Nelze dokončit instalaci OS WIN XP SP2 Pro, PC zcela zamrzne

Na téma Windows XP, 2000, Me, 98, 95 a starší

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod PetulaL 14. 2. 2008 19:39

Chci se zeptat, zda je možné spustit instalaci Win XP SP2 v nějakém diagnostickém módu.

Mám starší NTB - IBM T22 (HW původní + rozšíření o 1x 128 MB RAM), už je sice dědeček, ale mám ho velice ráda a ikdyž už nic náročného nezvládá, používám ho alespoň na Net, jako mp3 a DVD přehrávač.

Vždy jsem na něm používala Win XP. Když jsem ho po letech chtěla reinstalovat opět stejnou instalaci Win XP, měla jsem značné problémy. Avšak po trpělivých pokusech to nakonec prošlo.

Teď jsem bohužel musela k instalaci opět přistoupit a problémy mám opět stejné.

Instaluji OS Win XP SP2 Professional a při kroku samotné instalace, PC zamrzne vždy při počítadle 34 min do konce instalace (pruh instalace zařízení něco za polovinou).

Test na RAM vypadá v pořádku.

Chtěla bych se informovat, zda nemohu nějakým způsobem pustit instalaci tak, abych viděla při kterém konkrétním kroku to zamrzne.

Dodatek: z toho CD již bylo provedeno mnoho úspěšných instalací. Problém nastává i s úplně jiným médiem.
Naposledy upravil PetulaL dne 14. 2. 2008 23:52, celkově upraveno 1
PetulaL
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Izibia 14. 2. 2008 20:02

Nevím, neznám.

Ale když trochu zagoogluješ, tak dostaneš např:
http://www.windowsitpro.com/Articles/Ar ... 40200.html

nebo:
http://www.theosfiles.com/os_windows/os ... ecrets.htm
(je tam o přepínačích setupu, a jeden z nich nastavuje úroveň logování)

Moc mi není jasné, proč se ty dva články vůbec nepřekrývají.
Izibia
Junior

Odeslat příspěvekod Tonda-B 14. 2. 2008 20:14

Možná je problém v CD/DVD mechanice.

Zkus ji vyčistit, nebo si půjčit externí mechaniku.

I kdyby byla třeba nová mechanika, už nejsou tak strašně drahé:

http://cd-a-dvd.alza.cz/lite-on-ds-8a1h ... d85462.htm

Ačkoliv u IBM asi bude mechanika typu SLOT-IN:

http://cd-a-dvd.alza.cz/dvd-vypalovaci- ... d72517.htm

Funguje ti vypalování a čtení CD bez problémů?
Tonda-B
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Izibia 14. 2. 2008 23:23

Ta instalace se zastavuje na stejném místě. Tak se mi nějak nezdá, že by byla chyba v mechanice.
Izibia
Junior

Odeslat příspěvekod PetulaL 14. 2. 2008 23:39

No zkoušela jsem instalit i Debian Linux, a taky to neprojde a to vždy na stejném místě (pravděpodobně je to asi stejný problém jaký mají Win):

ACPI: PCI Interrupt Link [LINKC] enabled at IRQ 11
ACPI: PCI Interrupt 0000>00>03.1[A] -> Link [LMKC] -> 11


asi se to zaseká na nějakém HW prvku, ale nevím o který se jedná, možná nějaký nějaký špatný kontakt v zapojení (někdy to možná naběhne - viz problémy při předchozí instalaci nakonec úspěšné)...
Peťula
PetulaL
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Tonda-B 14. 2. 2008 23:44

Proč by to nemohlo být v mechanice?

Třeba jde o horší středění média, nebo posun laseru.

Pokud se dá v BIOSu nastavit bootování přes USB, je to nejrychlejší a nejlevnější (s půjčenou mechanikou) ověření její dobré funkce.

No a co používá IRQ11?
Tonda-B
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PetulaL 14. 2. 2008 23:51

Mechanikou to asi nebude, byla vždycky bez problémů a hlavně ty problémy by byly pravděpodobně náhodného typu, a ne že mi to končí pořád na stejném místě (nicméně zítra si půjčím jinou - pro jistotu)

a USB jsem chtěla vyzkoušet, ale můj starý BIOS ještě nepodporuje bootování z USB.
Peťula
PetulaL
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod bubu2 14. 2. 2008 23:57

Bohužel ti nepomohu. Měla jsem stejný problém s IBM X2O. Windows zamrzl vždy v 35 min. při instalaci zařízení stejně jako tobě. Také jsem zkoušela linux a jako u tebe, jen IRQ9 - teda myslím, již si to přesně nepamatuji. Možná to bylo 11 , ale nevím. Koukal na to kamarád a ten zase odhadoval problém na síťovou kartu. Nakonec jsem tam vrátila W 98. Ty nemají tak "přísnou" kontrolu HW. Jsem zvědava, jestli se ti to podaří rozchodit. Když ano, pošli prosím řešení. Díky Bubu.
bubu2
Junior

Odeslat příspěvekod Izibia 14. 2. 2008 23:58

Pokud mě pamět neklame, IRQ bys měla být schopná přenastavit v setupu BIOSu (defaultně je nastavení ponecháno na op. systému, ale BIOS může nastavení převzít). Zkus si s tím pohrát.
To IRQ11 by mohla být síťová karta, zkus se jí zbavit, co to udělá.

Ale to střílím trochu od boku, někdo by tu měl být schopen poradit kvalifikovaněji.
Izibia
Junior

Odeslat příspěvekod PetulaL 15. 2. 2008 00:23

HEURÉKA

Tak blahořečím Izibiovi, že odhalil, že IRQ 11 by mohla být síťovka, můj problém to zcela vyřešilo, ale s tím, že jsem si zkušebně instalovala Linux... protože Win jsou až moc "user friendly" a nevypíší vůbec nic, a pak nemohu poznat, kde nějaké problémy nastanou... děkuji, děkuji moooc

MECHANIKOU TO OPRAVDU NEBYLO.... !!!!
Peťula
PetulaL
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Pytlík 15. 2. 2008 07:12

Tak zkus i Windows: pokud BIOSu lze, tak zakaž síťovou kartu (u deskotopů to lze, u notebooků nevím) a třeba to proleze. Nebo si zkus do instalaček integrovat pomocí nLite ovladače pro notebook - raději nic jiného, žádnou integraci záplat, žádné vypouštění "nepotřebných" věcí a driverů (snad jen vyhodit Představení Windows a ukázky hudby, tyhle věci jsou doopravdy k ničemu) - a to by také mohlo mít úspěch.
Pokud se o to budeš pokoušet tak, jak navrhuji, tak dej vědět, docela by mě zajímal výsledek.
Pytlík
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PetulaL 15. 2. 2008 10:08

JJ, už včera jsem zkusila opět nainstalovat Win, a to tak, že jsem odpojila síťovku přímo natvrdo... Win se nainstalovaly v pořádku. Další problémy nastaly, když jsem pak síťovku zapojila a zapojila do ní síťový kabel, PC zamrzl.

Nicméně hlavně, že vím, že to je tou síťovkou a až dneska večer přijdu z práce, budu to dál nějak testovat, ale už jsem si skoro vyhlídla novou síťovku s tím, že by měla integrované WiFi, no uvidíme zda by to chodilo, bude to chtít vyzkoušet.

No ale prozatím zkusím pročistit kontakty, doufám, že nebude vadný slot.
Peťula
PetulaL
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Izibia 15. 2. 2008 21:29

HEURÉKA
Tak blahořečím
Izibia
Junior

Odeslat příspěvekod PetulaL 19. 2. 2008 19:59

Tak jak už jsem psala, instalaci win jsem dokončila bez síťovky. Bez ní vše fungovalo.

Když jsem ale síťovku opět připojila, win se mi běhěm logování (někdy i před a nebo i později) stejně zakously. Nastartovala jsem tedy win v safe modu, a tak síť v pohodě fungovala. Začala jsem tedy ještě experimentovat s ovladači. Po několikátém pokusu zřejmě jedna z možných kombinací postupů byla úspěšná.

Win tedy chodí, ale při vypínání zamrznou, což už v této části tolik nebolí. Nakonec musím PC vypnout na tvrdo tlačítkem. Což tento problém nastával již u minulé instalace, která byla také problémová (jak už jsem psala dříve - úplně stejné problémy při instalaci).
Peťula
PetulaL
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod weca 24. 2. 2008 00:37

Mám naprosto stejný problém.Zítra zkusím nainstalovat XPčka znova, bez síťovky a uvidíme.Každopádně předem děkuju. 8)
Daddy´s home!

AC (HC) Sparta Praha & Chelsea FC FAN!
weca
Junior
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků