jak vytvořit screenshot neboli ukázku videa

Záznam a úpravy zvuku a videa na počítači

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod czbios 24. 6. 2007 13:11

Dobrý den, potřebuji si z videa udělat nějaký pás screenshotů jako ukázku toho co je v něm. Nechci nic nahrávat, potřebuji jen udělat jednoduch screen shot, ale bohužel nevím jak na to. přehrávám v bsplayeru a všechny screeny obrazovky byli jen černé bez obrazu.

poradí mi prosím nekdo? děkuji mnohokrát
czbios
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JRD 24. 6. 2007 13:32

Doporučuje se "Media Player Classic".

Jinak další vlákno > http://forum.zive.cz/viewtopic.php?t=57323
Jarda / Nemám rád oslovení v množném čísle.
JRD
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tomasek1234 25. 6. 2007 07:21

Neni treba. BSPlayer screeny umi. Jen si nastav jine vykreslovani videa. Je to v nastaveni.
Phenom™ X4 Quad-Core Black Edition 9950 2.6GHz 125W socket AM2+ ,BOX, 4GB RAM, ATi HD4850, Samsung SpinPoint F1 1TB, Samsung 2053BW, 20'', Seasonic :)
Tomasek1234
Pokročilý

Odeslat příspěvekod czbios 25. 6. 2007 07:27

Tomasek1234 píše:Neni treba. BSPlayer screeny umi. Jen si nastav jine vykreslovani videa. Je to v nastaveni.
Díky, něco jsem přenastavil a screen mi bs player dělá. Jen mě teď ještě zajímá, v jakém v programu se vytváří takový ten index, kde v hlavičce máš jméno souboru, délku videa a pod tím např. v matici 3x9 máš obrázky (screeny) z různých částí filmu, víš jak na to?
czbios
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jech 25. 6. 2007 07:33

Na to je nějaký speciální program, někdo hop tu už ve fóru odkazoval, zkus hledat....
jech
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mattiash_king 25. 6. 2007 07:36

napr. MR. captor
LG Optimus Sol E730
mattiash_king
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod supergo 25. 6. 2007 07:55

image grabber 2 :wink:
Athlon64 3000+; Asus A8N-E; Brand 512MB 400Mhz; H.I.S. x800GT; WD 200GB sataII; EuroCase ML8015; LG Flatron 17" CRT
supergo
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod marsus 27. 1. 2008 19:55

Chcem sa spýtať kamaráti, kde sa ukladájú screenshoty, keď stlacim PrntScrn? Alebo ako zistím, či funguje? Mám Vistu Premium, vďaka.
marsus
Junior

Odeslat příspěvekod jech 27. 1. 2008 20:44

marsus
Podle mě jsou ve schránce, "fyzicky" nikde neexistují.

czbios
Pokud ještě nemáš řešení, hodim sem svuj návod, co už jsem dával na jiný fórum:

Já přidám několik, dle mého názoru velmi dobrých způsobů, jak udělat screenshot.

Pro snímek celé obrazovky nebo okna používám XnView. Video ale nesejme, pokud jej program zobrazuje přes "overlay". Na video jsou lepší následující programy:

VirtualDubMod (doporučuji tuto verzi ne obyčejný VirtualDub). Načte AVI, MPEG-1, MPEG-2, OGM a některá MKV. V něm můžu použít funkci Video -> Snapshot Source Frame. Uložit zle nelzje jako JPG, pouze BMP, TGA a PNG. Převést video do JPG například programem XnView už ale zvládne každý. Výhoda VirtualDubu je v tom, že dokáže přesně najít libovolné místo ve filmu. Je to přeci jenom editor, ne pouhý přehrávač.

Avidemux je editor velmi podobný VirtualDubu. Oproti VirtualDubu načte i FLV, MP4, MOV, všechny MKV a TS. Screenshot z něj uložíme příkazem Soubor -> Uložit -> JPEG obrázek. Doporučuji používat nejnovější verzi 2.4 s GTK rozhraním.

A teď se dostáváme k lahůdkám!

Media Player Classic je bezesporu jedním z nejlepších video přehrávačů. Má ale navíc ještě jednu vynikající funkci. Umí vytvářet screenshoty a navíc i jejich serie. K tomu slouží příkaz Soubor -> Uložit miniatury. Dál se může navolit, kolik má být snímků vodorovně a svisle. Jako formát je možné použít BMP nebo JPEG. Jak takový náhled vypadá je vidět tady:

Obrázek

Movie Thumbnailer aneb to nejlepší nakonec. Ze stránek programu se dá stáhnout .zip archiv, který je možné rozbalit kamkoliv na disk. Tento program nemá žádné GUI, funguje tak, že mu předáme video jako parametr. Lze tedy například kliknout na video pravým tlačítkem myši a zvolit "Otevřít v programu -> Zvolit program...". Potom nalistovat soubor mtn.exe. Tato možnost pak zůstane v nabídce "Otevřít v programu" napořád. Nakonec to je tedy velmi pohodlné...

Pro pokročilejší uživatele je k dispozici možnost použít obrovské množství různých command-line parametrů, díky kterým je možné použít pokročilé funkce jako detekce černých pruhů (a jejich ořezání), detekce neostrých snímků (a jejich vypuštění) atd. Výsledek potom může vypadat třeba takto:

Obrázek
jech
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Z@chi 27. 1. 2008 22:38

Ja pouzivam mv2player, kde si muzes vytvorit z videa komix
jenom si nastavis, po jake dobe se maji delat screeny a on ti udela obrazky i .html soubory, ve kterych tyto obrazky budou.
Z@chi
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sidbin 28. 1. 2008 13:41

MPC na to staci
Umi pekne udelat screen i s titulkama.
A patri mezi nejlepsi prehravace
DELL Inspiron 6400: Core Duo T2050, 2GB RAM, GMA 950, HDD 120GB@ WD 320GB BJKT scorpio black, WiFi + BT, 85Wh AKU, Win XP Pro.
TV karta: Aver TV Hybrid + FM Volar USB
sidbin
Junior
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků