXP Sdilet propojeni k internetu) a vse chodilo jak ma ale kdo se ma porad tahat s kabelem a nechavat zapnuty pecko.

pro uplnost doplnim, ze se sitarinou nemam valne zkusenosti (jedine PC-PC prez cross kabel)
matyma
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod oooooooooo 30. 12. 2007 12:15

routr nastav jaks byl zvyklej z byvalyho pripojeni-ip,brana atd.v nastaveni routeru dej automaticky pridelovat.V pc u wifi sitaren dej ziskat ip automaticky.nastav si macfiltering,wep a tot vse pokud nechces volit dukladnejsi zabezpeceni.dej skryvat ssid sice bude trochu otrava vzdycky pastovat klic ale co uz.
http://seven7.blog.zive.cz/
Spuštění Windows předchází pád.
oooooooooo
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sislik 30. 12. 2007 14:10

jeslti to chapu dobre:

- tak kdyz pripojis desktop primo, tak na nem vsechno funguje
- pokud pripojis router, tak ti funguje nadherne vnitrni sit, ale dal nez na router se nedostanes

nema provider MAC filter? pokud ano, tak po pripojeni routeru rozpozna neznamou MACovku a zablokuje ji komunikaci ...
Radsi nic, nebo mi to zase smazou...
Sislik
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod oooooooooo 30. 12. 2007 18:11

Nechce se mi divat na tento router na manual ale maccloning by mel zvladat,tim by mac filtr u providera vyresil.Ale rek bych ze uz jede normalne-zadne dalsi dotazy :-)
http://seven7.blog.zive.cz/
Spuštění Windows předchází pád.
oooooooooo
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod matyma 31. 12. 2007 13:56

Pochopil jsi to naprosto spravne Sisliku.
No, provider MAC sice nevyzaduje (slape to z integrovany sitovky i z pridany karty), pro jistotu jsem ji zkousel taky naklonovat ale stale nic...

Vsem dekuju za snahu pomoct (na rozdil od supportu asusu).
matyma
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod oooooooooo 31. 12. 2007 14:24

SSID nastaveno?
http://seven7.blog.zive.cz/
Spuštění Windows předchází pád.
oooooooooo
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod matyma 1. 1. 2008 15:08

jistě..., jen si nejsem jistej, jestli by to pomohlo pro pripojeni kabelem (prez wifi je jen notas)
matyma
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod oooooooooo 1. 1. 2008 16:29

ja sem rozumnel ze mas PC taky pres wi-fi kartu ve slotu.Takze PC kabel a notebook wi-fi jestli to chapu.Samozrejme ssid pro kabel je nepodstatny a nevyznamny.Mimochodem asus ma definovany rezimy pripojeni jako co ma router fungovat cos tam frkl ty?Nemyslim tim wirelless nebo adsl atd.myslim time home gateway atd
http://seven7.blog.zive.cz/
Spuštění Windows předchází pád.
oooooooooo
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod matyma 1. 1. 2008 20:20

no, jediny nastaveni rezimu co jsem nasel bylo u wifiny- AP/hybrid a jeste neco
Tenhle router je prezentovanej jako "Your First Wireless Router at Home", takze zadny rozsahlejsi nastaveni ani necekam.

a pro poradek, pochopil jsi dobre :wink:
matyma
Kolemjdoucí

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků