Upgrade RAM z 2GB na 3GB

Počítačové periferie a další kategorie hardwaru, které nemají samostatnou sekci

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod czvagy 21. 7. 2008 12:26

Mám starší desku MSI KT6 Delta MS-6590 ATX. Deska podporuje up to 3GB RAM DDRI 400Mhz. Po upgrade z 2GB RAM na 3 GB RAM (3x 1GB) se PC už nespustí. Když odeberu jeden z pamětových modulů (kterýkoli), PC opět jde. Voltáž paměti mám v biosu nastavenu na AUTO, bojím se s tím nějak hýbat, abych paměti neodpálil.
Poradí někdo? Díky předem
czvagy
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Chupacabras 21. 7. 2008 12:57

Majú tie RAMky rovnaké parametre? Časovanie atď.
Chupacabras
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod czvagy 21. 7. 2008 13:27

To nevím. Původně jsem měl 1x1GB a přikoupil jsem kit 2x 1GB. Když vezmu libovolné 2 paměti, tj. buď starou 1GB a novou 1 GB nebo obě dvě nové 1GB, tak Windows normálně naběhnou a vše chodí.
czvagy
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Chupacabras 21. 7. 2008 13:34

Pozri do manuálu, že aké rozloženie RAMiek doska podporuje. Niektoré dosky majú obmedzenie, že v ktorých slotoch aké veľké RAMky môžu byť, rsp. ich kombinácia.
Chupacabras
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Chupacabras 21. 7. 2008 13:35

A máš najnovší firmware?
Chupacabras
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tonda-B 21. 7. 2008 20:24

Chupacabras píše:Pozri do manuálu, že aké rozloženie RAMiek doska podporuje. Niektoré dosky majú obmedzenie, že v ktorých slotoch aké veľké RAMky môžu byť, rsp. ich kombinácia.


Je to tak.

Podpora 3 GB neznamená, že tu nejsou další omezení.
Tonda-B
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod czvagy 22. 7. 2008 08:57

Poslal bych vám naskenovanou část manuálu, týkající se těcgh RAM. Je to pouze dvojlist a má to velikost 113 kB. Bohužel zde není umožněno vkládat přílohy. Tak pokud mi někdo z vás bude ochoten pomoci a napíše na vagy@volny.cz, pošlu mu tuto stránku. Jinak nejnovější bios určitě nemám, je tam ten původní. Upgrade biosu se, přiznám se, bojím :-(
czvagy
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Tonda-B 22. 7. 2008 09:48

Spíš odkaz na ten manuál na netu by se hodil.
Tonda-B
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod czvagy 22. 7. 2008 10:05

Nejnovější BIOS nainstalován. Naše jsem si program live update od MSI a ten vše udělal za mě, nicméně 3GB RAM nechodí, 2GB RAM chodí.
Ale myslím, že jsem našel odpověď na můj problém zde: http://www.fixya.com/support/t421794-3x ... 6delta6590 :-( Nebo má někdo pro mě jiné řešení?
czvagy
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod czvagy 22. 7. 2008 10:05

Odkaz na manuál jsem bohužel nenašel, deska je r.v. 2003.
czvagy
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Chupacabras 22. 7. 2008 10:23

Manuál má MSI na webe, bez problémov som ho našiel, ale podľa toho, čo je v ňom napísané, by ti to malo chodiť.

Ten link, či si našiel, sa ťa netýka, pretože tam sa rieši Windows. Ale tebe sa nespustí už samotný PC, čiže s tým nemá Windows nič spoločné.
Chupacabras
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod czvagy 22. 7. 2008 10:31

Sorry, to jsem tedy asi špatně popsal hned v úvodu svůj problém, protože mám identický popis problému jako na tom linku. PC jako takové se mi spustí, naloaduje se bios a pak se objeví malý blikající obdélníček v levém horním rohu, stejně jako je to popsáno v tom linku a tím celé bootování končí. Dál se už nespustí nic, tedy windows (mám XP home, tedy 32 bit).
Takže asi je fakt problém ve WinXP a adresování paměti, že?
Ačkoli se mi nechce věřit, že Steve s Billem to nechali takhle blbě naprogramovat ;-)
czvagy
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Chupacabras 22. 7. 2008 12:15

Tak nabudúce popisuj problém tak, ako je, pretože tým, že zavádzaš ľudí, asi ti moc neporadia...

Napísal si:
Po upgrade z 2GB RAM na 3 GB RAM (3x 1GB) se PC už nespustí.


Takže čo vlastne prebehne? Začne sa Windows bootovať, alebo nie?

btw. 32bit WinXP úplne v pohode behá s 3GB RAM, mám tu taký jeden stroj.
Chupacabras
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod czvagy 22. 7. 2008 17:03

Ano, XP začnou bootovat, na černé obrazovce proběhne vodorovný bootovací bílý proužek (v dolní čtvrtině obrazovky) jako při každém normálním bootu Windows a pak obrazovka zčerná a v levém horním rohu bliká malý bílý obélníček velikosti cca 12x8 px.
czvagy
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod czvagy 22. 7. 2008 17:03

A sorry za tu nepřesnost v úvodu popisu mého problému.
czvagy
Kolemjdoucí

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků