Wordpress - ani či ne?

Diskuze na téma implementace, provozování, správy

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod M_I_L_A_N_O 28. 7. 2008 13:49

Ahoj, potřeboval bych poradit od lidí, kteří se zabývají CMS. Z nabídky (free)CMS - a je jich hodně, jsem si pro své potřeby vybral CMS Wordpress. Libi se mi jeho jednoduchost. Měl by být nasazen na stránkách firmy, kde se budou občas vydávat nějaké články. Tím to hasne. Pro tuto potřebu se mi zdát zbytečné uvažovat o joomla! a nebo o drupalu, které nabízí až přemnoho různých nastavení.

Chtěl bych se dále zeptat, jaká je možnost implementovat tento obchod na již hotové stránky - na tom hodně záleží. Jsem ochoten na základě toho změnit i své rozhodnutí, použít WP.

Za všechny reakce a připomínky předem děkuji.
C2D 6300@2,8GHz, 2*1024MB Ram a-data extreme edition, P965-DS3, 1650pro, hitachi 160GB, TT MAMBO <---- shanim nahradu za 1650pro
M_I_L_A_N_O
Junior

Odeslat příspěvekod kossik 28. 7. 2008 14:27

Chtěl bych se dále zeptat, jaká je možnost implementovat tento obchod na již hotové stránky


Zkus to prosímtě první trošku upřesnit. Já každopádně využívám Joomlu a nemůžu si stěžovat. Wordpress mi přišel při používání oproti joomle pomalejší a pokud něco na jedničku zvládne joomla, nevidím důvod pro WP. :-)
Hyundai i30 kombi 2013, 1.6i CVVT, výbava Parking.
T-Mobile, Xiaomi Hongmi
kossik
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod M_I_L_A_N_O 28. 7. 2008 14:35

koukal jsem zatím na dema drupalu, joomlu, WP a nucleus (tragedie :D). A ten WP se mi zdal uzivatelsky nejjednodussi...nevidim ale duvod pouzit joomlu - menu opravdu prehledne, tematicky dobre rozdelene...take se mi libi. Coz nemuzu rict o drupalu, ten me nenadchl...Je to projekt opravdu maly. Jedna se o stranky, jejichz layout je jiz navrzen, proto je pro me momentalne dulezite, aby tam sel CMS napasovat bez vetsich potizi. Jak rikam, je to maly projekt a budou se pouze zpravy vkladat (popripade schvalovat a skryvat). Neni treba nejakych megalomanskych funkci (proto jsem uvazoval o WP).
C2D 6300@2,8GHz, 2*1024MB Ram a-data extreme edition, P965-DS3, 1650pro, hitachi 160GB, TT MAMBO <---- shanim nahradu za 1650pro
M_I_L_A_N_O
Junior

Odeslat příspěvekod M_I_L_A_N_O 28. 7. 2008 14:42

este jedna oprava - samozrejme s obchodem sem se upsal - myslel jsem redakcni system :D (degenerace z prace)
C2D 6300@2,8GHz, 2*1024MB Ram a-data extreme edition, P965-DS3, 1650pro, hitachi 160GB, TT MAMBO <---- shanim nahradu za 1650pro
M_I_L_A_N_O
Junior

Odeslat příspěvekod kossik 28. 7. 2008 14:42

V tom pripade opravdu koukni na css styly u Joomly a WP a musis uznat sam, co ti prijde prijemnejsi pro nakodovani layoutu. Mne se v Joomle orientuje lip nez ve WP, ale co se tyce designu, nepoustel jsem se zatim do nejakych totalnich predelavek. :-) Nemel by to ale byt problem ani u jednoho. Jde asi jen o to, co ti vic sedne. Mozna se jeste podivej na ModX. Vypada to jako nadejny a hodne kodove cisty CMS,treba ti sedne :
http://www.modxcms.com/
Hyundai i30 kombi 2013, 1.6i CVVT, výbava Parking.
T-Mobile, Xiaomi Hongmi
kossik
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod M_I_L_A_N_O 28. 7. 2008 14:49

diky moc...kouknu na to...ono ten layout je udelanej pro firmu na zakazku...vypada to docela ciste...ja mam za ukol vybrat CMS :-)
C2D 6300@2,8GHz, 2*1024MB Ram a-data extreme edition, P965-DS3, 1650pro, hitachi 160GB, TT MAMBO <---- shanim nahradu za 1650pro
M_I_L_A_N_O
Junior

Odeslat příspěvekod mad_doc 28. 7. 2008 14:57

Pokud to není nějaký obsáhlejší web, není důvod zatěžovat server/uživatele joomlou. WP by mohl bohatě stačit. Čím víc možností uživatel má, tím víc se to může po... ;-) to je klasika. Většinou to tam dělá sekretářka, která je ráda že zvládá word; proto bych to zjednodušil.
Z hlediska stylování oba systémy vyjdou prakticky nastejno.
mad_doc
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kossik 28. 7. 2008 15:57

Tak ona vetsina veci (modulu, komponent atd.) se da jednoduse vypnout. Staci vybrat co vyhovuje a je to. :-)
Hyundai i30 kombi 2013, 1.6i CVVT, výbava Parking.
T-Mobile, Xiaomi Hongmi
kossik
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Gigi 28. 7. 2008 16:39

WP zvládne vše - s tak obrovskou komunitou, co má WP, strčí Joomla/Mambo do kapsy levou zadní. Jediným konkurentem je Drupal, který má sice odlišnou filozofii, ale je to taktéž výborný CMS. Joomla je pomalá a těžkopádná, existuje pro ni málo kvalitních pluginů a témat.

Takže bych volil mezi WP a Drupalem - Wp je určitě pro začátečníky více user-friendly.
Gigi
Junior

Odeslat příspěvekod kossik 28. 7. 2008 16:56

Gigi píše:WP zvládne vše - s tak obrovskou komunitou, co má WP, strčí Joomla/Mambo do kapsy levou zadní. Jediným konkurentem je Drupal, který má sice odlišnou filozofii, ale je to taktéž výborný CMS. Joomla je pomalá a těžkopádná, existuje pro ni málo kvalitních pluginů a témat.

Takže bych volil mezi WP a Drupalem - Wp je určitě pro začátečníky více user-friendly.


A kdy jsi prosimte naposled zkousel Joomlu, ze se ti zda pomala a tezkopadna a navic se ti zda, ze ma malou komunitu? :shock: :D
Hyundai i30 kombi 2013, 1.6i CVVT, výbava Parking.
T-Mobile, Xiaomi Hongmi
kossik
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod M_I_L_A_N_O 29. 7. 2008 08:36

ta komunita je obrozvska u joomly i u drupalu...WP bych rek ze je az za nimi...opravdu nevim...aby to cele bylo user frendly je jasny pozadavek... drupal se mi zdal malicko zmatecny... podle meho pohledu vitezi v prehlednosti WP a v tesnem zavesu je Joomla! ... rikate tedy ze implementace (nastylovani...) na jiz hotovy web je u obou stejne?opravdu s tim nemam zkusenosti ani cas vse zkouset a na vse prichazet... byl bych vdecny za kazdou radu ohledne teto problematiky...
C2D 6300@2,8GHz, 2*1024MB Ram a-data extreme edition, P965-DS3, 1650pro, hitachi 160GB, TT MAMBO <---- shanim nahradu za 1650pro
M_I_L_A_N_O
Junior

Odeslat příspěvekod kossik 29. 7. 2008 08:53

Tak v podstate jo, mysleno to bylo asi tak, ze se to styluje pres css. Kazdy CMS ma svuj system, takze mozna kdyz mrknes primo na css nejakeho hotoveho template, uvidis sam, co se ti zda dostatecne jednoduche. Drupal mi kazdopadne taky neprijde to nej reseni, takze spis ten WP, Joomla nebo treba ten ModX. Ale WP mi prijde takovy moc blogovaci, ale to je mozna jen muj pocit. Zkousel jsem ho ted nedavno v nejnovejsi verzi a oproti Joomle me nijak neuchvatil. Az na jeho jeden povedeny ajaxovy Apple template :-)
Hyundai i30 kombi 2013, 1.6i CVVT, výbava Parking.
T-Mobile, Xiaomi Hongmi
kossik
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod M_I_L_A_N_O 30. 7. 2008 07:32

tak vcera sem nejak rozbehl ten WP, dneska se chystam stylovat...uvidime jak to pude...diky vsem za odpovedi :-)
C2D 6300@2,8GHz, 2*1024MB Ram a-data extreme edition, P965-DS3, 1650pro, hitachi 160GB, TT MAMBO <---- shanim nahradu za 1650pro
M_I_L_A_N_O
Junior

Odeslat příspěvekod kossik 30. 7. 2008 07:44

Neni zac, preji hodne stesti. :-)
Hyundai i30 kombi 2013, 1.6i CVVT, výbava Parking.
T-Mobile, Xiaomi Hongmi
kossik
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Gigi 4. 8. 2008 18:16

M_I_L_A_N_O píše:ta komunita je obrozvska u joomly i u drupalu...WP bych rek ze je az za nimi...opravdu nevim


Ano, opravdu nevíš, WP má asi o řád více instalací než Joomla/Mambo. A to nepočítám velké komunitní weby typu: wordpress.com, atd (vždyť i NASA, CNN či Adobe mají blogy jedoucí na WP)
Gigi
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků