Výběr potřebného zdroje řešte POUZE zde!

Skříně a zdroje, úpravy počítačových skříní, chlazení, odhlučnění

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Wentura 2. 3. 2008 19:41

loliz píše:No ne, fortron s noctuou vyjde lip a je to tissi nez tichy zdroje

prave to jsem si taky myslel
vysvetlite mi nekdo co je dB(A) ???
Wentura
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod loliz 2. 3. 2008 20:05

Nevim co to je, ale tem udajum bych stejne neveril, co je dulezity pro tebe, je ze zdroj s noctuou, nebo i enermax liberty treba stejne pres disky v silentmaxxech neuslysis, takze dokud mas v pc disk i ve stisovacim boxu, tak bych si nedelal hlavu s hlucnosti zdroje ...
loliz
Junior

Odeslat příspěvekod Addam 2. 3. 2008 20:08

co tesnout google? asi to neřeknu úplně správně, ale dB je jednotka akustického tlaku a bere se to od nuly a dBA hlasitost zvuku, která je nad prahem slyšitelnosti lidského ucha(20dB). Prostě dBA je hlasitější než dB. K té regulaci z desky to je sice fakt, ale zdroj ví snad sám lépe co potřebuje(aspon, ty kvalitní), to radši manuální regulátor od zelmanu
Addam
Junior

Odeslat příspěvekod Alphi 3. 3. 2008 07:45

loliz píše:No ne, fortron s noctuou vyjde lip...


Tyhle nižší řady Fortronů nejsou žádný zázrak, v nižších patrech je Seasonic válcuje. Tady se podívej jak si vedl 400W OEM Seasonic. Myslíš že Fortron s podobnou papírovou wattáží by to ustál s takovou bravurou?
Přineste mi šekovou knížku a paní krtkovou.
Alphi
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Wentura 3. 3. 2008 08:37

ja vim ale seasonic by mel 430W a fortron 500W a u sestavy me rekli ze by me stacil 400W bluestorm
Wentura
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Alphi 3. 3. 2008 09:23

Stačil by, o tom žádná, já jenom že Seasonic je jiná třída než tyhle levné Fortrony.
btw. BlueStrom je jenom přebarvený a podražený klasický GLN.
Přineste mi šekovou knížku a paní krtkovou.
Alphi
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bilardos 5. 3. 2008 08:16

Mohl by někdo potvrdit teorii, že Corsair jsou převlečené Seasonic-ky? A jaké máte zkušenosti s Corsair HX520W ?
Fíla: vkládání odkazů do podpisu je v rozporu s pravidly fóra, a proto byl odstraněn
Bilardos
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Alphi 5. 3. 2008 10:38

Corsairy řady HX a VX450 mají vnitřnosti Seasoniců. U TX netuším kdo je dělá.
HX520 je špičkový zdroj, ještě jsem neviděl že by na něj někdo nadával :-B
Přineste mi šekovou knížku a paní krtkovou.
Alphi
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod glider 5. 3. 2008 15:06

aj TX su od Seasonicu......tusim
a HX520 je vyborny zdroj, tichy a vykonny
.bad.decision.matters.

goes 24.5.2020 23:11
:D dnes jsi vitez

evlo 29.3.2021 13:26
Gliderovo doporučeni autowerks cajk
glider
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Skoty 7. 3. 2008 21:51

Zdravím, mám fungl nový seasonic S12 430w a po zapojení mi jede na plné otáčky, ačkoli teploty nejsou nijak závratné: MB 56, CPU 36, HDD 35 a 40, Core1 37, Core2 41 stupňů. Dá se s tím něco dělat? V PC je ventilátor vzadu za CPU, na CPU kvalitní arctic cooling. Kolem PC je průvan, jak moc to fouká, a nevím proč to jede na plné otáčky. PC je bez zátěže... Nechápu to... Nemáte někdo podobnou zkušenost? Koupila jsem ho kvůli tichu ale je teď mnohem hlučnější než předešlý noname zdroj... Ach jo
Skoty
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Gruppe 8. 3. 2008 13:49

Skoty: S12 jsouneslysne zdroje...neco bude spatne...jakou mas sestavu?
kecáním se ještě nikdy nic neudělalo :)
Gruppe
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Skoty 8. 3. 2008 14:23

Sestava je : case Thermaltake Matrix, deska ASUS P5L-MX, procesor Intel Pentium dual core E2160 1,8 GHz, paměti DDR2 667 2x1GB, VGA ATI X1550 s pasivním chlazením Arctic Accellero S2. Na procesoru je boxový chladič vyměněný za Arctic Cooling Alpine7, před diskama mám další arctic cooling 12 cm. Disky 2x Sata 160 + 400 GB. Teploty jsou teď (a ten zdroj jede na plný pecky) System 44, CPU 33, AUX 44, HD1 35, HD0 40, Core0 37, Core1 37. Tak teda nevím, v čem to je, skříň je čistá bez prachu a teploty se s výměnou zdroje taky nikam nehouply, u zdroje 420W dodaného se skříní byly v podstatě to samé. Nechápu to. Večer jsem to vypnula, zase zapnula cca za 10 minut - zdroj plný otáčky. Nechala jsem to přes noc vypnutý, ráno zapnula, 5 minut klid a zase plný točky. Díky za pomoc :oops:
Skoty
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Gruppe 8. 3. 2008 14:35

hmm tak zdroj si hlida otacky podle jeho teploty, ale tvoje sestava rozhodne nepatri mezi narocne,aby davala zabrat takovemu zdroji. Resp aby ho vytizila, zahrala a on mel nasledne mit max otacky.

Videl bych to na reklamaci.
kecáním se ještě nikdy nic neudělalo :)
Gruppe
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Skoty 8. 3. 2008 14:42

No právě že PC jede bez zátěže, nic na tom nedělám, jen jsem na netu. Žádná hra, antivirový test, nic. Tak asi vezmu PC a půjdu jim to předvést do krámu, kde jsem to koupila. Jen mě napadá, že je skoro v jednom koutě zdroj + CPU, nemohlo by to mít vliv? A ještě ho můžu zkusit pověsit ven z PC, kabely má dlouhé dost.
Skoty
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Gruppe 8. 3. 2008 14:44

proboha co bys vesela ven? :) Seasonicy jsou neslysne...a jsou uneslysne bezne v PC , lidi je nikam ven ani za okno nedavaji :)

S tim ze to vemes a predvedes je NEJlepsi reseni ,) Pokud ti bezi porad na max otacky - tak je neco spatne.
kecáním se ještě nikdy nic neudělalo :)
Gruppe
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků