Routování z usb modemu.

Routery, AP, switche, huby, ethernet

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod SonyLuke 26. 1. 2008 22:42

Zdravím, mám na Vás následují dotaz.

Momentálěn řeším u kamarádky domácí síť a moc si nevím rady.

Je připojena přes Bluetone (čili adsl) a jako modem má nějaký Siemens s 1x RJ-11 (tím telefoním) konektorem a s počítačem je to spojený přes USB. Aby se připojila musí se přes jejich program "vytočit"

Koupili si nové notebooky a tak chtějí mít doma wifi. Moc si ale nevím rady jak to celé propojit. Mám doma EDIMAX router BR-6114, ale nejsem si jist, zda-li je to i pro ADSL-asi bude potřeba nějaký přímo ADSL router, že ano?

Mohl by jste mi někdo nastínit jak by to mohlo fungvovat?

Omlouvám se, za tu nesrozumitelnost, ale moc se v tom nevyznám, pokud by jste chtěli nějaké doplňující informace, rád dopíšu.

Děkuj všem, s přátelským pozdravem Lukáš
SonyLuke
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod froggie 26. 1. 2008 22:51

mal by fungovat hocijaky bezny WiFi router, ktory ma integrovaneho PPPoE klienta
froggie
Pokročilý

Odeslat příspěvekod djadja 26. 1. 2008 23:09

Přesněji router s WiFi a modemem ADSL. Napřiklad ASUS AM200g nebo jiný. PPPoE nebo PPPoA, což snad umějí všechna tato zařízení.
djadja
Junior

Odeslat příspěvekod SonyLuke 27. 1. 2008 10:23

abych tomu dobře rozuměl. Ta funkce PPPoE dokáže nahradit ten modem siemens a pak to bude stačit propojit už jen síťovým kabelem,nebo se atará opropojení routeru a Siemens modemu?

Děkuji
SonyLuke
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod froggie 27. 1. 2008 10:35

router ma v sebe modem pre ADSL, takze ten Siemens nepotrebujes
staci vymenit krabicku, odinstalovat modem z Windows, nastavit router cez webove rozhranie...
froggie
Pokročilý

Odeslat příspěvekod SonyLuke 27. 1. 2008 16:45

Moc děkuji...ještě fakt poslední otázka. Odpadá tím tedy i vytáčení (připojování) se k internetu přes nějaký program, či rozhraní. Pokud tedy modem nahradím routerem s adsl modemem, bude to připojeno stále a tak tedy můžu routovat bez nutnosti mít zaplý hlavní počítač. Moc díky za všechny odpovědi, je to přesně to co jsem potřeboval vědět.
SonyLuke
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod froggie 27. 1. 2008 23:34

ano, nepotrebujes ziadny dalsi program ci pocitac
froggie
Pokročilý