ORANGE OPTIKA

Poskytovatelé a technologie, dial-up, ADSL, kabel, optika, bezdrátové připojení

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod tomcop 7. 2. 2008 07:03

No mne sa ale pri tom "incidente" z 5.2. nezmenila ip na 100%, len som restartol konvertor. To len na upresnenie.
PC : MacBook Air (late 2010), 11.6" LCD, 2GB RAM, 128GB SSD HDD, MacOSX Snow Leopard
Mobile : Nokia N9, 64GB, White
tomcop
Junior

Odeslat příspěvekod zmizik 7. 2. 2008 07:39

No ja mam uz 3 tyzden stale tu istu IP. Je to celkom zaujmave, kedze by mala byt dynamicka. Inac pozorujem ze sem tam mi nejde IE, FF ked otvorim nove okno. Musim cakat 2-3 minutky. Vizera to na chybu DNS.
cpu: intel mb: asus ram: adata gpu: ati hdd: hitachi, maxtor psu: enermax case: thermaltake dvd-rw: lg lcd: acer cooler: zalman ntb: hp pda: htc foto: sony gps: gpsmap
zmizik
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod splachovac 9. 2. 2008 15:40

mne sa v poslednom case deje zvlasna vec , mam napojeny notebook cez wifi na ten D-link , no a stava sa ze ma to z wifi stale odpaja a pripaja , v LOGu routera sa objavuju taketo zaznamy :
Kód: Vybrat vše
Sat Feb 09 15:31:54 2008 Disassociated:  00-13-xx-xx-xx-xx because RX deauth req
Sat Feb 09 15:31:54 2008 Associated:  00-13-xx-xx-xx-xx st=0

je ich vela podsebou , prejavuje sa to tak ze nejde net , lebo nejde ani router pingnut .
cez kabel ide vsetko vporiadku.
Stala sa este niekomu podobna vec ?
splachovac
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tomcop 9. 2. 2008 16:22

splachovac: Mne sa to za tyzden, co som mal d-link diali tiez rozne psiny, ale toto nie. Uz mam iny chvalabohu. :-)
PC : MacBook Air (late 2010), 11.6" LCD, 2GB RAM, 128GB SSD HDD, MacOSX Snow Leopard
Mobile : Nokia N9, 64GB, White
tomcop
Junior

Odeslat příspěvekod voughne 11. 2. 2008 17:32

no tak tie stranky sa mi upravili uz nemusim davat reload, sem tam este trva 10s kym ich nacita ale uz ked ich ukaze tak su natiahnute cele. Neviem cim to je, ale dsl od t-comu ... u nich nacitavanie www stranok ide proste perfektne ziadny reload ziadne cakanie, je to proste hned , ale verim ze orange to casom vyladi na 100%. A dnes som si tak pozeral videa na stage6.com a kde pri dsl som minutove video pozeral 5 minut (koli bufferovaniu) tak u orangeu presne tu minutu no je to proste parada. Ale stale este nemam jasno v jednej veci...ak xcem routrovat musim silou mocou urobit staticku ip? nebude to fungovat pri dhcp?
voughne
Junior

Odeslat příspěvekod Liu 11. 2. 2008 18:01

To načítavanie stránok je čudné, načítava ich okamžite... A jedine ak teraz náhodou má Orange nejaké problémy, neviem či nerobia niečo so zahraničnou konektivitou,alebo je niečo s DNS ale inak to chodí super stále.
Liu
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod luco666 12. 2. 2008 09:12

ja mam optiku iba tyzden sice ale zatial som spokojny....zo zaciatku mi sem tam padlo zopar stranok ale to tusim iba v priebehu dna na par minut...a od vtedy som nepostrehol ziadne problemy...( ci uz pri stahovani suborov normalne alebo p2p, nacitanie stranok a pod.) proste perfektne...dufam ze najblizsie ked sem budem pisat moje pocity budu take iste ako teraz:)
luco666
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod voughne 13. 2. 2008 09:52

mensi postreh , vcera som restartol router a a natahovanie stranok sa zlepsilo o 100%. No dufam ze to nebudem musiet robit casto, ale inac spokojnost. A vsimol som si ze router ma nejaky orange firmware, tak snad nieje vlastnostami taky ako kedysi bol fw v SE K700i to potom by som sa ani necudoval preco to tak setko ide.
voughne
Junior

Odeslat příspěvekod tomcop 13. 2. 2008 12:49

Ten router je cely domyleny. Celkovo sa sprava nejako divne a na to, ake je to pripojenie, mohli vybrat aj nieco lepsie. Co uz...
PC : MacBook Air (late 2010), 11.6" LCD, 2GB RAM, 128GB SSD HDD, MacOSX Snow Leopard
Mobile : Nokia N9, 64GB, White
tomcop
Junior

Odeslat příspěvekod tonyp 13. 2. 2008 16:51

Ahojte,

Mam taky dotaz, da sa k Set-Top boxu pripojit priamo LCD monitor, t.j. vystup formou DVI ?

Inac teraz som cital, ze skratili viazanosti na 2 roky a daju aj druhy Set-Top box ku klasik za 990 Sk, takze druhu telku chcem riesit starsim LCD monitorom pripojenym k Set-Top boxu, len teda neviem, ci je to mozne, alebo da sa to nejako jednoducho prepojit inac ?

Diky

Tony
tonyp
Junior

Odeslat příspěvekod pesa138 13. 2. 2008 19:43

tonyp píše:Ahojte,

Mam taky dotaz, da sa k Set-Top boxu pripojit priamo LCD monitor, t.j. vystup formou DVI ?

Inac teraz som cital, ze skratili viazanosti na 2 roky a daju aj druhy Set-Top box ku klasik za 990 Sk, takze druhu telku chcem riesit starsim LCD monitorom pripojenym k Set-Top boxu, len teda neviem, ci je to mozne, alebo da sa to nejako jednoducho prepojit inac ?

Diky

Tony


Kde si to čítal?
pesa138
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pato16 13. 2. 2008 20:23

dsl.sk
Intel Core i7 920 3.6Ghz | Thermalright Ultra-120 eXtreme | ASUS Rampage II Extreme | ASUS GTX280SLI | A-DATA DDR3 3x1GB 1.6Ghz | X-Fi Titanium Fatal1ty Pro | Thermaltake ToughPower 1000W | 26" LCD SAMSUNG T260 |
Pato16
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pesa138 13. 2. 2008 21:14

luco666 píše:ja mam optiku iba tyzden sice ale zatial som spokojny....zo zaciatku mi sem tam padlo zopar stranok ale to tusim iba v priebehu dna na par minut...a od vtedy som nepostrehol ziadne problemy...( ci uz pri stahovani suborov normalne alebo p2p, nacitanie stranok a pod.) proste perfektne...dufam ze najblizsie ked sem budem pisat moje pocity budu take iste ako teraz:)



Služby využívam skoro 2 mesiace a absolútna spokojnosť
pesa138
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod scareface 13. 2. 2008 21:15

tonyp píše:Ahojte,

Mam taky dotaz, da sa k Set-Top boxu pripojit priamo LCD monitor, t.j. vystup formou DVI ?

Inac teraz som cital, ze skratili viazanosti na 2 roky a daju aj druhy Set-Top box ku klasik za 990 Sk, takze druhu telku chcem riesit starsim LCD monitorom pripojenym k Set-Top boxu, len teda neviem, ci je to mozne, alebo da sa to nejako jednoducho prepojit inac ?

Diky

Tony


Myslím že dá. Set-Top box má video výstup cez scart a HDMI, takže treba kúpiť kábel HDMI-DVI a malo by to v pohode šlapať. :-B
scareface
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mario13 14. 2. 2008 21:32

Tiez som na viacerych miestach videl, ze HDMI a DVI sa lisia len konektorom, akurat neviem ci normalne DVI moze mat aj zvuk.
mario13
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků