Výdrž baterie

Diskuze o přenosných počítačích

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod x22 4. 1. 2008 14:00

Moj notebook sice nema kalibraciu v BIOSe ani ziadnu utilitu, ale v prirucke je napisany postup - uplne vybit a nabit.
x22
Junior

Odeslat příspěvekod pbylok 5. 1. 2008 10:32

Gruppe: Asi mas pravdu s tim, ze si s tim clovek nema tak moc lamat hlavu. Akorat technika ma az moc casto tendenci kolabovat mesic po uplynut zarucni doby. Zas na druhou stranu, tuhle sem u nakyho notebooku v inetovym obchode cetl: zivotnost: 1 rok, zaruka: 2 roky
pbylok
Junior

Odeslat příspěvekod Gruppe 5. 1. 2008 10:51

mno tak zivotnost a zaruka jsou odlisne pojmy.

Pochopitelne ze pri vyrbe kazdeho vyrobku se predpoklada i urcita zivotnost. Tu ti v CR v drtive vetsine zbozi garantuji na 2roky prave zarukou. Pak? No pak uz to proste fungovat nemusi :)

Osobne neznam zadny notebook co by nepotreboval za 2 roky do servisu (uz mi sem ale jeden uziv psal ze takovy ma-ale to neni os zkusenost me nebo meho okoli)

takze jak jsem psal, az nekomu nebude stacit kapacita baterie, proste ji vymeni...
kecáním se ještě nikdy nic neudělalo :)
Gruppe
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod izoltech 5. 1. 2008 11:01

Ja som sa pytal na toto v obchode,kde som Notebook kupoval a povedali mi,ze ti je take iste ako s byterkami do mobilov. takze kde je potom Ta pravda?
izoltech
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod swarm 5. 1. 2008 13:31

Gruppe píše:Osobne neznam zadny notebook co by nepotreboval za 2 roky do servisu (uz mi sem ale jeden uziv psal ze takovy ma-ale to neni os zkusenost me nebo meho okoli)
Ale jo. Jsou takový. Ale jako můžu říct, že z mého širokého okolí skončí během prvních dvou-tří let 80% notebooků v servisu (většinou vadná základní deska a prasklý kloub; disk kupodivu ne). Těch 20% jsou notebooky, co opravdu do servisu třeba ani za 4 roky zavítat nemusely. Stejně tak z těch 80% už je pak většina notebooků taky v pohodě. Ten zbytek pak jsou chronicky poruchové kousky a ty se tam střídají dost často.
Pak už se většinou závada projeví až po delším čase. Přítelkyně třeba po mě používá notebook 14" Toshiba Tecra 8000, který už má 8 let a ten možná v servisu nebyl vůbec nikdy (jen baterie je tam už druhá, ale tak už teď má taky jen 50 minut).
Diagon Swarm - ~460 zrecenzovaných notebooků od 2007
15,6" Acer V15 Nitro - i7-4710HQ, 16GB RAM, 2xSSD, FHD IPS
14" HP EliteBook 840 G5 - i5-8350U, 16GB RAM, 512GB SSD, FHD IPS
14" ThinkPad T400 - C2D T9900, 8GB RAM, 300GB SSD, WXGA+ LED
swarm
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Gruppe 5. 1. 2008 14:25

izoltech: ano, je to stejne jako s bateriemi do mobilu. Taky ztraceji kapacitu - tim padem vydrz a taky nejsou nesrtelne :) Taky se to odlisuje od jejich kapacity a spotreby mobilu (nevim proc nedelaji dodnes neco jako Nokia6310i s polymerovou baterkou,ktera mi vydrzela na nabiti 14dni! :( :( :( ) kde jsou ty zlate casy :(

Resp nechapu oc ted jde????
kecáním se ještě nikdy nic neudělalo :)
Gruppe
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod CeCo 5. 1. 2008 15:11

Gruppe:
Bateria N6310i - cena. Mozno to bude nieco ako v pripade IPS panelov - proste sa vyrobcovi neoplatilo ich robit pre notebooky, lebo ich odoberalo malo ludi a boli by sakra drahe. A v dnesnom svete, kedy kazdy chce tlacit ceny dole (i na ukor kvality) to nema priebojnost...

Trosku OT, ale k veci:
Vcera som napr. skusil "exklusiv Treska 45%" a oproti beznej "30% treska, zlozenie (z celku) 25% treska, 5% slede" to bolo jak nebe a dudy. Lenze ta 45% stala 2x viac ako ta "30%"...
Tesco "Bambino" ma 12,5% rastlinneho masla a tak tretinu syra oproti klasickemu "Bambino" syru (a to su moje postrehy len z jednej navstevy tohto HM!).
To iste plati aj pre ostatne komodity, kam radim pomaly uz aj notebooky... Proste cena dole, hlavne nech to nejako vyzera a nejako slape a hura to predavat. A pre serioznu pracu ostavaju stale kusy 45000+ a aj to len niektore...

C
CeCo
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod pbylok 5. 1. 2008 16:20

Zas na druhou stranu v trzni ekonomice (kterou vicemene mame) si kazdy muze vybrat mezi kvalitou a cenou. Blby je kdyz i to co je drahy je kvalitativne na nic, nebo kdyz si priplacis litr za kazdy pismenko v nazvu vyrobce...
pbylok
Junior

Odeslat příspěvekod R_a_d_e_k_ 6. 1. 2008 11:19

Tak ke dnešnímu dni baterie totální asi končí...
Už se vůbec nenabíjí....
Stojí mi to na 0%...
R_a_d_e_k_
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod danielsatko 6. 1. 2008 11:43

nooo moj sice 45000+ nestaaal ale iba 32000 ale som s nim nadmieru spokojny je to f3ka grafika 2600 hd
az na tie ovladace a vistu to je fakt grc
danielsatko
Junior

Odeslat příspěvekod CeCo 6. 1. 2008 11:53

danielsatko:
No pochybujem, ze ti ho v pripade poruchy pridu opravit do kanclu ;) (to je podla mna jedna z podmienok na notebook pre serioznu pracu, k tomu treba priratat vysoku vydrz, nizku hmotnost, moznost docking station atd.)

C
CeCo
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Gruppe 6. 1. 2008 12:18

CeCo: jojo, uz taky zacinam pokukovat po necem 12" s 5+hod vydrzi, NBD zarukou a docking station :)

R_a_d_e_k_: hura pro novou :) pokud mozno znackovou.
kecáním se ještě nikdy nic neudělalo :)
Gruppe
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod CeCo 6. 1. 2008 12:41

Gruppe:
Toshiba R500 ;) Ale neviem, ako je ta na tom s dockinou...

C
CeCo
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod R_a_d_e_k_ 6. 1. 2008 12:45

Jasně :-D pošli mi na účet 3000,- a slibuju že do dvou dnů jí mám doma :-D
R_a_d_e_k_
Junior
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků