paypal & virtualna karta, ktora SK Banka ?

Freemaily, internetové služby a jiná témata

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod appletree 27. 2. 2008 22:29

Pokial si chcem vytvorit paypal ucet, je virtualna platobna karta cenovo najvyhodnejsie riesenie ? (zriadovacie poplatky, rocne poplatky za vedenie atd.) Budem moct na taku kartu prijimat platby cez paypal ? (podla najnovsich info by nieco take malo byt mozne uz aj na Slovensku) Resp. su tam nejake obmedzenia v oblati platenia cez internet, ktore by napr. "prava" embosovana kreditka nemala ?

Ako dlho cca trva zriadenie takejto karty + paypal uctu ? Su velke rozdiely medzi jednotlivymi bankami ? Existuje nejaka banka v SR, ktora je v sucasnosti najlepsia v tejto oblasti ? Napr. spracovava rychlejsie transakcie, lepsi IB, jej zamestnanci vedia poradit kvalifikovanejsie, funguje bezproblemovejsie s paypal (napr. registracia paypal uctu) ako ostatne ?

Pozeral som ponuku Tatrabanky v ktorej mam vedeny bezny ucet a nerozumiem celkom, preco je tam napr. takato klauzula v podmienkach vystavenia virtualnej karty:

3a. dokladovanie solventnosti a trvanie zamestnaneckého pomeru minimálne za obdobie 3 mesiacov potvrdené zamestnávateľom

Naco je banke doklad o mojej solventnosti ? Zda sa mi napr. logicke udrziavat na ucte prepojenom s virtualnou kartou iba minimalne financne prostriedky (pridat peniaze na ucet napr. iba tesne pred internetovym prevodom)
appletree
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SlovakSoft 28. 2. 2008 00:52

Virtuálna platobná karta Visa WebStandard vo VÚB – 100 SKK ročne. Obmedzenia nie sú, s PayPalom plne funguje.
SlovakSoft
Pokročilý

Odeslat příspěvekod alighieri 28. 2. 2008 02:23

Karty vydavane TatraBankou je mozne pouzit na platby cez internet. na zadnej strane maju overovaci CVV kod. (aspon Visa Electron)

Problem je len ten, ze vo vypise z uctu si TB zobrazuje len co sa jej paci. Neuvidis tam overovaci kod, ktory zasiela paypal ak chces mat overeny ucet. Ked takuto kartu pridas uz do overeneho uctu (napr. pomocou VUB virt. karty :) ), vsetko funguje.

Neviem do akej miery je potrebne mat v PayPale overene ucty. Myslim, ze bezne funguju aj bez overenia. Opravte/doplnte ma.
alighieri
Junior

Odeslat příspěvekod appletree 28. 2. 2008 08:43

Ano, cital som tu nejaky thread v ktorom sa spominali problemy s tymto overovacim kodom u Tatrabanky. Moje chapanie paypal je dost obmedzene, ja som predpokladal, ze karta musi byt overena, aby sa ucet mohol zacat prakticky pouzivat (snad nas niekto opravi ako je to naozaj). A prave preto by ma zaujimalo kde zriadenie karty + jej overenie cez paypal prebieha najrychlejsie (minimum byrokracie) a najbezproblemovejsie (urcite by som chcel ten overovaci kod zistit priamo z internet bankingu a nechodit kvoli tomu do banky, pripadne cakat dva tyzdne kym sa mi ten kod dostane do ruk atd.)

SlovakSoft > A su pri zriadeni karty u VUB podobne poziadavky ako u TB (dokladovanie solventnosti a trvania zamestnaneckeho pomeru) ? Na VUB stranke som o tom nic nenasiel a cim menej byrokracie tym lepsie. Navyse podla tohto ak tomu spravne rozumiem:

http://www.tatrabanka.sk/cgi-bin/web/app/index.jsp?BV_EngineID=cccdadedgmglfkhcefecghmdfgfdflm.0&page=products&catOID=%2fTB_NEW%2fplatobne+karty&keyword=fyzicke_osoby
By ma virtualna karta v Tatrabanke mohla vyjst priblizne na 800 SKK rocne (uz vopred viem, ze objem virtualnych transakcii u mna urcite nepresiahne kazdy mesiac hodnotu 8500 SKK) To je trochu nepomer v porovnani s VUB :shock:
appletree
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SlovakSoft 28. 2. 2008 09:26

S overovacím kódom už presne neviem, kartu som overoval pred 2,5 rokom a výpis v bankingu mi tú transakciu už neukazuje. Ale určite som to mal vtedy z IB, prakticky všetko robím tam. Normálna embossovaná karta stojí/stála vo VÚB tiež 600 SKK, ale virtuálna iba 100 SKK. Študentom ju dávali pri vytvorení konta Start aj zadarmo (v súčasnosti už neviem) – takže tam asi žiadne podmienky neboli. Ja som nič nedokladoval, ale samozrejme mám tam ten bankový účet už nejakú dobu.
SlovakSoft
Pokročilý

Odeslat příspěvekod KinDo 29. 2. 2008 16:21

pouzivam VK z VUB 2 roky a bez problemov

mam pocit, ze som si tuto kartu vybavil vyplnenim formularu v internet bankingu
KinDo
Junior

Odeslat příspěvekod appletree 2. 3. 2008 17:08

Tak som si bol vytvorit ucet + virtualnu kartu vo VUB, do desat dni by mala prist postou...
appletree
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Techo 2. 3. 2008 18:50

Virtualna karta v Tatrabanke je kreditna, t.j. ide o typ uveru, ktory sa jednorazovo splaca jeden krat mesacne - preto to dokladovanie solventnosti.
Ale inak kvoli Paypal si si mohol zaobstarat normalnu Visa electron aj v Tatra banke. Tie sa uz daju bez problemov pouzit na internete aj v paypali, kedze na zadnej strane maju overovaci CVV kod (v niektorych bankach ich treba odblokovat pre platby na internete). Prip. si zalozit ucet v mbank, kde by si zadarmo dostal klasicku Visu (ale neembosovanu).
Techo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod appletree 5. 3. 2008 23:43

Aj v Tatrabanke by som si musel zalozit novy ucet, urcite by som nechcel pouzivat svoj hlavny ucet na zahranicne platby po internete (z bezpecnostnych dovodov) takze je to v podstate jedno ci VUB alebo Tatrabanka. Co sa tyka mBanky - paypal tam myslim funguje, ale nie su tam nahodou nejake ine obmedzenia na platby do zahranicia ? Prevody na zahranicne ucty tam tusim nefunguju. Ale celkovo zatial na mna mBanka posobi ako institucia v testovacom stadiu - v ktorom sa ladia procesy a odstranuju chyby - skor nieco take, nez ako seriozna banka a navyse mam aj akusi prirodzenu nedoveru voeci banke, ktore ja na trhu iba zopar mesiacov. Z hladiska perspektivy do buducna to ale vidim celkom nadejne. Ak ma niekto konkretne skusenosti s mBankou tak ma kludne moze poopravit.

Este mam jednu otazku, ktora je mozno trochu off topic:
Mam zaujem platit za tovar v zahranicnom e-shope kde jeden z ponukanych sposobov platby je cez paypal. Avsak tento sposob platby je umozneny iba paypal uctom, ktore maju "confirmed" adresu dodania. Na paypal stranke sa pise nieco v tom zmysle, ze confirmed adresa sa musi zhodova s billing adresou karty alebo nieco take a daju sa najst aj nejake navody ako dosiahnut stav "confirmed" adresy. Niekde som ale cital, zevraj "confirmed" adresu je mozne zriadit iba pre obcanov U.S. potom U.K. a tusim este Kanady. Na stranke paypal som ale nenasiel nic o takomto obmedzeni. Nasiel by sa niekto, kto by vedel objasnit ako to je v skutocnosti ? Viazu sa pre obcanov SR nejake obmedzenia na vybavenie "confirmed" adresy ?
appletree
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Techo 6. 3. 2008 08:35

Bohuzial je to tak, status "confirmed address" mozu dostat len obcania US, UK a Kanady. Paypal to rado nepriznava ale je to tak.
Da sa to najst nepriamo na tejto stranke, v casti 11.3 b, kde je uvedene ze pod Seller Protection Policy patria len transakcie medzi obcanmi US, UK a Kanady a dovodom je prave "confirmed address":
https://www.paypal.com/us/cgi-bin/websc ... spp-policy

Mozes sa len pokusit presvedcit obchodnika, ci by nespravil vynimku na PayPal, alebo sa dohodnut na inom sposobe platby (moneybookers, poslanie seku cez PayPay, medzinarodna postova poukazka, bankovy prevod a pod.)
Techo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod appletree 7. 3. 2008 00:12

Mozno pri kupe cez e-bay by sa obchodnik dal presvedcit, ale pri velkom internetovom obchode tomu nedavam velku nadej. Nastastie paypal nie je jedina moznost platby (aj ked preferovana), obchodov je tiez dostatok na to aby sa medzi nimi dalo vyberat, takze uvidime...

Btw este k tej Vise Electron a Tatrabanke. Po precitani roznych diskusii na tomto fore som mal iste pochybnosti, ci tato karta moze sluzit ako plnohodnotna nahrada za embosovane kreditky typu Visa / Mastercard co sa tyka online platieb. A dnes som napr. natrafil na shop, ktory nimi platit neumoznuje
http://www.advancedmp3players.co.uk/shop/faq.php?faq_cat_id=6

Do you accept Visa Electron as a payment method?
Unfortunately we are not authorised to accept Visa Electron by our Credit Card Processor.


Ja sice chcem primarne platit cez paypal ak to obchod umoznuje, ale pokial to neumoznuje, chem, aby som svoju virtualnu kartu mohol pouzit pri online platbach ako plnohodnotnu kreditnu kartu typu Mastercard / Visa - co mi dufam ta virtualna karta od VUB umoznuje (na rozdiel od Electon v Tatrabanke resp. Visa v mBank) Takze myslim ze som si vybral spravne. (ak sa nevyskytnu nejake nepredvidane komplikacie :D)
appletree
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod appletree 16. 3. 2008 23:29

Takze uz to vsetko fici. Aby som zhrnul svoje skusenosti, obalka s cislom karty mi bola dorucena v priebehu 5tich dni. (v piatok, btw jedna sa o kartu Visa WebStandard) Nasledujuci pondelok som sa regol na paypal a vykonal transakciu na overennie karty. Podla paypal sa transakcia mala objavit vo vypise v priebehu 2-4 pracovnych dni a skutocne na stvrty den sa tam objavila, pricom to 4 miestne konfirmacne cislo sa dalo lahko skopirovat cez IB. Nasledne som skusal nejake platby cez paypal aj priamo kartou a vsetko fungovalo OK. Celkova doba vybavovania od bodu nula bez uctu vo VUB az po paypal ucet s verified kartou bola menej nez 2 tyzdne, prebehla bezproblemovo a bez zbytocnej byrokracie. U mna spokojnost, dakujem vsetkym za rady.

Mam este otazku: kedze mam iba bezny ucet a Visa WebStandard nie je kreditna resp. debetna karta, co sa stane ak by som chcel uskutocnit platbu, ktora vyzaduje vacsiu sumu ako mam na ucte ? System okamzite rozpozna, ze na ucte nie je dostatok prostriedkov a odmietne vykonanie platby ? Nechcem kvoli tomu zbytocne rozhadzovat na nieco co nepotrebujem (co ak by ta transakcia nahdou presla a dalo by ma to do minusu a pod.) Vie niekto ?
appletree
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod btw 17. 3. 2008 02:55

appletree píše:T...co sa stane ak by som chcel uskutocnit platbu, ktora vyzaduje vacsiu sumu ako mam na ucte ?


Pokud platíš debetní kartou, ověřuje se disponibilní zůstatek na účtu (většinou), takže do mínusu se nedostaneš. Kromě situace, kdy třeba platbou za zboží vyčerpáš všechny prostředky na účtu, ale vlivem kurzového rozdílu v den autorizace x den zaúčtování se zaúčtuje větší suma.
Употреблю ваш алкоголь, недорого.
btw
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vicky 20. 3. 2008 14:26

paypal + visa v mbank.sk zatial no problem pre mna, a je to zdarma
vicky
vicky
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Netro 21. 3. 2008 12:17

appletree píše:Mam este otazku: kedze mam iba bezny ucet a Visa WebStandard nie je kreditna resp. debetna karta, co sa stane ak by som chcel uskutocnit platbu, ktora vyzaduje vacsiu sumu ako mam na ucte ? System okamzite rozpozna, ze na ucte nie je dostatok prostriedkov a odmietne vykonanie platby ? Nechcem kvoli tomu zbytocne rozhadzovat na nieco co nepotrebujem (co ak by ta transakcia nahdou presla a dalo by ma to do minusu a pod.) Vie niekto ?


No podla mna do minusu s debetnou kartou nemozes ist, ak nemas nahohou aktivovane povolene precerpanie, tzv. kontokorent. Vtedy ti banka poskytne docasny kredit. Fakt netusim, ci to VUBka poskytuje automaticky alebo ne k tomu uctu.

ale pripajam sa k vicky... paypal s visou od mbank funguje uplne OK a nic ma to nestoji :)
3210 > 3510i > 6070 > N95 8GB
peace & luv...
Netro
Junior
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků