jiné možné využití čtečky otisků?

Diskuze o přenosných počítačích

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Matyooo 17. 2. 2008 01:41

no vsak a ja som co povedal...precitaj si...si len zopakoval moje slova...neboj ja velmi dobre viem aky je rozdiel medzi TP a N200 ked ide o citacku (aj vseobecne :mrgreen: )...preto nepouzivam ten odtlacok...take nasnimanie v BIOSe to je uz ina kava...
My description: Poriadok je len pre blbcov, inteligent zvláda chaos... (dôveryhodné testy preukázali ze som na 50perc melancholik a na 45perc flegmatik, čiže chápete ne :D )
Matyooo
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S.W.H. 17. 2. 2008 11:11

Tak dobý noo ... jsem se toho hodně dověděl :) --- Tak jiný využití, než k přihlášení a pro šifrování není?

Ju a eště bych poprosil: neznáte nějaký (dobrý) software pro ovládání čtečky?

(začínám přemejšlet, jestli si tam místo ní nemam nalepit nějakej hezkej obrázek :))
S.W.H.
Junior

Odeslat příspěvekod Chupacabras 17. 2. 2008 11:17

A na čo iné by si to akože chcel použiť????
Chupacabras
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod CeCo 17. 2. 2008 12:19

Presne tak, na co ine?
A iny SW? Sorry - citacka je velmi proprietarny produkt, tam najdes produkty len od daneho vyrobcu.

C
CeCo
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Matyooo 17. 2. 2008 13:39

tak tak na citacky nenajdes univerzalny software...proste musis zo stranky vyrobcu stiahnut...bez toho to vobec nepojde...a ak ten program neumoznuje integraciu aj do prihlasovania do inych aplikacii tak vazne to je jedine vyuzitie ze sa prihlasis do WIN
My description: Poriadok je len pre blbcov, inteligent zvláda chaos... (dôveryhodné testy preukázali ze som na 50perc melancholik a na 45perc flegmatik, čiže chápete ne :D )
Matyooo
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S.W.H. 17. 2. 2008 21:15

Stačilo říct není :D

CeCo: na co ine? - tak to jsem se právě ptal ... (možná se to dá vytušit i z toho nadpisu ...)
S.W.H.
Junior

Odeslat příspěvekod Chupacabras 17. 2. 2008 21:22

To je ako keby si sa spýtal, že na čo iné sa dá ešte použiť klávesnica, okrem stláčania kláves, alebo na čo iné sa dá použiť sieťová karta, okrem pripojenia do siete...
Stupídna otázka, že?
Chupacabras
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S.W.H. 17. 2. 2008 21:30

jo? taks mi to měl napsat nazačátek a neřešit to tady ve 20ti příspěvcích (popravdě řečeno sem čekal že mi tohle téma hned někdo zamkne :) ... za blbost :D)

EDIT: a já se ptal na FUNKCI, takže ten tvůj příklad není úplně ideální. Funkce čtečky je zabezpečení PC (zašifrování), funkce klávesnice je psát text (né mačkat klávey :)).
S.W.H.
Junior

Odeslat příspěvekod Chupacabras 17. 2. 2008 21:36

Ja som reagoval na niektoré body obsahu tvojej pripomienky a reagoval som na niektoré príspevky v diskusii.

Navyše si očividne nečítal pozorne celú diskusiu. Pretože si sa v podstate pýtal, či sa dá čítačka použiť na niečo iné ako pre prihlásenie. Odpoveď bola, že áno, dá sa využiť aj na zadávanie hesiel do mnohých programov v OS (IE a Firefox sú iba jedny z mnohých).

Ďaľší omyl bol, že sa čítačkou nedá notebook vlastne zabezpečiť. Toto som vyvrátil. Stačí, aby si si kúpil notebook s hw čítačkou.
Chupacabras
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Chupacabras 17. 2. 2008 21:39

S.W.H. píše:EDIT: a já se ptal na FUNKCI, takže ten tvůj příklad není úplně ideální. Funkce čtečky je zabezpečení PC (zašifrování), funkce klávesnice je psát text (né mačkat klávey :)).m/quote]

Somarina, účelom čítačky nie je žiadne šifrovanie, ale len a len identifikácia (určenie totožnosti).
Chupacabras
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S.W.H. 17. 2. 2008 21:47

Chupacabras píše:Navyše si očividne nečítal pozorne celú diskusiu.u/quote]

Pravda, sice jsem četl, ale né pozorně ...

.quote="Chupacabras"]Ďaľší omyl bol, že sa čítačkou nedá notebook vlastne zabezpečiť. Toto som vyvrátil. Stačí, aby si si kúpil notebook s hw čítačkou. /quote]


To ale nebyl můj omyl - to jsem nikdy neřek a ni jsem si to nikdy nemyslel ...
S.W.H.
Junior

Odeslat příspěvekod S.W.H. 17. 2. 2008 21:50

Chupacabras píše:
S.W.H. píše:EDIT: a já se ptal na FUNKCI, takže ten tvůj příklad není úplně ideální. Funkce čtečky je zabezpečení PC (zašifrování), funkce klávesnice je psát text (né mačkat klávey :)).m/quote]
Somarina, účelom čítačky nie je žiadne šifrovanie, ale len a len identifikácia (určenie totožnosti).o/quote]


Tušíš, proč jsem to napsal do závorky?
S.W.H.
Junior

Odeslat příspěvekod Georgee88 18. 2. 2008 01:08

Jestli se nepletu, tak nějaký výrobce (tuším dell) má funkci, že různými prsty spouštíš různé programy. :)
Georgee88
Junior

Odeslat příspěvekod S.W.H. 18. 2. 2008 07:32

O tom jsem už také slyšel, ale myslím, že ten výrobce je IBM ...
S.W.H.
Junior

Odeslat příspěvekod S474N 18. 2. 2008 07:51

Jak zde jiz nekdo napsal, ucelem ctecky neni zasifrovani, ale pouze identifikace. Z toho lze naprosto logicky vyvodit nasledujici - co se stane, kdyz me nekdo ukradne notebook a vymontuje si disk? Pro me osobne je dulezitejsi nez ctecka otisku prstu zasifrovany disk a pro vas?
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Junior
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků