jiné možné využití čtečky otisků?

Diskuze o přenosných počítačích

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod S.W.H. 16. 2. 2008 23:44

Zdravím všechny oči, které čtou tento text a zároveň se ptám na tuto otázku: V NB mám čtečku otisků a jediné možné využití, které jsem zatím nalezl je možnost přihlášení "prstem". To se mi zprvu zdálo jako skvělé, než jsem se vžil do role piráta a pokusil jsem se dostat ke svým dokumentům bez prstu a hned první pokus vyšel.
To je sice patrně dáno špatným softwarem, ale má otázka zní (tak snad jí už řeknu :)): Dá se využít čtečka i jiným způsobem, než pro přihlášení?
S.W.H.
Junior

Odeslat příspěvekod Matysek 16. 2. 2008 23:58

Šifrování ... např. HP dodává takové slušné šifrovací udělátko.
Definice moderatora Zive? Zookeeper. Vyhledat zbloudilou ovecku, ustajit, vycesat, nakrmit a zalozit chudince nadaci. Ovecka prece nemuze 5 minut myslet. Vsichni mame povinnost oveckam uvarit, precist pohadku a prispet do nadace.
Matysek
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mr.David 17. 2. 2008 00:11

Když už je tu tohle vlákno taky se na něco zeptám :D
By mě zajímalo konkrétně u HP pavilion jak je ta čtečka otisků spolehlivá? :lol: Jako jestli se už někomu stalo že mu to ten otisk nevezme správně a PC už se nezapne :D :mrgreen:
Mr.David
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod CeCo 17. 2. 2008 00:20

Aky notas?

C
CeCo
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Matyooo 17. 2. 2008 00:30

ide o to ci to ma hardwarove abo len softwarove zabezpecenie...myslim tu citacku...ked softwarove tak sa to da lahko obist (max tak nenastartujes normalnym sposobom WIN ale k udajom neni problem sa dostat) ale ked je to HW tak ta to proste nepusti ku HDD abo tak nejak...to ze ktory ntb ma ake zabezpecenie to neporadim...jedine kde viem ze to je HW su thinkpady

ale moj nazor je taky ze tie citacky v ntb sa nikdy nebudu moct brat tak vazne ako tie biometricke zabezpecenia co su v budovach a tak (vela sci-fi :mrgreen: ) a len amater sa nimi necha odradit ked sa mu uz ten ntb dostane pod ruky

inak osobne mam na ntb taku citacku ale dajak nemam na potrebe to pouzivat...proste taka dobra hracka na zabavenie...a okrem dodavaneho softu som nenasiel program co by s nou vedel komunikovat
My description: Poriadok je len pre blbcov, inteligent zvláda chaos... (dôveryhodné testy preukázali ze som na 50perc melancholik a na 45perc flegmatik, čiže chápete ne :D )
Matyooo
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mr.David 17. 2. 2008 00:43

jj ale mě právě zajímala ta spolehlivost jestli tam nedáš svuj otisk prstu a ono pak pri spuštění ti to napiše že je to špatný otisek a že tě to dál nepusti
Mr.David
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Matyooo 17. 2. 2008 00:50

neviem ci to plati vseobecne pre vsetky ntb ale na mojom lenove to je tak ze v softe co je ku citacke si tam das 3 vzorky otlackov... potom sa da nastavit ze kolko pokusov mas pri starte WIN...u mna sa da nastavit aj nekonecno...alebo tak ze dam 5 pokusov a ked neni dobre ta proste zadas normal heslo co takisto ked teraz nemas na WIN ta to ten program vypyta od teba
My description: Poriadok je len pre blbcov, inteligent zvláda chaos... (dôveryhodné testy preukázali ze som na 50perc melancholik a na 45perc flegmatik, čiže chápete ne :D )
Matyooo
Junior
Uživatelský avatar


Odeslat příspěvekod Chupacabras 17. 2. 2008 01:06

S.W.H. píše:... než jsem se vžil do role piráta a pokusil jsem se dostat ke svým dokumentům bez prstu a hned první pokus vyšel...
Chupacabras
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Matyooo 17. 2. 2008 01:08

jop jop jak som hovoril
My description: Poriadok je len pre blbcov, inteligent zvláda chaos... (dôveryhodné testy preukázali ze som na 50perc melancholik a na 45perc flegmatik, čiže chápete ne :D )
Matyooo
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Chupacabras 17. 2. 2008 01:11

Matyooo píše:inak osobne mam na ntb taku citacku ale dajak nemam na potrebe to pouzivat...proste taka dobra hracka na zabavenie...a okrem dodavaneho softu som nenasiel program co by s nou vedel komunikovat

Toto som si myslel aj ja, ale akonáhle som začal používať ThinkPad, začal som na prihlasovanie používať prst a odvtedy už na prihlasovanie používam iba prst. Pred bootovaním dám odtlačok, potom to nabootuje OS a hneď ma aj prihlási, čo je dosť pohodlné.

Ďaľšia vec je, že je k ThinkPadu dodávaný nejaký Password Manager (beží na pozadí), ktorý spolupracuje s mnohými aplikáciami (prakticky so všetkými, ktoré majú nejaké dialógové okno s password fieldom, spolupracuje v pohode napr. aj s Firefoxom)
Chupacabras
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mr.David 17. 2. 2008 01:13

A jaký jsou ty čtečky v pavilionech,nevíte? :-)
Mr.David
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod CeCo 17. 2. 2008 01:26

HPcka nepodporuju odtlacok v BIOSe, len pred Windows. Ale maju tiez celkom dobru funkcionalitu (ako spomina Chupacabras - spozna dialogove okna s heslami, vie tam doplnit hesla a pod.)

C
CeCo
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Matyooo 17. 2. 2008 01:27

Chupacabras píše:
Matyooo píše:inak osobne mam na ntb taku citacku ale dajak nemam na potrebe to pouzivat...proste taka dobra hracka na zabavenie...a okrem dodavaneho softu som nenasiel program co by s nou vedel komunikovat

Toto som si myslel aj ja, ale akonáhle som začal používať ThinkPad, začal som na prihlasovanie používať prst a odvtedy už na prihlasovanie používam iba prst. Pred bootovaním dám odtlačok, potom to nabootuje OS a hneď ma aj prihlási, čo je dosť pohodlné.

Ďaľšia vec je, že je k ThinkPadu dodávaný nejaký Password Manager (beží na pozadí), ktorý spolupracuje s mnohými aplikáciami (prakticky so všetkými, ktoré majú nejaké dialógové okno s password fieldom, spolupracuje v pohode napr. aj s Firefoxom)l/quote]


No jooo lenze ty mas ThinkPad...ale ja mam Lenovo N200...ja to tak akurat pri uvodnej obrazovne pri prihlasovani do WIN viem pouzit...to je ten rozdiel medzi SW a HW...ja mam ta akurat fingerprint software ku tomu co bezi len pod WIN a dajak som nezistil ze by sa tam dalo nastavovat daco aj pre ine programy...ale ako hovorim netrapi :mrgreen: heslo do WIN nemam...nezabije ma ak sa mi mama abo priatelka "naburaju" do systemu :mrgreen:
My description: Poriadok je len pre blbcov, inteligent zvláda chaos... (dôveryhodné testy preukázali ze som na 50perc melancholik a na 45perc flegmatik, čiže chápete ne :D )
Matyooo
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Chupacabras 17. 2. 2008 01:34

Matyooo, ak ma pamäť neklame, tak Lenovo N200 má iba softvérovú čítačku. To stojí za prd. Teda, aspoň z mojho pohľadu ;)
Jednak je to nižšia bezpečnosť (keďže to nejde cez TPM) a aj nižšie pohodlie (ako som už písal, pred bootovaním zadám jeden odtlačok a za pár minút sa vrátim a som nalogovaný vo Windows, toto je možné iba s hw čítačkou).
Chupacabras
Pokročilý
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků