Notebook s numerickou klávesnicou

Diskuze o přenosných počítačích

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Tilk 19. 5. 2008 13:18

Ahoj. Vyberám nový notebook s jednou špecifickou požiadavkou. Musí mať aj numerickú klávesnicu. Najlepšie 15,4 display, no môže byť aj 17 palcový. Cena by nemala veľmi presahovať 30 000 Sk (no závisí samozrejme na ponuke). Mohli by ste mi prosím niečo odporučiť? Viem, že sú na trhu rôzne modely, no ide mi hlavne o praktické skúsenosti. Na NB sa bude veľa pracovať s klávesnicou. Jej kvalita je hlavným kritériom (no zároveň nechcem externú, pretože notebook sa bude často prenášať).
Tilk
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Matysek 19. 5. 2008 13:22

To se dosti vylučuje. 17tkove nejsou zrovna mobilní a pofidérní výrobci, jako MSI s jejich šílenou klávesnicí (mají numerickou) zase neodpovídá hlavnímu požadavku: kvalita.

Externí se nechá používat velmi dobře, případně si zvyknout na standardní klávesnici. Také mám tunu věci k laptopu a běhám s ním denně, ale pokud potřebuji to a to, nemám problém si jej připojit, zase tolik místa nezabere a hmotnost je minimální.
Definice moderatora Zive? Zookeeper. Vyhledat zbloudilou ovecku, ustajit, vycesat, nakrmit a zalozit chudince nadaci. Ovecka prece nemuze 5 minut myslet. Vsichni mame povinnost oveckam uvarit, precist pohadku a prispet do nadace.
Matysek
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tilk 19. 5. 2008 13:29

Práve nad MSI som premýšľal. Tvrdíš že nemajú kvalitné klávesnice? Hm. Nevyberám to pre seba a toto je zadanie, ktoré som dostal :) Asi máš pravdu a odporučím dokúpenie externej klávesnice. Predávajú sa klávesnice s prakticky notebookovu hrúbkou a tie naozaj veľa miesta nezaberú.

No ak by som mal predsa len niečo vybrať, čo by to bolo? 17 palcov je dosť veľký NB, uznávam, no i 15,4 modely majú občas numerickú klávesnicu - ako napr to MSI.
Tilk
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Gruppe 19. 5. 2008 13:32

,,17 palcov je dosť veľký NB, uznávam, no i 15,4 modely majú občas numerickú klávesnicu - ako napr to MSI.,,

vrele nedoporucuji takove reseni a VYRAZNE nedoporucuji MSI s touto klavensici. Jde o velice spatne reseni. Nejenze MSI nepatri mezi dobre znacky, ale ona klavesnice je zmensena a opravdu dost spatna. Preklepy budou na denim poradku - a neni to jen o zvyku.

reseni? Co externi numericky blok k nejakemu dobremu booku? :)
kecáním se ještě nikdy nic neudělalo :)
Gruppe
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod swarm 19. 5. 2008 13:37

Celkem použitelnou klávesnici na 15,4" book má ASUS (M50/M51). Měl jsem tu jeden na test a klávesnice byla velmi dobrá i v těch ostatních parametrech. Pokud bys trval na 15,4", tak si myslim, že ten ASUS je jediná možnost. MSI je sice "fajn", ale na co ti je numerická klávesnice, když ta klávka celá občas vynechává znaky.
Diagon Swarm - ~460 zrecenzovaných notebooků od 2007
15,6" Acer V15 Nitro - i7-4710HQ, 16GB RAM, 2xSSD, FHD IPS
14" HP EliteBook 840 G5 - i5-8350U, 16GB RAM, 512GB SSD, FHD IPS
14" ThinkPad T400 - C2D T9900, 8GB RAM, 300GB SSD, WXGA+ LED
swarm
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tilk 19. 5. 2008 13:41

Gruppe píše:reseni? Co externi numericky blok k nejakemu dobremu booku? :)

Aj to ma už napadlo. Zrejme to taktiež poradím :) No to asi bude lepšia celá externá klávesnica. Teda nemám s tým žiadne skúsenosti, možno je to fajn, ale predsa len je to oddelené od klávesnica NB, pokým keď je to v jednom kuse, zachová sa koncepcia klávesnice, na ktorú je väčšina ľudí zvyknutá (no každopádne o tom bude rozhodovať záujemca, nie ja :) ).

Predsa len, ak by som mal brať NB s numlockovou klávesnicou, aký by to bol?

P.S.: Nevedel som, že MSI nie je dobrá značka. Osobne zvažujem na leto kúpu MSI Wind... Veď uvidíme aké budú recenzie...
Tilk
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Gruppe 19. 5. 2008 13:45

mno na dlohodobejsi praci je externi asi nej reseni. Ja nad tim ani neuvazoval a doma/praci book rovnou pripojuji na externi periferie.

Jetsli je to pro ucetni na praci s tabulkama nebo tak, tak ji stejne bude klasicky 1280x800 notebookovy display maly :) Lidi nemaji navrhovat reseni, maji si dat pozadavky a vybrat z navrhnutych reseni.
Naposledy upravil Gruppe dne 19. 5. 2008 13:48, celkově upraveno 1
kecáním se ještě nikdy nic neudělalo :)
Gruppe
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tilk 19. 5. 2008 13:48

swarm píše:Celkem použitelnou klávesnici na 15,4" book má ASUS (M50/M51). Měl jsem tu jeden na test a klávesnice byla velmi dobrá i v těch ostatních parametrech. Pokud bys trval na 15,4", tak si myslim, že ten ASUS je jediná možnost.

Dík za typ. Prebehol som pár review a nevyzerá zle. Cena trochu vyššia ale zasa nič hrozné. Zatial teda asi hlavný kandidát.
Tilk
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tilk 19. 5. 2008 13:49

Gruppe píše: Jetsli je to pro ucetni na praci s tabulkama nebo tak, tak ji stejne bude klasicky 1280x800 notebookovy display maly :) Lidi nemaji navrhovat reseni, maji si dat pozadavky a vybrat z navrhnutych reseni.

:-D To si povedal pekne :mrgreen: Btw trafil si oboje (že je to účtovníctvo a že je to ona :DDD)
Tilk
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Gruppe 19. 5. 2008 13:50

21 000 za book je vcelku bezna cena :)

u tech booku je holt problem ze maji uplne jinak resenou tu numerickou cast, jediny co je tam stejne jsou cisla, ale nekdo kdo pouziva casto + / - / ENTER se bude muset preucit a nedej boze prebihat mezi timto bookem a klasickou klavesnici :)

Hlasuju pro nejaky uplne obyc levny book a na externim LCD (4:3) a klavesnici s myskou :) Ve vysledku to vidim na mnohem efektivnejsi spojeni pro dannou cinnost :)

http://www.alfacomp.cz/php/product.php? ... 1014000GWI
http://www.alfacomp.cz/php/product.php? ... X027020GLJ
http://www.alfacomp.cz/php/product.php? ... R0DV0DQ7IM

suma sumarum 17 500,- a mnohem lepsi reseni :)
kecáním se ještě nikdy nic neudělalo :)
Gruppe
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod swarm 19. 5. 2008 13:58

Na jiné rozložení +,-,/... jsem zvykl po pár prvních dnech, co jsem ho měl na recenzi. V tomhle bych vážně problém nehledal. Já zas docela chápu, že je fakt naprd tahat s sebou externí numerický blok, který navíc můžeš použít, jen pokud máš notebook položený na stole (mimochodem jeden takový externí numerický blok mám, takže to říkám z vlastní zkušenosti).
Diagon Swarm - ~460 zrecenzovaných notebooků od 2007
15,6" Acer V15 Nitro - i7-4710HQ, 16GB RAM, 2xSSD, FHD IPS
14" HP EliteBook 840 G5 - i5-8350U, 16GB RAM, 512GB SSD, FHD IPS
14" ThinkPad T400 - C2D T9900, 8GB RAM, 300GB SSD, WXGA+ LED
swarm
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tilk 19. 5. 2008 13:59

Ten ASUS je fakt za 21k, ja som ho na akejsi slovenskej stránke vygooglil za 37, ale to bola asi nejaká blbosť :)

S tým ext. LCD to asi nepôjde, ale klávesnica by sa dala prenášať celkom spoľahlivo. Ja to vidím v taktom to poradí:
1. obyč. NB s ext klávesnicou
2. obyč. NB s ext numerickou časťou
3. ASUS M51
Tilk
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Gruppe 19. 5. 2008 14:00

swarm:,,Na jiné rozložení +,-,/... jsem zvykl po pár prvních dnech, co jsem ho měl na recenzi.,,

Obdivuhodne, ja delam denne na cca 3 klavesnicich a preklepy jsou u me na dennim poradku :D s uctarinou bych asi daleko nedosel. Nicmene pokud bude delat VYHRADNE na takovem booku, zvykne si.

,,sebou externí numerický blok, který navíc můžeš použít, jen pokud máš notebook položený na stole,, mno nevim, ale moc ucetnich v parku na lavicce nepotkavam

Tilk: ,,ale klávesnica by sa dala prenášať celkom spoľahlivo,, jak to funguje? to dela uctarinu ve vice firmach nebo jak? (jen me to zajima) To je pak fakt dylema.
kecáním se ještě nikdy nic neudělalo :)
Gruppe
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tilk 19. 5. 2008 14:10

To ani sám celkom neviem. Zrejme bude pracovať doma a v práci. Ale možno sa s tým bude ťahať aj inam. Fakt neviem. Každopádne NB sa bude voziť v aute a nosiť na pleci, tj. bolo by fajt ak by sa to celé zmestilo do tašky :)
Tilk
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod swarm 19. 5. 2008 14:12

Gruppe: Kdyby s tím cílová osoba chtěla být stále na jednom místě, tak nemá cenu vůbec vybírat notebook. Pak je celá tato diskuze bezpředmětná.
Diagon Swarm - ~460 zrecenzovaných notebooků od 2007
15,6" Acer V15 Nitro - i7-4710HQ, 16GB RAM, 2xSSD, FHD IPS
14" HP EliteBook 840 G5 - i5-8350U, 16GB RAM, 512GB SSD, FHD IPS
14" ThinkPad T400 - C2D T9900, 8GB RAM, 300GB SSD, WXGA+ LED
swarm
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků