Kvalitní konventor videa?

Záznam a úpravy zvuku a videa na počítači

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod xseries60 13. 3. 2008 22:03

Potřeboval bych poradit nějaký kvalitní konventor videa.
Který by zvládal převádět DVD,ISO, (složku s dvd uloženou v PC bez nutnosti konvertu na ISO) do AVI (xvid,divx)
A dále kdyby dokázal mezi sebou převádět často používané formáty mpeg-2,4,flv.....
zatím jsem nenarazil na kvalitní program který by dokázal ripnou DVD na AVI vždy byl rozhozený zvuk s videem :cry: až na FairUse Wizard 2 ten jsem používal doposud jenže ten mi z nenadání přestal pracovat pak ještě používám program super ale tam mi chybí formát flv
takže bych potřeboval něco jako tyto dva programy v jednom :lol:
xseries60
Junior

Odeslat příspěvekod jascore 18. 3. 2008 00:52

google: staxrip (nutný .NET framework 3,5)

google: avidemux

google: auto gordian knot ( jen pro ripy z DVD do Xvid či DivX)
The Song Remains the Same ...
jascore
Junior

Odeslat příspěvekod JendaLinda 18. 3. 2008 08:33

Na ISO můžeš použít nějakou virtuální mechaniku, např. programy Daemon Tools, Alcohol 120%.
Co můžeš odložit na zítřek, odlož na pozítří.
JendaLinda
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Nargon 18. 3. 2008 08:58

Na ripovani pouzivam DVDx
http://www.labdv.com/dvdx/
DVD a slozku s DVD zvlada. Iso si musis mountnout do virtualni mechaniky.
Ale ty prevody formatu asi neumi.
Desktop: Ryzen 7 1800X (3.95GHz, 1.35V), Asus Crosshair VI Hero, 16GB DDR4 Ram (3200MHz), 128GB SSD + 3TB HDD, Nvidia GTX 1080
Notebook: Asus UL50VT 15.6" (SU7300@1.7GHz, 4GB ram, 500GB HDD, Intel GMA 4500MHD + nVidia G210M, dlouha vydrz cca 7+ hod)
Nargon
Moderátor

Odeslat příspěvekod xseries60 22. 3. 2008 13:50

jascore píše:google: staxrip (nutný .NET framework 3,5)

google: avidemux

google: auto gordian knot ( jen pro ripy z DVD do Xvid či DivX)X/quote]

no to je hezké, gooooogle umím taky používat :twisted: :roll:
já potřebuji něco co máte někdo prověřené že je to spolehlivé
co si asi myslíš že jsem dělal doposud, no hledal jsem na goglu a zasral si kompa nespolehlivíma programama a proto jsem se obrátil sem na fórum

to s tim ISO ve virtuální mechanice-to je fakt to stačí (mne spíš šlo o to když přijdu někam na cizý komp tak abych mnel u sebe nějaký ten all in one program a nemusel se zabývat s instalací virtuálních mechanik
xseries60
Junior

Odeslat příspěvekod KillmanCZE 22. 3. 2008 16:13

Chvili jsem mel Avidemux a byl jsem spokojeny. Presel jsem kvuli nepodporovanemu prehravaci... Zkousel jsem asi vsechno co jsi vypsal a bylo to v pohode. Ale zkousel jsem to vzdy jen do XviD.
I am a signature virus. Please help me spread by copying me into your signature.
KillmanCZE
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mandal 22. 3. 2008 21:06

Já mám samé dobré zkušenosti s
MediaCoder
mandal
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Tomasek1234 23. 3. 2008 15:13

Gordianknot. Nebo AutoGK. Pro zacatecnika idealni se solidnim vysledkem.
Phenom™ X4 Quad-Core Black Edition 9950 2.6GHz 125W socket AM2+ ,BOX, 4GB RAM, ATi HD4850, Samsung SpinPoint F1 1TB, Samsung 2053BW, 20'', Seasonic :)
Tomasek1234
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Raziel-CZ 10. 5. 2009 12:58

AutoGK si dělá co chce, neposlouchá nastavení. Mám už několik let problém sehnat kvalitní nástroj na rip z VOB do AVI. Nedokáži si vysvětlit, že třeba takový seriál Stargate, Supernatural, Prison Break (TV i DVD rip) dokáže být v tak super kvalitě a my se tady ve fórech stále šušňáme s nekvalitním softem jaký ani pořádně nefunguje. Jaký soft mi dokáže zripnout DVD do kvality uvedených seriálů? Je tu někdo kdo má zkušenosti a jen nekecá na základě domněnek?
ICT servis & poradce, CEO, CIO, CQO a krizový manažer na volné noze; sociální psycholog; futurolog; návrhář; korektor; kritik; regionální koordinátor Hnutí Zeitgeist Česká republika pro Prahu a středočeský kraj. Kontakt viz profil.
Raziel-CZ
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod kohutisko 10. 5. 2009 13:10

sorry ale prides mi ako nejaky notoricky rypal. co konkretne ti na autogk nefunguje? ak chces naozaj hardcore program na prevod dvd na avi tak sa zacni hrabat v nastaveniach dvojprechodoveho xvid kodovania, trebars vo virtual dub.

a ako je mozne, ze taky a hentaky rip je kvalitny? no asi ze mal kvalitny zdroj a dobry bitrate a vhodne nastavene vsetky tie serepeticky v parametroch kodovania. si si isty, ze im budes vediet porozumiet, ked si ani po tolkych rokoch sam nevedel prist na nejaky slusny kodovaci postup?
kohutisko
Junior

Odeslat příspěvekod Raziel-CZ 10. 5. 2009 13:22

AutoGK někdy (málokdy) poslechne nastavení jaké zadám, někdy ne. Například film Slunce seno jahody jsem dal ripovat 3x s naprosto stejným nastavením a pouze jednou z toho vylezlo něco rozumného. Zvláštní, že program udělá pokaždé něco jiného.

Jinak jsem už několik návodů četl a nikdy to nebylo takové jako by být mělo. Proto sháním něco pořádného a občasně se zeptám zda třeba nevzniklo něco nového - spolehlivějšího, nebo zda už někdo nemá více informací.

Co se Tvých nevhodných poznámek týče, věnujme se prosím věci jako rozumní lidé.
ICT servis & poradce, CEO, CIO, CQO a krizový manažer na volné noze; sociální psycholog; futurolog; návrhář; korektor; kritik; regionální koordinátor Hnutí Zeitgeist Česká republika pro Prahu a středočeský kraj. Kontakt viz profil.
Raziel-CZ
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Aminux 10. 5. 2009 13:29

Avidemux jsi nezkoušel?
Překopíruj jednotlivé VOBy na disk. Otevři první, potom dej připojit druhý atd.
Formát AVI, kodek Xvid - 1000kb/s, dva průchody. Zvuk pokud je AC-3 můžeš nechat kopie, nebo mp3-Lame.
To připojování je třeba dělat ručně jeden po druhým. Pokud ti nabídne automaticky připojit další soubory, tak dej ne. Nevim proč, ale vždycky mi to rozhodilo zvuk.
Aminux
Junior

Odeslat příspěvekod Raziel-CZ 10. 5. 2009 14:05

Zkoušel:

Kód: Vybrat vše
This look like mpeg. Do you want to index it? YES.
Thete is several mpeg file, append them? NO.
can't open "cesta": 13 (Permission denied). OK
Indexing failed
Could not open file

Jsem na PC jako Správce, samozřejmě odkódováno a překopírovano na HDD.
Raziel-CZ
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod kohutisko 10. 5. 2009 14:54

skontroluj, ci ten subor nemas nahodou niekde inde otvoreny, v prehravaci, v inom editore, ci ho nedrzi nejaky mrtvy proces...
kohutisko
Junior

Odeslat příspěvekod Raziel-CZ 10. 5. 2009 16:38

Tak se mi to podařilo odblokovat, nějak ale z programu nechápu jak vytvořit AVI. Postupně si přidávám všech 7 VOBů ale vždy si všimnu jakoby měl pracovat jen s jedním. I enkódování trvá nezvykle krátce, cca 4 minuty. Výsledkem je jakýsi pársetmegový soubor bez přípony. Co mám dělat ale vůbec netuším... není Avidemux náhodou "jen" jakýsi střihový program?
Naposledy upravil Raziel-CZ dne 10. 5. 2009 17:13, celkově upraveno 1
Raziel-CZ
Mírně pokročilý

Další stránka