2GB+1GB RAM nebo 2x1GB RAM

Diskuze o přenosných počítačích

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Matysek 15. 2. 2008 13:49

Režim spánku :-) Pokud si reset nevyžádá nějaká aktualizace, nemám potřebu čekat, než mi naběhnou instance. Taky jej mám jako pracoviště, ale náročné testy a rebuildy už dělám na wks.

Máme asi dost podobnou práci, stejný způsob práce a to i s netem (někdy mám i více - manuály, helpy, konference,....). Taky občas umrtvím Operu.
Musím bohužel mít wks, protože když mám testovat/upravovat podle změn, co zase soudruzi v NDR aliaz VZP a MZ vymyslej, tak to už bylo silné kafe, pokud musím něco takovéhoto dělat na velkých soustech. Jinak na dtska a VB mi stačí i laptop, ale dělat převod na laptopu opravdu nechci. Na WKS hlavně mohu i VMWare, což si na laptopa nelajsknu a pak pořád je wks spolehlivější a hlavně je v raidech. Na laptopu se zase dělá dobře celý obraz disku, protože kdybych to "naprosto záhadně sundal", měl bych na pár dní o závavu postaráno.
Definice moderatora Zive? Zookeeper. Vyhledat zbloudilou ovecku, ustajit, vycesat, nakrmit a zalozit chudince nadaci. Ovecka prece nemuze 5 minut myslet. Vsichni mame povinnost oveckam uvarit, precist pohadku a prispet do nadace.
Matysek
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod milan.smart 15. 2. 2008 16:25

Taky se tu zeptám..
Nekde jsem cetl ze 3GB se vyplatí víc nez 4GB

V laptopu mám teď 2GB + 512MB. Co bude tede priste lepsi koupit misto te 512ky? 1GB modul nebo 2GB modul? (Mám Win Vista32)

Děkuji za odpoveď
milan.smart
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sirius1983 15. 2. 2008 16:38

zajímalo by mě když je v notrebooku 2 krát 2GB a systém může využít něco přes 3 GB jestli do pak jede v dualu nebo ne...
sirius1983
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod milan.smart 16. 2. 2008 10:55

Čím je to způsobeno, že systém 4GB nevyužije??

Mam v tom noutu 2GB + 512MB, ale ve winech vidim jenom 2GB.. :( Je to tim, že ten notebook podporuje max. jen 2GB?
milan.smart
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Matysek 16. 2. 2008 13:40

Limitem 32bitove OS Win.
Definice moderatora Zive? Zookeeper. Vyhledat zbloudilou ovecku, ustajit, vycesat, nakrmit a zalozit chudince nadaci. Ovecka prece nemuze 5 minut myslet. Vsichni mame povinnost oveckam uvarit, precist pohadku a prispet do nadace.
Matysek
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod milan.smart 16. 2. 2008 14:44

ale teoreticky by 32b melo stacit na adresovani 4gb pameti, ne?
milan.smart
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Grook 16. 2. 2008 15:10

no pokud mas dva pametove moduly pak pojedouv v dual chanelu at uz jsou jakekoli. Pokud mas 32bit system pak ti jsou 4GB k nicemu.Ale nekup to kdyz je to tak levne. Ne lze vyuzit neco kolem 3,2GB jenze je potiz ze XP z toho nejsou chytry a Vistam to je nad 2GB jedno.Cili ti naprosto staci 2GB RAm na uplne vsechno. Na Vistach jsem pri hrani zjistil vyuziti RAM az 2.7GB a to jen spickove {oblivion}

Takze odpoved mam si k 2GB+ 512MB kopit jeste neco ,zni ne jen mas v dualchanelu 512MBx512MB, Neznamena to ze by jsi zbytek nevyuzival ale nad tuto hodnotu to jede single. Osobne bych to neresil.
Grook
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod milan.smart 16. 2. 2008 22:05

co konkretne myslis tim "vistam je to nad 2gb jedno"?
milan.smart
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sirius1983 17. 2. 2008 11:43

Grook:Dual channel jede ať jsou ty 2 moduly jakkoliv velké?

Ještě bych se zkusil zeptat takto: Řekněme tedy , že 32b systém může využít maximálně ty 3GB. V případě, že jsou v notebooku 2 krát 2GB moduly, tak se ty 3 GB rozloží tak, že jeden modul poběží naplno- tedy 2 GB a druhý přispěje jen 1GB, nebo budou oba dva dodávat po 1,5 GB??? Dá se na toto vůbec odpovědět?
sirius1983
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sirius1983 18. 2. 2008 19:40

opravdu nikdo nevíte jestli je lepší mít pod 32b vistou 3 GB nebo 4GB?
sirius1983
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod milan.smart 17. 4. 2008 13:00

Zdravim.. resily se tu problemy s ramkama tak se zeptam tady. Ackoli sem si dal do ntb 2.5GB ram, v Biosu se mi ukazovalo jen 2GB a ve Viste taky. Ted mam SP1 a Vista uz ukazuje 2.5GB. Programy na monitorovani systemu ale ukazuji jen 2GB. Cim to je?
Ja si myslim ze muj ntb vic jak 2GB nepodporuje, proc ale teda Vista ukazuje 2.5GB??
Predem dik za odpoved.
Milan
 MacBook Air 13"  iPhone X
Panasonic TX-65FX780 ● Panasonic TX-50AX800 ● Panasonic PT-AE3000 ● Sony PS4
milan.smart
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Krondor 17. 4. 2008 13:58

Problem s 4G RAM není problem Vist nebo XP nebo jakýhokoli OS. Jde o to, že pokud procesor používá 32bitovou adresaci může používat maximálně 2^32b paměti což je těch 4G. Problem je v tom, že procesor musí take adresovat pamět v grafické kartě (a v jiných periferiích) což je např. 512MB. Takže tipicky pro 512MB grafiku si OS stanový blok adres o velikosti 512MB a ty se fyzicky odkazují do paměti grafické karty. To co OS ukazuje je skutečná paměť RAM bez velikostí pamětí, které používají periferie (např. grafická karta). Jestli nepoužívaný blok paměti RAM je stále stejný to zaleží na OS ale tipnul bych si že je to tak :(. A ještě jedna věc z toho co jsem napsal taky vyplívá že i když si pořídíš 64bit Visty (nebo jiný 64bit OS), neznamená to, že automaticky mužeš vyžít 2^64b paměti, podmínkou je totiž aby tuhle adresaci podporoval tvuj HW a to je potřeba zjistit !

Edit: dual channel funguje při 2x2G a rozhodně je to přínos tj. 2x2G lepší než 2G+1G
Krondor
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ---igi--- 17. 4. 2008 16:50

To Sirius1983: No já myslím, že dual channel jede jen tehdy, když jsou oba moduly stejně velké. Měl jsem v notebooku 2x1GB a a upgradoval jsem na 2+1GB. Vista Index mi při 2GB RAM ukazoval u paměti 5,6 a nyní při 3GB RAM ukazuje jen 4,1 což je nejspíš způsobeno tím, že nejedou v dual channelu. Někde jsem ale četl, že dual channel výrazně pc neurychlí, já sám jsem nezaznamenal nějaký pokles výkonu, i když Vista mi hlásí paměti jako nejslabší článek pc.
Motorola D520 - N3210 - Siemens S35i - N6210 - N6310i - Siemens M50 - N6510 - SE T610 - Samsung S500 - N6100 - SE K500i - Samsung E720 - N70 - SE K750i - N6120 - N6267 - SE V630i - N6500 Slide - SE C510 - E52 - N8
---igi---
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod milan.smart 17. 4. 2008 18:19

Ja nevim proc mi ale Vista ukazuje 2.5GB a pracuje jen s 2GB
 MacBook Air 13"  iPhone X
Panasonic TX-65FX780 ● Panasonic TX-50AX800 ● Panasonic PT-AE3000 ● Sony PS4
milan.smart
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod skvedo 17. 4. 2008 18:22

---igi---: už se to zmínilo výš, novější chipsety dokážou používat tzv. asymetrický dual, kdy z druhé ram pracuje část o velikosti té menší v dualu a zbytek je k tomu single

milan.smart:
tvůj hw ti nepovolí používat víc jak 2GB. Vista SP1 ukazuje skutečnou hodnotu nainstalované paměti ne používanou jak dřív (prí to mátlo uživatele)
teď je možné, že si někdo neznalý situace nacpe do desktopu 8GB RAM a na to Vistu 32b a protože mu to nebude kecat nic o pouze 3,2 GB RAM tak (pokud nebude sledovat obsazení paměti) si bude myslet jak má nabušený PC :oops: :potichu :twisted:
Mb:SE K550i + Navibe GB735 GPS
PMP: Cowon iAudio D2 4GB+16GB SDHC+Boxwave ClearTouch™ Anti-Glare + SENNHEISER MX 65 VC Street II
NB: Lenovo Tp SL410+ 19" LCD LG W1952TQ-PF; Kubuntu 11.04
skvedo
Junior
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků