Patch panel pre Cat. 6A

Routery, AP, switche, huby, ethernet

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Blko 8. 2. 2008 10:25

Potreboval by som kupit patch panel pre Cat. 6A. V ponuke Agemu ani BGS som nic take nenasiel. Nasiel som iba na http://www.krugel.sk.
Potreboval by som max. 8 az 10 portovy. Maju vsak 6 a potom az 24 portove. Ak by som kupil 2x6 portovy od Freenet, tak treba kupit RJ45 moduly (je to iba prazdny box) a v tomto pripade stoji 1ks cca 260SK bez dane. Ak by som isiel do toho 24 portoveho od Keline, tak keystone modul RJ45 stoji 96 bez dane. Co sa mi nepaci na tomto druhom rieseni je to, ze je to dost siroke skoro 50cm. Neviete o nejakom inom rieseni?

PS: Kabel je uz natahany a je tieney, tak predpokladam, ze aj vsetko ostatne RJ45 moduly a patch kable by som mal tiez kupovat pre STP, nie?
Blko
Junior

Odeslat příspěvekod _Mike_ 8. 2. 2008 13:39

Co sa mi nepaci na tomto druhom rieseni je to, ze je to dost siroke skoro 50cm
Patch panel ma 19", presne na sirku racku, co by si chcel ine ? Kam to chces montovat?

Krugel je asi najvacsi slovensky distributor sietovych komponentov, takze si na spravnej adrese. Ak ti mozem poradit, tak kup ten K-Line ale nie modularny, ale klasicky s boxovacimi konektormi, usetris si dost roboty.

Co sa tyka tienenia, ak chces aby siet splnala nejaku kategoriu, tak samozrejme musis pouzit vsetky komponenty aspon tej kategorie. Hlavne nezabudni dobre ukoncit tienenia tych STP, lebo zle urobene tienenie je horsie nez ziadne.
_Mike_
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Blko 9. 2. 2008 10:49

Potrebujem to do bytu a bude to strcene niekde v skrini :-) Takze to nepojde do nijakeho racku. Skor by sa mi hodili nejake mensie krabicky, ktore by som pripadne primontoval na stenu.
Krugel mi odporucal kupit tieto keystone moduly a prazdny patch panel
Ak som ta pochopil spravne, tak mam radsej kupit uz osadene? Napr. http://www.krugel.sk/index.php?A=detail ... ty&IdP=836 alebo http://www.krugel.sk/index.php?A=detail ... y&IdP=1384. Oba stoja cca 3000Skk bez DPH. To prve riesenie prazdny patch panel + 8 modulov by vyslo asi polovicu.
Alebo si mal na mysli nieco ine?
Blko
Junior

Odeslat příspěvekod _Mike_ 9. 2. 2008 12:19

No, krabicky na stenu existuju - klasicke dvojzasuvky v krabici. Ak si das 4 dvojzasuvky vedla seba tak to urcite bude vyzerat lepsie ako volne pohodeny patch panel. V skrini ich staci prilepit, nemusis srobovat.

Co sa tyka ceny, tak to som neskumal, myslel som ze robis nejaku malu firemnu siet. Je pravda ze tie moduly + prazdny patch panel su asi lacnejsie.

Islo len o toze s boxovanymi panelmi mam lepsie skusenosti, ale pri 8 zasuvkach je to jedno, ak ti nejaka nepojde na prvy krat tak ju rychlo opravis(ak su zle zasunute kabliky). Ine je to ak robis 200 zasuviek a povedzme 50 z nich ti na prvy krat nejde... to nastve.
_Mike_
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod qwertysimo 9. 2. 2008 12:33

Blko píše:Potrebujem to do bytu a bude to strcene niekde v skrini :-)

a načo potrebuješ do skrine panel? nestačia keyston moduly?
qwertysimo
Junior

Odeslat příspěvekod Blko 10. 2. 2008 09:23

Stacili by iba tie keystone moduly, ale nebolo by to moc elegantne riesenie. Bol by v tom bordel :-)
Inak povodne som rozmyslal iba nad tymi zasuvkami namiesto patch panelu, ale keby bol nejaky sikovny 6 portovy alebo resp. menej ako 24, tak by som to radsej vyriesil takto. Uvidime. Kazdopadne diky za rady.
Blko
Junior