Poradte internet ve meste s omezenyma moznostma

Poskytovatelé a technologie, dial-up, ADSL, kabel, optika, bezdrátové připojení

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod powerball 16. 4. 2008 20:25

Cau,potreboval bych poradit jaky vybrat pripojeni k netu ve meste kde jsou dost omezeny moznosti - bydlim v Beroune (kousek u Prahy)a UPC tady nejde,telefonni linku nemame takze adsl ne,Volny adsl bez telefonni linky tady taky nejde,a ve wifinach se moc nevyznam ale ani tomu moc neverim,ted sem pripojenej pres mistni kabelovku ktera to ma drahy a pomalu (512 za 500kc :( donedavna mi to vyhovovalo protoze i kdyz je to pomaly tak tam nebyli zadny limity na stahovani ale ted uz nema limity skoro nikdo a ceny sou lepsi snad vsude takze hledam neco lepsiho...
seek discomfort
powerball
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tučňák 16. 4. 2008 22:55

No tak limity teď zrušilo O2 a GTS Novera - takže ADSL. Pokud si nezřídíš pevnou linku, tak je tohle pro tebe pasé. Taky když nechceš už Vaši kabelovku, tak ti zbývá jedině wifina, nevím čemu nevěříš..?

Víc možností mě ani nenapadá, tak si vyber co z toho pro tebe vychází nejlíp. Osobně bych šel do wifi (mám ADSL od GTS Novery)
The choises we make, not the chances we take, determine our destiny
Tučňák
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod powerball 16. 4. 2008 23:07

no vim ze wifi mel kdysi kamos a chvilema to slo,chvilema zase ne,zalezelo na pocasi atd,ale je to asi 2 roky zpatky tak treba uz je to jinak...kolik se plati mesicni pausal za pevnou linku?
seek discomfort
powerball
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Caderom 17. 4. 2008 00:04

jednorázově 1Kč zřízení
měsíčně 404Kč + jakékoli ADSL

nebo

jednorázově 3500Kč zřízení
měsíčně ČRA Premium ADSL PPV (2048/512 kbit/s 1:50 - 773Kč, 4096/512 kbit/s 1:50 - 1011Kč)
Caderom
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod powerball 17. 4. 2008 02:00

tak na to kaslu zrizovat si telefonni linku,tak pudu do wifi - nemate nekdo zkusenosti s internet.pb.cz ?bral bych asi 2048/256 ktery je za 700 s dph coz sice taky neni zadna extra super cena ale agregace je 1:5 a limity na stahovani nemaj a pri zakoupeni wifi sady je to bez smlouvy...
seek discomfort
powerball
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mysel_1 18. 4. 2008 08:53

V Beroune nepocitejte, ze by wi-fi na 2.4GHz fungovalo spolehlive, natoz na realnych 2048/256.
Pokud chcete spolehlivy internet s lepsimi parametry za stejnou cenu, zridte si linku a objednejte ADSL.
Mysel_1
Junior

Odeslat příspěvekod powerball 20. 4. 2008 19:10

a 5ghz wifi by sla v pohode?taky ji maj v nabidce...
seek discomfort
powerball
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tomasek1234 21. 4. 2008 06:03

ADSL je prezitej sh*t. To uz tu dlouho nebude. WiFi a optika nejaky usmudlany o2 DSL spolehlive prevalcujou.
Ber 5Ghz Wifi. Pripadne checkni http://www.internetprovsechny.cz tam budes mit vyber provideru ve tve lokalite. Hlavne se nenech ukecat na paskvilni ADSL. To uz ma odzvoneno a zruseni FUP uz ho nezachrani.

EDIT jedinny DSL tak mozna Radiokomunikace urcite ne kyslik
a co nejaka kabelovka to tam neni?

O2 rychlosti suxx

http://www.dsl.cz/clanky-dsl/clanek-1030/Namerene-rychlosti-internetu-na-DSL.cz-v-breznu-2008
Phenom™ X4 Quad-Core Black Edition 9950 2.6GHz 125W socket AM2+ ,BOX, 4GB RAM, ATi HD4850, Samsung SpinPoint F1 1TB, Samsung 2053BW, 20'', Seasonic :)
Tomasek1234
Pokročilý

Odeslat příspěvekod powerball 23. 4. 2008 08:42

no vim ze ta 5ghz wifi je lepsi ale mozna nejdriv zkusim 2.4ghz protoze mam primou viditelnost na vysilac kterej je 300m daleko od me takze by to snad mohlo bejt v pohode...jinak kabelovka tady je - 512 za 500 :(
seek discomfort
powerball
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tučňák 23. 4. 2008 13:33

Tak to ta kabelovka pěkně rýžuje ty zákazníky..Asi tam není žádná konkurence co? Co já vím, tak kamarád má tuším 2 Mbit/s za nějaké 4 stovky..
The choises we make, not the chances we take, determine our destiny
Tučňák
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod powerball 23. 4. 2008 20:15

konkurence v podobe jiny kabelovky tady neni,a to este pozor - papirove je to co mam ja 256 za 500 !! ale v realu to bezi jako 512 ale stejne je to sileny,no zejtra to du zrusit,je tam 3 mesicni vypovedni lhuta tak behem ty doby urcite nakou dobrou wifinu vyberu
seek discomfort
powerball
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Caderom 23. 4. 2008 21:07

Připojení přes Internet PB mám a právě se rozhoduji, jestli přejít na ADSL nebo zůstat a přejít na vyšší tarif. Teď mám zakoupené zařízení pro 2,4GHz a nejnižší tarif WDSL Basic 256/96 (Tarify s dostatečným datovým limitem byly ještě před nedávnem dostupné pouze pro 5GHz, proto jsem zůstal na Basicu).
S Internetem PB jsem zažil spoustu problémů. První půlrok mi 50% času nešla půlka internetu, hlavně zahraničí. Bylo mi divné, že by tolik serverů mělo výpadek. Nakonec jsem zjistil, že vypadává jeden z DNS serverů. Poslal jsem e-mail a druhý den jsem obdržel odpobvěď s jinými DNS. Od té doby je to s DNS v pohodě. Ale chudáci zákazníci, co se v PC tolik nevyznají. Navíc cena práce technika za hodinu je katastrofální, dost lidí se jim pak radši neozve. Před rokem jsem měl problém s připojením na jeden server přes SFTP. Přes anonymizér (2GM Anonymizer - 64kbit/s test), který vytvořil VPN tunel to šlo, takže chyba byla na jejich straně. Odpověděli ve smyslu, že nic neblokují a všechno by mělo jít. Až po půl roce to pak najednou "z ničeho nic" začalo jít. Teď mám problémy s AP. Nevím jestli se jejich brána odpojuje nebo se do AP na půdě dostala vlhkost a teď blbne, ale některé dny musím AP pořád restartovat. Někdy i každých 10minut (řeším to přes pojistky - vlastní pojistky pro půdu).
Výpadky nejsou, maximálně ojediněle. DSL.cz hlásí rychlosti 240-250kbps, párkrát se stalo, že to šlo zhruba polovičně, ale je to vyjímečné.
Caderom
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod powerball 23. 4. 2008 21:49

hmm,to sou teda veci,ted co mam tu kabelovku tak je sice predrazena ale za dva roky sem nemel jedinej problem a rychlost nekolisala takze aspon nakou vyhodu to ma,dneska u me byl nakej clovek z toho internt PB na mereni signalu a prisle kouknul z okna a rek ze je to v pohode ze to pude dobre a kdy to chci nainstalovat tak se ho slusne vyprovodil protoze takovyhle jednani se mi teda moc nelibi a objednal sem si este mereni z firmy eurosignal tak uvidim...
seek discomfort
powerball
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků