Upgrade RAM z 2GB na 3GB

Počítačové periferie a další kategorie hardwaru, které nemají samostatnou sekci

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Eagle 22. 7. 2008 17:28

Shoď frekvenci z DDR400 na DDR333, neb žádný řadič neumí adresovat tři DIMMy na frekvenci 200 MHz.
Eagle
Junior

Odeslat příspěvekod gameace 22. 7. 2008 18:08

Eagle presna odpoved mal som tento problem a pomohlo znizenie na 333mhz pop ripade si este pozri do manualu ake ramky mozes pouzivat a v akej kombinacii pretoze napr 3 obojstranne ti pojdu len 266 atd zalezi od kombinacie.
gameace
Junior

Odeslat příspěvekod czvagy 25. 7. 2008 11:41

Tři dny bez reakce, jak tak koukám, nikdo mi už nepomůže :-(
czvagy
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Chupacabras 25. 7. 2008 11:51

Reakcie od Eagle a gameace úplne ignoruješ?
Chupacabras
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod czvagy 27. 7. 2008 22:41

Neignoruju, jen jsem si nevšiml, že mi téma odstránkovalo a pořád jsem čuměl na stranu 1, kde se logicky už nemohla objevit žádná reakce...
Eagleho odpověď nechápu zcela, protože řadič by asi měl adresovat tři DIMM na frekvenci 400Mhz a ne 200MHz, ne? Ale každopádně to vyzkouším. Zatím díky!
czvagy
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod czvagy 28. 7. 2008 12:55

Tak jsem zkoušel snížit frekvenci postupně na 333 a pak na 266 MHz, ale výsledek stále stejný. Cio třeba frekvence FSB? Tu mám v setupu nastavenu na 100 MHz.
czvagy
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Chupacabras 28. 7. 2008 13:37

Urob jednu vec, daj si tam všetky 3 moduly a pusti na to memtest
http://www.memtest.org/

A nechaj to bežať cez noc.
Ak je problém s HW, tak to vypíše. Ak nebudú žiadne errory, tak je problém vo Windows.
Chupacabras
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod czvagy 29. 7. 2008 11:33

Vygooglil jsem úpravu boot.ini pomocí příkazu /3GB tady <http://support.microsoft.com/kb/833721/cs> Nemůže to být třeba tím?
czvagy
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Milanr1 29. 7. 2008 14:19

To s tím nemá vůbec nic společmého. Zřejmě sis to špatně přečetl :-/
Přepínač /3GB v boot-ini zpřístupňuje 3 GB RAM jedné aplikaci, která to vyžaduje/podporuje.
Např.: SQL-server, poštovní server, speciální ftp-server apod.
Bez tohoto přepínače dovolí 32-bit OS Windows každé aplikaci použít max. 2 GB RAM.
Pokud to chceš vyřešit, napiš přesné parametry všech modulů RAM.
Odhaduji, že jsi koupil modul s jinou konfigurací, časováním a architekturou. Ideálně by měly být všechny moduly od stejného výrobce, ale to není podstatné. Důležité je použít moduly se všemi parametry shodnými, pak se nemůžeš dostat do této situace.
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod czvagy 29. 7. 2008 17:48

Příkaz 3GB skutečně nepomohl. A to mě sere. Jenže:
a) kde mám vyčíst parametry RAM, když mám jen ty paměťové moduly?
b) koupil jsem 2 moduly jako kit 2x1GB a pak extra jeden modul 1x 1GB, když je navzájem jakkoli kombinuju a použiju vždy jen dva z nich, tak Windows pokaždé naběhnou, takže nic nechápu
Poraď mi,kde si přečtu parametry RAM modulu a já ti je tady vypíšu. Ale nejdřív asi zkusím ten memtest.
czvagy
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Milanr1 29. 7. 2008 21:48

Druhou možností je jeden vadný slot na MB. Vyzkoušej moduly v různých slotech.
Jak zjistíš základní parametry RAM?
Konfiguraci a časování:
Gold Memory
Everest Home
CPU-Z (na kartě Memory)
HW Monitor
atd.
možností je mnoho.
Architekturu modulů RAM zjistíš pouhým zběžným pohledem: nedoporučuje se kombinovat moduly jednostranné a oboustranné, moduly s čipy ECC a Register s moduly bez těchto čipů atd.
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod decried 29. 7. 2008 22:03

z webu
• Supports six memory banks by using three 184-pin DDR SDRAMs
• Supports up to 3GB memory size
• Supports DDR400/DDR333/DDR266/DDR200 DDR SDRAM
Note: PC3200 (DDR400) maximum 4 banks (2 double-sided) only

na tom srandovnom webe Via neexistuje datasheet ku northbridge KT600
http://www.via.com.tw/en/resources/down ... hitepapers
Make it idiot proof and someone will make a better idiot.
decried
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sedrik35 30. 7. 2008 12:53

KT600
http://www.via.com.tw/en/products/chips ... /index.jsp

KT6 Delta
http://download1.msi.com.tw/files/downl ... 90v2.1.zip
(Mainboard-Archives-KT6 Delta)

..ale ten udaj PC3200 (DDR400) maximum 4 banks (2 double-sided) only tam asi nikde nenajdete...
(vela veci sa v propagacnych materialoch radsej nepisalo :)
AthlonX2 5000, MSI K9VGM-V, VIA K8M890, 2GB RAM Apacer PC-800, SAPPHIRE HD 4350 1GB DDR2, SB Audigy2 ZS Platinum Pro 7.1
Sedrik35
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod decried 30. 7. 2008 13:01

lenze datasheed vyzera takto http://www.intel.com/assets/pdf/datasheet/319122.pdf
1.9MB .pdf

Via tam ma len nejake strucne informacie. Prave z datasheetu by sa dalo zistit ako to s tou podporou RAM vlastne je.
Make it idiot proof and someone will make a better idiot.
decried
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod czvagy 30. 7. 2008 13:13

OK, ale já nemám mainboardod VIA, ale od MSI. Třeba tam může být malý rozdíl ne?
Pánové, měl jsem nápad založit si firmu pro ty, kteří zoufale hledají pomoc na diskuzních fórech, na těch fórech zakládají témata při vidině toho, že dostanou odpověď na svou otázku, jenže ve finále jsou zahlceni množstvím informací, které nějak nedokážou vstřebat a v podstatě se z fóra stává diskuze mezi pokročilými účastníky fóra a ten, co hledal pomoc, ji stejně nedostane. Takže takový zoufalec by se obrátil s problémem na tu firmu, ta bu mu problém vygooglila či vysosala z nějakých diskuzních fór a dala by mu relevantní odpověď, kterou by pobral. Ale jeden takový borec z Jablonce si už na to firmu založil. Asi ho budu muset vyhledat, protože už se ztrácím a pomoc silně v nedohlednu. :-( Jdu nainstalovat everest, pajk sem vypíšu všechny parametry pamětí a už těď můžu říct, že všechny tři paměťové sloty jsou funkční a architektura RAM modulů je totožná, tj. oboustranně osazená deska paměťovými čipy.
czvagy
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků