neumím smazat složku ve windows xp

Na téma Windows XP, 2000, Me, 98, 95 a starší

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod phetronius 27. 3. 2008 10:16

Problém je takovýto: mám přenosný HDD, kde mám hudbu. Tento HDD mám v počítači s WIN XP SP2, ovšem jednu dobu jsem ho připojoval na druhé pc, kde bylo nainstalované Ubuntu. V tom jsem asi vytvořil nějaké složky v té složce s hudbou. Pak jsem zapojil Hdd do pc s winem a chtěl některé ze složek smáznout- ovšem zde je ten problém- win mi hlásí, že je to chráněno proti zápisu/smazání a nic s tím neudělá... Jsem na tom pc jako jediný uživatel, tak počítám, že bych měl mít všechny plná práva ne? Ten linux zmiňuji proto, že se mi stalo že složku vzniklou v linuxu mi winy nechtěly smáznout a v linuxu to pak šlo... ovšem teď už jsem linux vyhodil z kompu pryč, tak nemám kde to ozkoušet, jestli to zas dělá toto...

díky za tipy.
phetronius
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod stanek.lukas 27. 3. 2008 10:21

Linux, co bys chtel...ten ti pusobil problem...... je to tim, ze nemas opravneni to smazat........ja to vyresil kdysi u sebe pod dosem, ale trapil jsem se.....
stanek.lukas
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Easidor 27. 3. 2008 10:23

zkus se podívat na vlastnosti složky kterou nemůžeš smazat, na kartě zabezpečení je čudlitko upřesnit, tam překlikni na založku vlastník a podívej se kdo je vlastníkem složky.... pokud to nejsi ty tak změn vlastníka a nezapomen zatrhnou zaskrtavatko Nahradit vlastnika v podrizenych kontejnerech a objektech...
note: pokud nemas ve vlastnostech zalozku zabezpeceni, otevri si ovladaci panely - moznosti slozky a zrus zatrzeni policka pouzit zjednodusene sdileni potom uz tam zalozka zabezpeceni bude...
Easidor
Junior

Odeslat příspěvekod phetronius 27. 3. 2008 10:33

stanek.lukas píše:Linux, co bys chtel...ten ti pusobil problem......


s tim souhlasím. ja bydlel na privátě s 2 informatikama- linuxoví nadšenci. to byly samé kecy že je už linux úplně super a pro každého... no a pže jsem chtěl legal system na kompu kde jsem stejně neměl hry, tak jsem ho ozkoušel. trvalo mi 2! dny nepřetržitě (tedy od 7 rána do cca 23.00 večera) sezení na fóru o linuxu, než jsem ten bastl donutil dělat to, co jsem chtěl. Jako uživatel, který nemá moc zkušeností bych pohořel uplně. Největší problém- instalace grafických ovladačů... hej, ono i dát koš na plochu byl problém! Na druhou stranu musím uznat, že když se mi to podařilo rozchodit tak to s tou grafickou nastavbou (nevim jak se to jmenuje, něco jako aero ve vistach) jelo a vypadalo SKVĚLE! ovšem je otázka jestli to stálo za ty nervy:) no každopádně od té doby můžu posílat tyto linuxáky (co tvrdí že linux už je pro každého) do prd*ele - sám jsem si to ozkoušel, zkušenosti s kompama už taky nějaké mám...

k tomuhle problému- na řešení tohoto nemám teď zrovna čas, tak nejjednodušší možnost je se zeptat na foru, že? :oops: každopádně dikes za radu i za tu radu ohledně složek. Ozkouším.
phetronius
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Miroslav Pragl 27. 3. 2008 10:39

phetronius píše:neumím smazat složku ve windows xpx/quote]

TAK SE TO NAUC
Prosim precti si archiv a najdi si castu dotaz (odpoved) jak nastavit prava na NTFS svazku (pro tebe je vhodne zjevne everyone:full control)

MP
Miroslav Pragl
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod phetronius 28. 3. 2008 16:44

ok, takže nepomohlo. zkusim to popsat podrobněji.
Na disku D, kde mam data je složka Hudba, obsahujici celou mou sbirku mp3. Když chci něco z tehle složky smazat, nebo přepsat, nebo smazat celou tuhle složku, tak mi to napiše: Odtsraňte ochranu proti zapisu! (žádnou jsem ve winech nenastavoval) - kliknu na vlastnosti složky a je tam atribut "jan pro čtení" zatrhnutý... když ho odznačim a dám použít, tak to napíše toto: "CHYBA PŘI POUŽITÍ ATRIBUTŮ - Při použití atributů u následujícího souboru došlo k chybě: (název souboru) Přístup byl odepřen!"

no, takže jsem zas na počátku.
phetronius
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kejki3 28. 3. 2008 17:20

Pro NTFS
1) Nastav práva pro sdílení: Full.
2) Nastav precizně přístupová práva v NTFS:
Pravomyš na daném adresáři:
Properties - Security - Advanced
a na dané skupině nebo účtu, pro který chceš nastavit práva, nastav kurzor a poté tlačítko: Edit a zaškrtni práva pro "Delete Subfolders ..."
_________________
Citováno z odpovědi Milan1, nalezeno http://www.google.cz/search?hl=cs&rls=c ... Hledat&lr=
„Ale proč? Aby to bylo v rozkladu? Aby se to totálně rozvrátilo. Proč?“
kejki3
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod oooooooooo 28. 3. 2008 17:23

Pro tebe nejschudnejsi bude pouzit unlocker integrovat ho do kontextoveho menu a on udela to co bys měl udelat sam.Při pokusu smaznout něco co nemůžeš ti ji odemkne tu složku.Jinak nazory ze Linux za to může a o par řádků dál napsat nejsem začátečník tak to je tradiční omyl.Něco jako náhle se zvedla země a udeřila mne do hlavy.Bohužel nainstalování par programů a reinstalace windows kamarádovi nák moc velká kvalifikace není,potom fakt člověk narazí u systémů co se neptaj jestli umí nebo neumí.
http://seven7.blog.zive.cz/
Spuštění Windows předchází pád.
oooooooooo
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mr.Gentleman 28. 3. 2008 17:54

Pokud máš XP Pro, tak nejlepší řešení asi bude jít na disk D: kliknout na tu složku Hudba pravým tlačítkem myši. Vybrat si vlastnosti. Přepnout se na kartu zabezpečení (pokud tam není, nastav si v Ovládacích panelech v možnostech složky, že chceš vypnout zjednodušené sdílení souborů).
Klikni na rozšířené.

dostaneš se do seznamu skupin s oprávněním. dole máš dvě zatržítka. odškrtni to první - zeptá se tě to, zda chceš kopírovat, nebo odebrat práva. Klikni na odebrat, ale NEklikej na Použít, nebo OK. Nyní by měl být seznam prázdný. Znovu zaškrtni první políčko a dej Použít. Počkej až se znovu zobrazí seznam skupin. Nyní zaškrtni i to druhé zatržítko a dej znovu Použít. Počkej až doběhne přidělování práv a dej OK.

a mělo by to být v pohodě ;)
...slušnost a morálka nejsou jen slova...
Mr.Gentleman
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod phetronius 28. 3. 2008 20:29

mám xp home. ale už jsem to vyřešil- tune-up skartovač jde přes mrtvoly:) to rozšíření práv pro evryone jsem nenašel:) ale už je to pryč... ;)
phetronius
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Mr.Gentleman 28. 3. 2008 20:32

I na XP jde používat funkce verze Profesional ;). Mrkni na můj blog http://djsnail.bloguje.cz - je tam pětidílný seriál o systému Windows XP pro rok 2008 a v jednom z těch dílů najdeš i návod na to, jak si XP Home upravit a doplnit pomocí změny pohých dvou (!) klíčů v registru některé funkce verze Professional, včetně snadného nastavení oprávnění ;).
...slušnost a morálka nejsou jen slova...
Mr.Gentleman
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod phetronius 28. 3. 2008 20:38

oooooooooo píše:Pro tebe nejschudnejsi bude pouzit unlocker integrovat ho do kontextoveho menu a on udela to co bys měl udelat sam.Při pokusu smaznout něco co nemůžeš ti ji odemkne tu složku.Jinak nazory ze Linux za to může a o par řádků dál napsat b]nejsem začátečníkn/b] tak to je tradiční omyl.Něco jako náhle se zvedla země a udeřila mne do hlavy.Bohužel nainstalování par programů a reinstalace windows kamarádovi nák moc velká kvalifikace není,potom fakt člověk narazí u systémů co se neptaj jestli umí nebo neumí.t/quote]


Milý pane chytrý - unlocker jsem použil jako první, ale bez výsledku. Že za to může linux? jasně že:) on tomu musel změnil práva a to jsem se ho o to neprosil... takže jestli je normální, že po zasunutí hdd do šuplíku a namoutovaní se pojebe složka... hm, fajn. popravdě jsem si už u tohoto systemu (diky me zkušenosti s ním) zvykl na mnohe...
až budu studovat informatiku, elektrotechniku, či podobně zaměřený obor, tak budu velmi dobrý a "linux" si budu dávat i tetovat na zadek. Ovšem protože muj obor je diametrálně odlišný a o pc a maras okolo se zajímám jen ze zájmu, tak opravdu nebudu trávit noci studováním systémů. ty dva dny (promarněného života) mi opravdu stačily. Takže pokud napíšu "nejsem začátečník" tak to znamená že jsem UŽIVATEL, který umí víc než je obvyklé u normálních UŽIVATELŮ a neznamená to, že budu kompilovat jádro, nebo malovat obrázky přes příkazový řádek :P
phetronius
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod phetronius 28. 3. 2008 20:39

Mr.Gentleman píše:I na XP jde používat funkce verze Profesional ;). Mrkni na můj blog http://djsnail.bloguje.cz - je tam pětidílný seriál o systému Windows XP pro rok 2008 a v jednom z těch dílů najdeš i návod na to, jak si XP Home upravit a doplnit pomocí změny pohých dvou (!) klíčů v registru některé funkce verze Professional, včetně snadného nastavení oprávnění ;).t/quote]


ehm, když už tedy mám ty xp legálně;) není to v rozporu s licenční smlouvou?:) (jen tak pro zajímavost;) jinak díky za odkaz, kouknu.
phetronius
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Mr.Gentleman 28. 3. 2008 21:50

No o té licenci je psáno v článku co a jak :). Popravdě? Tyto úpravy zřejmě budou v rozporu s licenční smlouvou. Na stranu druhou si můžeš na svém disku měnit co chceš. Navíc po těchto úpravách dále vše chodí jak má a MS hlásí legální Windows. No aby taky ne, když jsou koupené ;).
...slušnost a morálka nejsou jen slova...
Mr.Gentleman
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod phetronius 28. 3. 2008 22:25

:) někdy se musím donutit přečíst si licenci;)
phetronius
Kolemjdoucí

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků