Nefunkcni pripojeni k siti

Na téma Windows XP, 2000, Me, 98, 95 a starší

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod xsida 25. 6. 2008 08:32

Na pocitaci je winXP sp1(s sp2 nechce chodit), vyuzivame ADSL pripojeni od o2 pres modem ZyXEL P660HW. Vse bezelo bez problemu az do vcerejsiho dne kdy najednou pocitac nebyl pres domaci sit dostupny. Pri pokusech o napravu jsem zjistil ze nedokaze nacist ip z DHCP i kdyz na ostatnich pc v siti je vse funkcni a v poradku. Zkousel jsem vymenit utp kabel, zapojit do jineho portu na routeru, navrat konfigurace windows o den zpet, restart routeru ale stale nic. Pokud manualne nastavim ip adresu a branu tak je na pc funkcni pripojeni na internet, i na router se z neho dostanu ale na ostatni pc v siti uz nedam ani ping stejne tak obracene.
Zkousel jsem vypinat firewall na pc i kontrolovat nastaveni firewallu na routeru, ale nic podezreleho jsem neobjevil a tak to zkousim tady jesli se s tim nahodou uz nekdo take nesetkal.
xsida
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Miroslav Pragl 25. 6. 2008 09:48

pokud jsi vyloucil problemy s kabelem, MAC adresou/rezervacemi/, firewallem atd zkus obligatni reset TCP/Winsocku:

nesh winsock reset
nets int ip reset LOGFILE.TXT

MP
Miroslav Pragl
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xsida 25. 6. 2008 10:32

tak co jsem pochopil
netsh winsock reset
resetuje nastaveni win firewallu ale ten na sp1 neni takze to ani nelze provest ale
netsh int ip reset LOGFILE.TXT
probehlo uspesne, projistotu jsem jeste restartoval pc ale zmena zadna stale nedokaze ziskat ip z DHCP a pri rucni konfiguraci se dostanu pouze na router a internet
xsida
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Miroslav Pragl 25. 6. 2008 11:09

netsh winsock reset resetuje winsock katalog, nikoliv firewall.

OPRAVDU TI NEPROSLO?

MP
Miroslav Pragl
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Miroslav Pragl 25. 6. 2008 11:36

Nemas zapnuty IPV6 protokol? Nemas nahodou duplicitni MAC?

MP
Miroslav Pragl
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xsida 25. 6. 2008 12:04

Neproslo vubec to nezna prikaz winsock, na pc s sp2 mi to ale jde.
Jinak IPV6 zapnuty nemam a duplicitni MAC by taky nikde nemel byt, vsude jsou nastaveny normal od vyrobce.
xsida
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Miroslav Pragl 25. 6. 2008 12:09

v tom pripade uz jen kontrola komunikace pomoci MS Network Monitor/wiresahark/jine utility

co mas za sitovku, jake drivery?

MP
Miroslav Pragl
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vladimir 25. 6. 2008 12:28

Nápady:
1. Je možné, že problém nenastal včera, ale už třeba o nějaký den dříve a projevil se až dnes, protože teprve dneska vypršela zápůjčka IP-adresy z DHCP-serveru. Můžeš zkusit vrátit změny o více dní zpět.

2. Máš na té kartě nainstalovaný netbios kompatibilní protokol? Jeho instalace mi zatím při problémech s přebíráním nastavení z DHCP pomohla (pomocí tohoto protokolu si Windows to nastavení přebírá).
vladimir
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Miroslav Pragl 25. 6. 2008 12:38

vladimir píše:Nápady:
1. Je možné, že problém nenastal včera, ale už třeba o nějaký den dříve a projevil se až dnes, protože teprve dneska vypršela zápůjčka IP-adresy z DHCP-serveru. Můžeš zkusit vrátit změny o více dní zpět.

2. Máš na té kartě nainstalovaný netbios kompatibilní protokol? Jeho instalace mi zatím při problémech s přebíráním nastavení z DHCP pomohla (pomocí tohoto protokolu si Windows to nastavení přebírá).


1) to s tim prece nesouvisi
2) NetBT je protokol bezici NAD TCP/IP a z principu tedy nemuze ovlivnit chovani DHCP klienta. NAopak, nastaveni NetBT se predavaji pres DHCP (napr. node type, wins...). Jeho fakticke vyuziti u lidi kteri nevedi k cemu je je jedine - aby videli pocitace v Network Neighborhood.

MP
Miroslav Pragl
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xsida 25. 6. 2008 12:48

No den pred tim jsem menil router protoze prisel prave ten uz zminovanej typ od o2, ale predchozi mel trosku jinou ip a po zapojeni noveho si ten pocitac sam vsechno spravne nacetl a normalne fungoval.
Na ten typ karty a ovladace jeste kouknu a dam vedet.
xsida
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod xsida 6. 7. 2008 10:10

no takze sitovka tam je nejakej realtek, ale nahral jsem novy ovladace k ni, zadna zmena, nahral jsem tedy opet ty stary a porad beze zmeny, projel jsem to antivirem antispyware a vysledek porad stejne
neni mozny ze by to mohla byt hardware chyba sitovky? nic lepsiho uz me nenapada
xsida
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Detailista 10. 8. 2008 13:47

Co nastavit IP natvrdo?
Detailista
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků