Vlastní doména pro svou veřejnou IP adresu

Poskytovatelé a technologie, dial-up, ADSL, kabel, optika, bezdrátové připojení

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod surel 26. 5. 2008 10:46

Potřeboval bych poradit, jak přesně mám postupovat a kam se mohu obrátit v případě, že jsem si vytvořil vlastní web server a nyní bych chtěl, aby při zadání doménové adresy např. http://www.neco.cz, se mi načetli normálně mé webové stránky z mého serveru. Zatím mi to jde jen když zadám svou veřejnou IP/adresář, kde se nacházejí moje webovky. Mohl by mi s tím prosím někdo pomoci? To je můj první dotaz a druhý dotaz je, jak bych mohl udělat, aby se více adres např. http://www.neco.cz, http://www.nic.cz apod. přesměrovávalo na můj server. Nevím, jestli jsem se vyjádřil správně, snad mi to odpustíte, případně dovysvětlím, co mám na mysli. Předem děkuji všem, kteří se mým dotazem budou zaobírat.
surel
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zabar 26. 5. 2008 11:01

No prvnim krokem v obou pripadech je zaregistrovani dane domeny(placena sluzba a tomu se nevyhnes). Az domenu budes mit, tak si budes moct nastavit potrebne zaznamy, aby odkazovali na tvuj server. Co presne nastavit bych taky musel hledat...
zabar
Junior

Odeslat příspěvekod Gigi 26. 5. 2008 11:08

Kup si doménu (cca 300,-/rok)a DNS nasměruj na svou IP.
Gigi
Junior

Odeslat příspěvekod Miroslav Pragl 26. 5. 2008 11:30

Jen doplnim: je treba rozlisit mezi REGISTRACI domeny a DNS HOSTINGEM. Pokud mas tedy napr. kamarada ktery ti udela hosting DNS na svych serverech staci ti jiz pripravenou/nastavenou domenu zaregistrovat.

Nebo vyuzij sluzeb nejake firmy ktera ti zajisti oboji

MP
Miroslav Pragl
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod surel 26. 5. 2008 12:04

No v tuhle chvíli mám vlastně jen veřejnou IP adresu za kterou je PC síť spolu se serverem. Takže první krok bude určitě koupě domény, ale nerozumím tomu DNS. To je zřejmě nasměrování oné domény na mou IP adresu. Nevím, kde bych si tohle ale mohl zaregistrovat. Vždy, když jsem si kupoval doménu, tak to bylo i s hostingem a teď bych potřeboval jenom doménu s nasměrováním na mou IP adresu. Můžete mi poradit konkrétního poskytovatele, kde bych se mohl zaregistrovat? Předem díky.
surel
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Chupacabras 26. 5. 2008 12:16

napr. na forpsi.cz
tam aj zaregistruješ, aj máš možnosť spravovať DNS záznamy...
Chupacabras
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vladimir 26. 5. 2008 12:19

surel píše:Takže první krok bude určitě koupě domény, ale nerozumím tomu DNS.

Jakmile koupíš doménu, dostaneš od registrátora možnost nastavit DNS.

Když to zjednoduším, tak si kupuješ právo propojit pomocí DNS jméno domény s IP-adresou a právě tomu se říká "koupit doménu".
vladimir
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Miroslav Pragl 26. 5. 2008 12:26

mam pocit ze pri registraci domeny jiz MUSELY bezet alespon 2 DNS. Aspon tak tomu byvalo za mych mladych let

MP
Miroslav Pragl
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod surel 26. 5. 2008 12:31

Děkuji za rady a vysvětlení.
surel
Junior
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků