[PHP] Vypnutí aplikace

Webdesign, HTML, CSS, Flash, PHP, ASP, .NET, JavaScript. Kritika www stránek na Smetišti.

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Povik 11. 2. 2008 10:15

Chtěl bych se zeptat, zda je možné pomocí nějakého PHP příkazu vypnout například Operu. Zda jde zasáhnout do spuštěných programů a jeden z nich ukončit. Nebo jen třeba zavřít aktuálně otevřené okno prohlížeče, vekterém určitý skript běží.

Děkuji
"Představte si nekonečně dimenzionální vektorový prostor..." (Žemlička Jan - Algebra, MFF UK)
Povik
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 11. 2. 2008 10:21

skor java skript... ten teda urcite vie zavriet okno prehliadaca.. co sa tyka programov tak to neviem.. skor nie ak ano..
neverim ze by nieco spracovane na servery mohlo ovplyvnovat klienta natolko aby mut o zatvaralo programy..
anonymni

Odeslat příspěvekod Povik 11. 2. 2008 10:25

hm hm hm...díky, JS vyzkouším. Ten okna umí zavírat, máte pravdu. Díky
"Představte si nekonečně dimenzionální vektorový prostor..." (Žemlička Jan - Algebra, MFF UK)
Povik
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Vebloud 11. 2. 2008 11:50

PHP běží na serveru. To znamená, že do prohlížeče přijde už jenom jeho výstup! Jak by mohlo ovlivnit prohlížeč?
Žít a nechat žít, ty máš svůj názor, já mám svůj názor, já ti nebudu nutit svůj, nemusím souhlasit s tvým, ale udělám vše, abys ho mohl svobodně vyjádřit.
Vebloud
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Gigi 11. 2. 2008 12:00

To Velbloud: ale php nemusí běžet jen na serveru, PHP skript můžeš spustit i přes interpret PHP, takže třeba na domácím PC s Win takto: php.exe tvuj-script.php

To Povik: Aby vypnul PHP skriptem běžící program, to je dost neobvyklé, ale na linuxu by to možná šlo pomocí PHP příkazu exec a do něj vložit killall opera. Ale samozřejmě Opera i spuštěný skript musí běžet na onom PC. Ale to asi není to, co potřebuješ....
Gigi
Junior

Odeslat příspěvekod anonymni 11. 2. 2008 13:29

no jo no.. takto by to slo..
ale on mal skor na mysli vypnut to pomocou webovej aplikacie.. tzn napriklad ja z mojho serveru by som zavolal funkciu a jemu by to vyplo prehliadac..
a to asi nepojde
anonymni

Odeslat příspěvekod Povik 11. 2. 2008 15:20

No potřeboval jsem to takto:
Mám databázi, v ní asi 25.000 položek....filtruju z té databáze URL linky, na nich něco hledám...beru si 3 najednou....a v Opeře mám nastaveno AUTOMATICKE REFRESHNUTI po 1vteřině od dokončení. A to trvá asi 20h než se to celé projede a já získám požadovaná data...a chtěl jsem prostě až $PocetNezkontrolovanych == 0 vypnout Operu aby se mi to stále nemačkalo...a popřípadě i PC

Zkusím ten JavaScript
"Představte si nekonečně dimenzionální vektorový prostor..." (Žemlička Jan - Algebra, MFF UK)
Povik
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 11. 2. 2008 15:24

no vypnut operu mozes tym javaskriptom..
len teraz neviem ci od teba nebude pytat aj potvrdenie ci to ma naozaj vypnut okno..
a vypnutie pc by som poriesil nejakym programom, kde sa da nastavit bud cas, alebo konkretny skript
anonymni


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků