Počítač se vypne - procesor?

Procesory Intel, AMD a ostatní

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Medvedstroem 30. 6. 2008 05:52

Mám nový počítač
Gigabyte M56S-S3 NF560 sAM2, DDR2, SATA2, GLAN, PCIE, 1394, ATX
AMD ATHLON 64 X2 5000+ EE Box socket AM2
2x DIMM DDR2 1024MB, 800MHz, CL5 Kingston
GK Sapphire Rad HD3870 512MB, DDR4, 256bit, 2xDVI, TV, PCIE2.0
HD SEAGATE BARRACUDA 500GB SATAII
Všecko jede bez problémů, ale při hraní některých her (COD 4, F.E.A.R.) se po nějaké době počítač sám vypne. Zdá se mi, že je teplý procesor, jinak snad nic.

Když počítač hned zapnu, začne nabíhat a zase se vypne. Až po chvilce (až schládne?) zase normálně naběhne.
Neporadí mi někdo co s tím?
Díky.
Medvedstroem
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod acera 30. 6. 2008 06:16

No ked hovoríš,že je procesor teplý skús kontrolovať chladič na procesore či prilieha na povrch procesora poriadne, či náhodou nie je krivo uchitený! ;-) Možno že sa prehriva a preto sa vypne!
Acer Aspire 3002LM: AMD Mobile Sempron 2800+, 512MB RAM (2x256MB), HDD 60GB ATA100.
acera
Junior

Odeslat příspěvekod vladimir 30. 6. 2008 06:17

Medvedstroem píše:Zdá se mi, že je teplý procesor


Tak tu teplotu změř (třeba speedfan nebo v biosu těsně po vypnutí) a až budeš znát teplotu procesoru, grafiky, MB a disku. tak se můžeme začít bavit.

Pokud se opravdu přehřívá procesor, na vině může být například špatná cirkulace vzduchu ve skříni. Máš na bedně přídavné ventilátory?
vladimir
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bibendum 30. 6. 2008 06:28

Jen se pro jistotu zeptám, jaký tam máš zdroj?
Kdyby architekti stavěli domy tak, jak programátoři dělají programy, dokázal by jediný datel zbořit celá města.
Bibendum
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Medvedstroem 30. 6. 2008 06:43

To je hrozně moc věcí najednou, teď momentálně jsem v práci takže na lecos nemůžu hned odpovídat, ale doma se podívám a údaje dopíšu.

Začnu teda tím že zkontroluju jestli sedí ten chladič (ale to si myslím že snad jo).

Na teplotu se podívám a napíšu kolik je - přídavné ventilátory nemám - může to mít až takový vliv?

Zdroj mám tenhle (včetně bedny):
http://interlink.tsbohemia.cz/default.a ... tiid=71102

zatím díky, kdyby vás ještě něco napadlo, dejte vědět!
Medvedstroem
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kaf1 30. 6. 2008 06:55

Je PC taktovany?

Ten zdroj uprimne - nic moc (muze stat za temi pady, ale take tam muze byt problem s tou teplotou, jak rikas). Koukni jeste v tom BIOSu na napeti.

Mas v tom case vetrak vzadu? Urcite ho tam dej...
kaf1
Junior

Odeslat příspěvekod Medvedstroem 30. 6. 2008 07:13

Taktovanej není.
Zdroj nic moc jako slabej nebo jinej problém?
Větrák teda nějakej dokoupím, ale obávám se, že je to spíš problém té teploty procesoru. Včera jsem nechal skříň otevřenou a vyplo se to zase.
Medvedstroem
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod wojta 30. 6. 2008 07:39

Podle chování je to s velkou pravděpodobností přehřátí. Zvlášť v kombinaci s velmi teplým počasím je to nápadné.
C:\>ver
MS-DOS Version 5.00
wojta
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kaf1 30. 6. 2008 07:57

Zdroj nic moc, protoze s EC zdrojema nemam nejlepsi zkusenosti. 400W JSP nedokaze utahnout Athlona 1000MHz, 2 disky a 2 mechaniky. To se bavim jen o startu systemu (disky se zacaly odpojovat), takze se tam grafika ani neprojevila...

To, ze se to resetuje i pri otevrene bocnici by skutecne mohl byt zdroj, ale spatne nasazeny chladic (nebo prilis pasty) otevrena bocnice nezachrani. V kazdem pripade koukni do BIOSu na teploty a napeti, nebo z woken pouzij speedfan ci PC wizard 2008 a sleduj to. Pri hrani si grafika take neco cucne, coz by mohly byt ty restarty...

Chlazeni v case zajistuje proudeni vzduchu. Sundana bocnice je mene efektivni pro chlazeni, nez dobre usporadany vnitrek s ventilatorem foukajicim ven. Zdroje vetsinou maji regulaci otacek svych vetraku, takze na nej nespolehej, ze vytahne vsechen horky vzduch!

PS: ted koukam, ze case navrhoval nejaky intelektual... Vzadu, pokud pridas vetrak, zalep prebytecne dirky nad a pod, aby tam vzduch proudil vzduchu zepredu (jinak se ti muze stat, ze ho bude nasavat z tech der a vysledny efekt bude nulovy).
kaf1
Junior

Odeslat příspěvekod Medvedstroem 30. 6. 2008 08:08

Tak jo, já se každopádně odpoledne zkusím podívat po té teplotě a jak je nasazený ten chladič (dělal mě to kamarád, dost zodpovědnej, ale jsme lidi chybující, že jo)

To s tím zalepením dírek je docela dobrej postřeh, představa že větrák bude honit vzduch zvenku ven mě docela pobavila :-D - jo, to taky prověřím, ale musím dokoupit ten větrák.

Díky a každej další nápad vítám!!!!!
Medvedstroem
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Medvedstroem 30. 6. 2008 15:32

Tak jsem nainstaloval Speed Fan a když spustím hru, tak teplota jde nahoru. Nevím ale, která čemu patří - temp1, temp2, temp3.... a taky nevím, kolik by to správně mělo být.
Medvedstroem
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Medvedstroem 30. 6. 2008 15:44

Teď se mi zase zdá, že se dost hřeje i grafika
Medvedstroem
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Medvedstroem 30. 6. 2008 15:49

Já nevím jestli to k nečemu je, ale teploty:
TEMP 1 40C
TEMP 2 57C + zobrazuje plamínek
TEMP 3 51C + zobrazuje plamínek
HD 0 37C
CORE 53C + zobrazuje plamínek

Ale to je ve stavu kdy to pořád ještě jede.
Medvedstroem
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hekrhy 30. 6. 2008 16:36

no popravdě ten zdroj je fakt bída...ten je dobrý možná tak do kancl-pc, které nežere skoro nic a u kterého nebude tolik vadit, že za rok nebo dva vyhoří :-))

mám takový nápad...zkus něčím zatížit jenom procesor (např. programem Orthos, Prime95 apod., ne něčím, co využívá i grafiku) jestli se to sekne, přehřívá se procesor, jestli ne, je to nejspíše zdrojem ;-)
hekrhy
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod BlackII 30. 6. 2008 17:11

podle teplot, které jsou v normě, bych to viděl spíš na ten zdroj
MB: Asus Rampage II Extreme, CPU: Core i7 920@4,2Ghz rev. D0 (+TR 120 Extreme BE + 2x Noctua), 3x2GB OCZ 1866Mhz CL8, GTX260 (ano, čekám na nové GF), Asus Xonar DX PCIe, SSD 64GB (system), WD Caviar Black 1TB, CoolerMaster HAF 922, Corsair 850W
BlackII
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků