nevýhody VBI?

Diskuze o přenosných počítačích

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod skvedo 11. 5. 2008 12:08

jendakol píše:- NBD záruka - ohledně záruky bych řek že je docela fajn, když si pro to i přijedou a zase ti to přivezou... (nemám vyzkoušené, vycházím z info od výrobce)


To jsem si myslel taky než jsem reklamoval můj ASUS. Když jsem do 14 dnech zavolal do SILu, řekli mi, že toho mají strašně moc a ještě na něj nešáhli. Potom jsem dalších skoro 14 dní sledoval na netu jak postupně čekají na díly a vrátil se mi bez pár dní po měsíci a to mě ještě naštvalo PPL, když dojeli až o pul sedmé večer.
Mb:SE K550i + Navibe GB735 GPS
PMP: Cowon iAudio D2 4GB+16GB SDHC+Boxwave ClearTouch™ Anti-Glare + SENNHEISER MX 65 VC Street II
NB: Lenovo Tp SL410+ 19" LCD LG W1952TQ-PF; Kubuntu 11.04
skvedo
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jendakol 11. 5. 2008 12:17

skvedo píše:to mě ještě naštvalo PPL, když dojeli až o pul sedmé večer.

to já naopak beru jako výhodu, protože když přijedou ve dvě tak si tak akorát můžou sednout na chodník a počkat až přijdu...
Ono, bohužel, na reklamaci má firma měsíc... Tady to je lepší o to, že jim to nemusíš posílat ale přijedou si pro to - o době vyřizování to nic neřiká :-)
Written by Jenda
- Lenovo Z570, i5 2430 @2,4Ghz, 8GB RAM, GT 540M 2GB, 500GB/7200rpm, Win 7 Pro x64
- Sony Ericsson Xperia Ray, Koss Porta Pro
jendakol
Junior

Odeslat příspěvekod swarm 11. 5. 2008 13:10

peterg: Sorry, ale takhle to u notebooků není a ani to tak při současné situaci nemůže fungovat. Pokud jde o přelepené značky a identické vnitřnosti. To lze vidět pouze u některých malých výrobců. Tady to tak dělá třeba UMAX, který používá třeba stejné šasi od Cleva jako Alienware a další "výrobci". Stejně tak ten Compal používá mimo VBI i spousta dalších výrobců. Vymyslí si pro notebook název, logo - to tam nalepí a prodávaj to. Maximálně ještě nastříkaj nějakou blbost na víko, aby to vypadalo zajímavějc.

Když se podíváš na notebooky Lenovo, HP Compaq/Pavilion, Toshiba... vidíš snad někde pod jiným názvem stejnou (byť přebarvenou) šasi? Vidíš někde, že by se diskutovalo, že ten a ten notebook používá stejnou základní desku jako zmíněné (a další) značky? Tak to prostě neni. Z linek tedy nemohou sjíždět stejné výrobky.

O stejné kvalitě se u takového a for-OEM notebooku nemůžeme ani bavit. Jednak tam prostě je jiná a jinak navržená základní deska (to je fakt, o kterym se s tebou nehodlám přít). Jsou tam ale také použity třeba levnější kondenzátory, filtry a spousta dalších prvků, které ta továrna musí dovážet odjinud. Plasty se použijou samozřejmě taky jinak kvalitní, klávesnice se vezme nejlevnější na trhu, displej taky tak. Optická mechanika se veme ta nejhorší (ale taky nejlevnější). Touchpad se koupí nějaký exotický, protože ty Synaptics nejsou tak levné. Jako mohl bych tu pokračovat dál a dál, ale je to zbytečné.

Ohledně servisů - smluvené autorizované servisy jsou celkem běžnou praxí. Centrální servis tu má snad jen ASUS a Acer. Ostatní maj vždycky někoho smluveného. V praxi se ukazuje, že centrální servis neumí tak pružně reagovat, neumí se přizpůsobit tolik podmínkám atd. Navíc mezi smluvenými partnery je i určitá konkurence nutící zlepšovat kvalitu. Nejlepší servis je tak podle mě právě u takových značek, co používají smluvené partnery.

Ad Amilo Pro - sám jedno mám doma. Už jsem ho reklamoval 3x. Poprvé v jednom servisu, kde mě moc nepotěšili. Druhý pokus jsem tedy uplatnil u jiného, který mě velmi potěšil vstřícným přístupem. Proti reklamacím, jaké pamatuju z Aceru a ASUSu (oba centrální servis) je to nebe a dudy.

Btw neni Compal Thajwan?

PS: Z pozice redaktora do mnoha z těchto věcí vidím více než běžní uživatelé. O tom, kde se co jak vyrobí tak i mám celkem slušný přehled.
Diagon Swarm - ~460 zrecenzovaných notebooků od 2007
15,6" Acer V15 Nitro - i7-4710HQ, 16GB RAM, 2xSSD, FHD IPS
14" HP EliteBook 840 G5 - i5-8350U, 16GB RAM, 512GB SSD, FHD IPS
14" ThinkPad T400 - C2D T9900, 8GB RAM, 300GB SSD, WXGA+ LED
swarm
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jendakol 11. 5. 2008 13:12

swarm píše:Btw neni Compal Thajwan?

Mno, je... mam na šasi dokonce MADE IN CHINA.
Written by Jenda
- Lenovo Z570, i5 2430 @2,4Ghz, 8GB RAM, GT 540M 2GB, 500GB/7200rpm, Win 7 Pro x64
- Sony Ericsson Xperia Ray, Koss Porta Pro
jendakol
Junior

Odeslat příspěvekod peterg 11. 5. 2008 13:47

swarm píše:peterg: Sorry, ale takhle to u notebooků není a ani to tak při současné situaci nemůže fungovat. Pokud jde o přelepené značky a identické vnitřnosti. To lze vidět pouze u některých malých výrobců. Tady to tak dělá třeba UMAX, který používá třeba stejné šasi od Cleva jako Alienware a další "výrobci". Stejně tak ten Compal používá mimo VBI i spousta dalších výrobců. Vymyslí si pro notebook název, logo - to tam nalepí a prodávaj to. Maximálně ještě nastříkaj nějakou blbost na víko, aby to vypadalo zajímavějc.

Když se podíváš na notebooky Lenovo, HP Compaq/Pavilion, Toshiba... vidíš snad někde pod jiným názvem stejnou (byť přebarvenou) šasi? Vidíš někde, že by se diskutovalo, že ten a ten notebook používá stejnou základní desku jako zmíněné (a další) značky? Tak to prostě neni. Z linek tedy nemohou sjíždět stejné výrobky.

O stejné kvalitě se u takového a for-OEM notebooku nemůžeme ani bavit. Jednak tam prostě je jiná a jinak navržená základní deska (to je fakt, o kterym se s tebou nehodlám přít). Jsou tam ale také použity třeba levnější kondenzátory, filtry a spousta dalších prvků, které ta továrna musí dovážet odjinud. Plasty se použijou samozřejmě taky jinak kvalitní, klávesnice se vezme nejlevnější na trhu, displej taky tak. Optická mechanika se veme ta nejhorší (ale taky nejlevnější). Touchpad se koupí nějaký exotický, protože ty Synaptics nejsou tak levné. Jako mohl bych tu pokračovat dál a dál, ale je to zbytečné.

Ohledně servisů - smluvené autorizované servisy jsou celkem běžnou praxí. Centrální servis tu má snad jen ASUS a Acer. Ostatní maj vždycky někoho smluveného. V praxi se ukazuje, že centrální servis neumí tak pružně reagovat, neumí se přizpůsobit tolik podmínkám atd. Navíc mezi smluvenými partnery je i určitá konkurence nutící zlepšovat kvalitu. Nejlepší servis je tak podle mě právě u takových značek, co používají smluvené partnery.

Ad Amilo Pro - sám jedno mám doma. Už jsem ho reklamoval 3x. Poprvé v jednom servisu, kde mě moc nepotěšili. Druhý pokus jsem tedy uplatnil u jiného, který mě velmi potěšil vstřícným přístupem. Proti reklamacím, jaké pamatuju z Aceru a ASUSu (oba centrální servis) je to nebe a dudy.

Btw neni Compal Thajwan?

PS: Z pozice redaktora do mnoha z těchto věcí vidím více než běžní uživatelé. O tom, kde se co jak vyrobí tak i mám celkem slušný přehled.

Som laik a bezny uzivatel a nikdy by som si nedovolil porovnavat sa s clovekom, ktory sa tym zaobera profesionalne ako redaktor, ci podobne. Musim vsak oponovat, ze urcite pri vyrobe nepozeraju na to, aby bol vyrobok co najnekvalitnejsi, ale co najlacnejsi a zaroven vykonostne porovnatelny s kvalitnymi vyrobkami. Krasnym prikladom moze byt moja klavesnica Chicony, ktoru pouzivam uz 4 a pol roka a este nemala chybicku. Super sa mi na nej pise (mnohonasobne lepsie nez na tej z notebooku Compaq za cca 100.000,-Sk). Pritom tato klavesnica stala 120,-Sk a bola najlacnejsou na trhu. Dodam, ze na nej decka hravaju divoke hry, buchaju do nej, jedia nad nou a obcas ju oprskaju malinovkou. Viem si predstavit aj ovela kvalitnejsie klavesnice, ale v sucasnosti musim skonstatovat, ze mi na tejto klavesnici nic nechyba a nevadi.
Ku kvalite prevedenia musim dodat, ze FS Amilo Pro V2010 som pouzival cca 3 roky a uz to bolo o nervy. Nekvalitny plast, odpadavali mi odtial ciastocky z tensieho materialu, ale musim konstatovat, pocitac stale fungoval. Dokonca raz prezil aj skusku svieckou, ktora skoro minutu opalovala zadnu stranu displeja. Kryt obhorel, ale displayu sa nic nestalo. Co tym chcem povedat je, ze uz po 2 rokoch boli casti bezneho pouzivania dost znicene. Bezna zaruka je 2 roky, ak by vyrobok Compal bol nekvalitnejsi, mal by sa pokazit do 2 rokov a teda v zaruke. Tak by mi to spravili. Po 3 rokoch aj tak urcite budem menit notebook za nieco lepsie. Cize neviem aky ma kvalita v takomto pripade vplyv na spotrebitela. Kedze sme vo firme pouzivali len znackove Notebooky a bolo ich cca 40 (HP, Acer, Fujitsu-Siemens, Lenovo) mozem zacat tvrdit, ze vsetky tieto znacky okrem Lenovo su nekvalitne, lebo kazdy zo zastupcov tychto znaciek sa pokazil bez pricinenia uzivatela. Boli to minimalne 2ks Acer, 2ks HP a 1ks Fujitsu Siemens. Pritom z kazdej znacky sme mali cca 12ks a zopar ks lacnych Lenovo (ktore sa nekazili). Myslim, ze taka vysoka chybovost u vyznamnych znaciek je nevhodna. To by sa nemalo stavat. Ak su Compal notebooky nekvalitnejsie, bezna firma, co by ich v takom mnozstve nakupovala, musela by vkuse navstevovat servis a nemohla by sa venovat praci. Pre porovnanie mali sme aj cca 70 mobilov, z ktorych boli mozno len 2 v servise. U vsetkych produktov sa jednalo o najlacnejsie produktove rady. Zo skusenosti s mobilmi, ktore sa mimochodom ovela drastickejsie vyuzivaju (uzivatel ich bere naozaj vsade) mam pocit, ze notebooky proste vzdy budu patrit k nekvalitnejsej elektronike.
Moj nazor teda znie: Podla mna, najlacnejsie produktove rady znamych vyrobcov neponukaju vyssiu kvalitu, nez niektori menej znami (neznackovi) vyrobcovia. Nazor som si vytvoril z vlastnych skusenosti z mojho pracovneho okolia, ci mojho uzivania.
peterg
Junior

Odeslat příspěvekod swarm 11. 5. 2008 14:15

:arrow: Notebooky Compal jsem teda ve firmě ještě neviděl. Pokazit se dnes může jakýkoli notebook, ale do firem se řeší i nějaké (nejen) servisní podmínky. Ve firmách tak z velké části jsou pouze notebooky HP, Lenovo, DELL,..., které jsou schopny nabídnout to, co firma přesně potřebuje (nejde o notebook, ale o kompletní řešení). Měl jsem možnost nahlédnout do možná největšího výběrového řízení na notebooky v ČR pro jeden obrovský podnik (který nebudu zmiňovat). Povídat tu o Compalech do firmy můžeme tak někde u SMB o 5ti lidech.

Musim vsak oponovat, ze urcite pri vyrobe nepozeraju na to, aby bol vyrobok co najnekvalitnejsi, ale co najlacnejsi a zaroven vykonostne porovnatelny s kvalitnymi vyrobkami.

:arrow: Jo, to je přesné. Jedou na výkon a na cenu. Dvě věci, na které uživatelé laikové slyší. Aby mohli za výrazně nižší cenu nabídnout srovnatelný výkon, musí ten notebook osekat jinde. V dnešní době už jsou ceny i značkových notebooků tak strašně nízko, že už se nemůžeme bavit o tom, že se tu platí velké sumy za značku (toshiba s dvoujádrem a grafikou ATI HD2600 = 13 tisíc atd atd).

:arrow: FS patří mezi výrobce, co své levné notebooky nechává dělat tím "OEM" stylem. O nějaké kvalitě se můžeme bavit až u Lifebooků. Moje 12" Amilo Pro V3205 bylo velmi levné. Podepsalo se to na nekvalitních plastech, které jsou hodně ošoupané. Jinak ale notebook drží ok (vždycky je potřeba si určit, na čem se sleví). Měl jsem tenkrát v ruce ještě levnější 12" notebook ála UMAX alias Clevo - tam se muselo šetřit ještě víc a odneslo to víc komponent než jen plasty.

__________________________

Já už to tu nějak dál nehodlám řešit. Svůj názor jsem si vytvořil na základě rozsáhlých zkušeností z těch plyne jedna věc.

Pokud (příklad) VBI s grafikou GF8600 stojí to, co lenovo s Intelem, tak je jisté, že to lenovo má ten výkon vynahrazen něčím jiným. Může to být servis, zpracování nebo cokoli jiného. Ceny notebooků jsou obecně tlačeny tak dolů, že už bych si určitě nedovolil kupovat nejlevnější produkt v dané kategorii (třeba kategorie výkonných notebooků s herní grafikou). Jak je VBI orientováno především na cenu a výkon, tak ho z mého pohledu úplně vylučuji.

Znám se s lidma z jedné (ne zrovna malé) firmy, která dělá také notebooky, a to dokonce ze stejných šasi jako VBI. Vytáhl bych jeden přátelský rozhovor po ICQ:
Ahoj, símtě, nevíš, jestli je v současný době dostupný nějaký klasický OEM 15.4" šasí s integrovanou Intel grafikou a klasickou výbavou (čtečka, pokud možno bluetooth a webcamera)? Asus zřejmě s S96Fm skončil a Compaly FL91 jsou naprosto šílený. Tak problémovej produkt jsem ještě neviděl. Sháníme něco, co by mělo výbavu na podobný úrovni a s co nejnižší cenou...
(...)
Ale je to děs. Pod vistama neprojde ani 2001 3DMark (vypadávají textury, problikává, až před high-polygon count testem chcípne úplně), pod XP pro změnu při vyšší zátěži "zapomíná" zapnout chladič, přehřeje se a vypne. U mnoha kusů nedoléhá pasiv na CPU, pokud se paměť osadí do spodnějšího z obou slotů, je nestabilní...

Ohledně tohodle tématu jsem s ním hodně ještě "zajímavějších" věcí řešil i osobně, takže to z historie nevytáhnu (navíc jsem líný i hledat víc). Ještě jsme se bavili o některých šasi ASUSu, které se jim vytrvale vrací zpět do servisu (skoro 50% z prodaných), tak říkali, že už je museli přestat nabízet.

No je to holt sranda. Já si asi radši připlatim.... ale ne - ono se mě to hlavně netýká. Hry nehraju a grafika mi stačí sdílená. Naopak potřebuju mobilitu a výdrž. V tomhle segmentu VBI stejně nic nenabízí.
Diagon Swarm - ~460 zrecenzovaných notebooků od 2007
15,6" Acer V15 Nitro - i7-4710HQ, 16GB RAM, 2xSSD, FHD IPS
14" HP EliteBook 840 G5 - i5-8350U, 16GB RAM, 512GB SSD, FHD IPS
14" ThinkPad T400 - C2D T9900, 8GB RAM, 300GB SSD, WXGA+ LED
swarm
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod peterg 11. 5. 2008 14:40

swarm píše::
Znám se s lidma z jedné (ne zrovna malé) firmy, která dělá také notebooky, a to dokonce ze stejných šasi jako VBI. Vytáhl bych jeden přátelský rozhovor po ICQ:
Ahoj, símtě, nevíš, jestli je v současný době dostupný nějaký klasický OEM 15.4" šasí s integrovanou Intel grafikou a klasickou výbavou (čtečka, pokud možno bluetooth a webcamera)? Asus zřejmě s S96Fm skončil a Compaly FL91 jsou naprosto šílený. Tak problémovej produkt jsem ještě neviděl. Sháníme něco, co by mělo výbavu na podobný úrovni a s co nejnižší cenou...
(...)
Ale je to děs. Pod vistama neprojde ani 2001 3DMark (vypadávají textury, problikává, až před high-polygon count testem chcípne úplně), pod XP pro změnu při vyšší zátěži "zapomíná" zapnout chladič, přehřeje se a vypne. U mnoha kusů nedoléhá pasiv na CPU, pokud se paměť osadí do spodnějšího z obou slotů, je nestabilní...

Ohledně tohodle tématu jsem s ním hodně ještě "zajímavějších" věcí řešil i osobně, takže to z historie nevytáhnu (navíc jsem líný i hledat víc). Ještě jsme se bavili o některých šasi ASUSu, které se jim vytrvale vrací zpět do servisu (skoro 50% z prodaných), tak říkali, že už je museli přestat nabízet.

Toto je vsak uz ina rec. Takato informacia posobi relevantnesie nez reakcia, ze "Nie je to kvalitne, lebo je to lacne." Diskusia k tejto teme by mala prinasat prave taketo reakcie, nech sa ma uzivatel moznost opriet aspon o nejake skusenosti a nie o dohady.
peterg
Junior

Odeslat příspěvekod jendakol 11. 5. 2008 14:40

swarm píše:Hry nehraju a grafika mi stačí sdílená. Naopak potřebuju mobilitu a výdrž. V tomhle segmentu VBI stejně nic nenabízí.

No, to máš bohužel pravdu. Ale na hraní jsou to myslim dobrý notebooky. Prosím, nesrovnávat s PC..
Written by Jenda
- Lenovo Z570, i5 2430 @2,4Ghz, 8GB RAM, GT 540M 2GB, 500GB/7200rpm, Win 7 Pro x64
- Sony Ericsson Xperia Ray, Koss Porta Pro
jendakol
Junior

Odeslat příspěvekod CeCo 11. 5. 2008 15:55

peterg:
Dane veci patria do obchodneho tajomstva. S nimi ti na verejnost neprenikne ziadna firma.

Kazdopadne veta "stejne sa to robi v Cine" je uplne zcestna; kvalita sa da osetrit roznymi sposobmi a tak ako HP/Dell/... vedia, ze nieco z toho prenikne ku kontraktorom, vedia aj kontraktori ze keby pustali informacie tak si uz u nich nikto velky nic neobjedna. Proste tie rozdiely medzi "branded" a "generic" verziami su. I v kvalite.

C
CeCo
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Machi 31. 5. 2008 18:44

Už asi dva týdny mám notebook VBI Sunspire a nemůžu si absolutně stěžovat. Předtím jsem měl staršího Acera, a nedá se to srovnat. Šasi je vyrobeno z hezkého plastu, jen ta horní perleťová strana víka je bez nálepky hrozná. Zbytek je super, má to takový slušný business look.

K hardwaru nemůžu mít výhrad, Penryn 2,5GHz, 8600M, 4GM DDRII a 7200 otáčkový disk dělají fakticky divy. To samé platí pro displej, kvalitní LG, skvělé rozlišení i podsvícení. Co jsem srovnával s Acery v podobné cenové hladině, tak to je 100 a 1. Menší výhrady mám jen k vypalovačce, byl použit asi ten nejlevnější model, protože s tichostí to není nic moc, rychlost je ale ok.

Další věc, co mě příjemně překvapila je CD s drivery, VBI dodává opravdu jen nezbytné drivery, žádné další pitomé "doplňky" zaplevelující systém. Všechno mně fungovalo na první pokus, jen je problém v tom, že 2 drivery (čtečka otisků prstů a tuším zvukovka) kolidují s SP1 pro visty, takže raději instalujte SP1 hned a ovladače stahujte z Internetu aktuálnější.

Po koupi jsem měl menší problém, na disku byly vadné sektory a samovolně padal. Poptal jsem se u iTeku (kde jsem to koupil), jestli by jej nemohli vyměnit, ti kontaktovali VBI a den na to měli disk připravený na přemontování, nezkoušeli nic, prostě nedělali problémy. Super... Aktuální disk už je v pohodě (asi to byla náhoda), rychlost super, podle HDTune začíná někde na 68MB/s a končí u 45MB/s. Přitom je i se svými 7200 otáčkami velmi tichý.

Obrázek

Klávesnice je řekl bych standardní až na Fn před CTRL, za to bych zabyl, ale člověk si zvykne, touchpad nic moc a hlavně se nedá vypnout. Pro vypnutí je potřeba instalovat oficiální drivery Synaptics, pak to jde z programu. Další věc, co se mi nelíbí je nemožnost vypnout displej (Acery to mají třeba Fn + F6, tady to nejde). Musím najít nějakou utilitku.

Další věc je baterka, průměrná výdrž je něco nad 2 hodiny, já si koupil ještě druhou devítičlánkovou a s tou notebook dá v pohodě 3 hodiny a nějaké ty drobné minutky. Jinak vše funguje jak má, mikrofon, wifi, webkamerka, repráčky hrají výborně (můžu srovnávat s Acerem, MSI, HP a jsou určitě minimálně stejně kvalitní). Trochu nepěkné jsou hnusné barvy výstupu a vstupu zvukovky.

Obrázek

Jenom se zmíním o čtečce otisků prstů. Fungovala dobře, ale má neschopný ovládací program, který čas od času zabránil startu Windows, takže šel pryč a od té doby je to super. Ale to samozřejmě nemá s VBI co dělat. Užitečné jsou dvě tlačítka vlevo, jedno je schopné dodávat proud do dvou USB za vypnutého notebooku, druhé nabíjí baterku jen na určité procento. Tlačítka WOW Video a Audio mění barvy monitoru, resp. fungují jako ekvalizér. Pro svou funkčnost potřebují aplikaci. Z doplňkových aplikací doporučuji jen Smart Tracing pro webkamerku, Smart Battery pro baterku, jinak je to crap. Co dál? Tlačítko pro vypnuté zvuku je super, hodí se, když ve škole hraju v hodině :)...

No, to jsem se rozepsal... Ve výsledku můžu VBI jen a jen a jen doporučit, za cenu okolo 25k Kč nelze získat nic obdobného, teď je můj notebook ozdobou každého stolu :D
A tím končí tato epizoda.
Machi
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod CeCo 31. 5. 2008 20:10

Pozeram ze si spokojny, Kubo... A pockaj, ked dostanes poriadny notebook (Thinkpad, Latitude ci Compaq rady "p") - tam od uzasu neprehovoris 2 tyzdne ;-)

Mimochodom, VBI o par dni konci, bude sa uz len dopredavat...

C
CeCo
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Machi 31. 5. 2008 21:35

CeCo: S Thinkpadem jsem měl možnost krátce pracovat a že by se to nějak moc lišilo... Jiný design, trochu tišší klávesnice a to je tak všechno. HW je v podstatě stejný.

To, že VBI končí je určitě škoda, je to podle mého názoru slušná konkurence ke klasickým dražším "brandovým" notebookům.
A tím končí tato epizoda.
Machi
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod CeCo 31. 5. 2008 22:22

Machi:
Konkurencia to bola. Slusna urcite nie - vyhodu mali jedine v cene.

Nie vsetka kvalita je viditelna. Pockaj, ked sa ti NB pokazi, ked zacne vrcat, ked sa zacne odierat lak... Potom uvidis, za co si nechavaju velke znacky platit ;-) (rychly servis, vyladenie, webova podpora, kvalitnejsie sasi...)

C
CeCo
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Matysek 1. 6. 2008 09:11

Promiňte, ale srovnávat ThinkPady s VBI, to je jako brát auto s mixérem, také vrčí....
VBI snad zaujme někoho, kdo si potřebuje dokazovat že má hot-hi-tech věc v ubrousku, protože takto lze porovnat šasí IBM/Lenovo a VBI.

Hardware je tu orientovaný na spolehlivost, osvědčenost, stabilitu a také jsou zde minimalizovány případné chyby. Záruka, hardware a celkové provedení jej řadí do business třídy, tedy třeba našeho auta, proti kterému stavíte zázračný mixér z TV Shopu......
Definice moderatora Zive? Zookeeper. Vyhledat zbloudilou ovecku, ustajit, vycesat, nakrmit a zalozit chudince nadaci. Ovecka prece nemuze 5 minut myslet. Vsichni mame povinnost oveckam uvarit, precist pohadku a prispet do nadace.
Matysek
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod swarm 1. 6. 2008 12:17

Já si myslim, že to VBI tu má své místo a pro svou cílovou skupinu i má co nabídnout. Víc bych to asi nehrotil.

Jinak teda teď se mi na stole prostřídal za poslední měsíc už druhý ThinkPad a srovnávat to s VBI určitě není dobrý nápad.
Diagon Swarm - ~460 zrecenzovaných notebooků od 2007
15,6" Acer V15 Nitro - i7-4710HQ, 16GB RAM, 2xSSD, FHD IPS
14" HP EliteBook 840 G5 - i5-8350U, 16GB RAM, 512GB SSD, FHD IPS
14" ThinkPad T400 - C2D T9900, 8GB RAM, 300GB SSD, WXGA+ LED
swarm
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků