Nefungující USB Flash disk - A-data Jogr

Pevné disky, CD, DVD a BR mechaniky, USB flashdisky, paměťové karty a další

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Zdeněk L. 30. 3. 2008 15:34

Ahoj,

mám poměrně novou flashku od A-data (2 GB). Pár dní fungovala normálně. Po připojení ji počítač detekuje, ale po kliknutí na ikonu (Vyměnitelný disk) hlásí Vložte disk do jednotky.

Mám OS Vista. Existuje nějaký způsob, jak bych se mohl pokusit flasku bez ztráty dat oživit? Ovladače jsem přeinstalovat, ty jsou podle mě v pořádku...

Díky
Zdeněk L.
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ripg 30. 3. 2008 17:07

Dela to ve vsech USB portech? Pripadne vyzkouset chovani i na jinem PC.
ripg
Junior

Odeslat příspěvekod Matysek 30. 3. 2008 18:25

Občas se takto chová v případě, že nemá správně přirazené písmeno jednotky. Zkuste to, třeba to pomůže.

Zkusit lze třeba i Live CD Linuxu a pak jen:
# mc
/etc/fstab

/dev/sda1 /mnt/flaska auto user 0 0


poté ho zkusit jen připojit #/$ mount /mnt/flashka
Definice moderatora Zive? Zookeeper. Vyhledat zbloudilou ovecku, ustajit, vycesat, nakrmit a zalozit chudince nadaci. Ovecka prece nemuze 5 minut myslet. Vsichni mame povinnost oveckam uvarit, precist pohadku a prispet do nadace.
Matysek
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Zdeněk L. 30. 3. 2008 21:55

Ano, flash disk se takto chová na všech USB portech. Chování je vždy stejné, nainstalují se ovladače, systém disk rozpozná, ale jakoby tam nebyl. Zítra vyzkouším na jiném PC, pokud se bude chovat stejně, popádí na reklamaci. :-)
Zdeněk L.
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Zdeněk L. 31. 3. 2008 15:08

Tak na jiném PC se chová stejně. Existuje způsob, jak je možné se pokusit ji oživit?
Zdeněk L.
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod luca_120 1. 4. 2008 12:19

Mne se stalo to same...Podarilo se Vam to nejak vyresit??
luca_120
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod petr 1995 1. 2. 2013 22:14

Dobrý dem chci se zeptat proč když připojím flashku k PC tam ni načte za cca 5min ? A jestly není nějakej dobrej program na přeinstalovaní flashky nebo tak něco . Díky za rady
petr 1995
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Bari007 6. 2. 2013 13:47

Flash disky se nepřeinstalovávají.
Bari007
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod lubokubo76 6. 2. 2013 14:11

mne flash nacitavalo dlho v STB ked som ho mal naformatovane s 1kB cluster. Takze format s default cluster (4kB), potom chkdsk e: /f /r /x (snad vies ake pismenko ma flash) a ked aj potom su problemy, ako radili ini - Linux a potom uz len reklamacia. A popripade HDtune na testovanie rychlosti. Mam pocit,ze by to nemalo klesnut pod nejake 2MB na starych PC (mne cita znicenu/necitatelnu flasku 9MB/s)
lubokubo76
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků