Nemohu updatovat Win Vista - službu nelze zapnout.

Antivirové programy, firewally, viry, spyware, aktuální hrozby

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod B-52 17. 8. 2008 23:32

Dobrý večer,

bez nějakého zjevného důvodu mi vyskočilo v system tray hlášení, abych si zapnul aktualizace. Když se o to pokusím, tak se to nepodaří. Ve službách (services.msc) je tato služba vypnuta a nedá se zapnout. Vyhazuje to chybu 193: 0xc1

Vše jsem projel AVG, Spybotem, Windefenderem i MS Malicious SDoftware Removal Kitem 2.1 a ve hlásí, že PC je čisté.

Nevíte, kde ještě by se dala tato služba zapnout? Případně, čím projet počítač, zda je skutečně čistý? U všech ochranných programů mám rezidentní ochranu, všechny aktualizace a rizikové weby nenavštěvuji.

Díky za každou radu.
B-52
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod gmann1 18. 8. 2008 06:28

skusal si pozriet aj Services, ci sa Ti nejakou nahodou nevypli ??
Ked som bol maly, tak som bol namysleny.
Ale teraz ........ uz nemam chybu !
gmann1
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod B-52 18. 8. 2008 10:10

No právě v services.msc, ať už takhle přímo, než přes správce úloh, je to vypnuté a když to zkusím zapnout, tak to vyhodí chyba 193: 0xc1. Services.msc jsem spouštěl i jako administrátor a žádná změna.

A služba BITS, se kterou bývají tyhle problémy spojovány, je zapnutá celou dobu a tváří se, že je OK. :-/
B-52
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Milanr1 18. 8. 2008 20:50

Podle Tvé informace to vypadá na značně poškozený OS.
V čem jsi udělal zásadní chybu?
Používáš příliš mnoho rezidentních štítů, které navzájem kolidují. Všeho moc škodí :-/
Neopravoval jsi těsně před touto závadou OS pomocí nějakého čističe registrů?
Pokud se chceš pokusit OS ještě opravit bez použití bodu obnovy nebo běžné zálohy:
1) cmd (run as admin)
sc qc wuauserv > wu.txt
a vlož sem obsah souboru wu.txt, který najdeš ve složce, ze které jsi spustil daný příkaz.
2) Pokus se najít příslušné zásadní chyby v logu služby WU:
http://support.microsoft.com/kb/902093
3) zkontroluj, zda běží nezbytná služba:
CryptSvc (Cryptographic Services).
4) Prostuduj systémový nebo admin log s ohledem na fatální (červené) chyby.
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod B-52 18. 8. 2008 21:34

Díky, Milane, vše vyzkouším.

K té nadměrné ochraně - co je tam navíc? Rezidentní je jen AVG a Windows Defender. Spybot a ten Malicious Removal Tool spouštím jen k jednorázovým kontrolám.

Žádný čistič registrů zásadně nepoužívám - špatné zkušenosti. Jednak téměř nic neinstaluji, jednak jsem čistič jednou zkusil a už poté, co jsem dal jen první, údajně 100% bezpečnou volbu (jen zbavení nějakých údajně evidentních přebytečných zápisů v registru apod.), jsem měl problémy, takže jsem byl rád, že jsem se mohl vrátit k původnímu stavu. Asi je to projev mé omezenosti, ale fakt nemám potřebu něco řešit, XP mi stabilně běží, bez viditelného zpomalení, přes dva roky.

U Vist toto říct po roce a čtvrt nemůžu. Čas od času se objeví větší nebo menší krize, aniž bych jí mohl navázat na nějakou zjevnou příčinu. V tomto případě se také poškodila instalace Wordu2003. Ze zástupce na ploše se ztratila ikona "W" a ztratily jí také všechny dokumenty DOC a RTF (DOCX zůstal OK).

Důvod netuším - žádná změna HW, žádná instalace, žádné "podezřelé" www stránky nenavštíveny, žádná změna konfigurace OS z mé strany. Prostě večer tlačítko "start" a vypnout, ráno zapnutí a naběhnutí do tohoto stavu.

Nepíšu to sem jako filipiku proti Vistám, ani abych se vybrečel, ale jen popisuju všechny příznaky.

Mrknu se na to sám, případně to nechám našim IT v práci, v krajním případě reinstall.

Ale díky za další tipy.
B-52
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Milanr1 19. 8. 2008 04:18

O ikonkách jsi v původním dotazu nepsal.
Příčinou je obvykle chyba disku/FS.
Standardní řešení: smazat skrytý soubor %windir%\shellIconCache v OS Vista nefunguje. Tento soubor už tam neexistuje.
Řešení v OS Vista/32/64:
1) smazat Iconcache:
cmd (run as admin)
Ctrl + Shift + ESC
karta Procesy
Explorer (Průzkumník) - pravomyš - ukončit
v okně CMD
cd C:\Users\%ProfileName%\AppData\Local
attrib -H IconCache.db
del IconCache.db
start explorer
(%ProfileName% = název Tvého profilu.)
2) opravit chyby HDD/FS:
chkdsk X: /F /R /X /B
kde X: = všechny jednotky pevných disků.
Pokud se objeví v logu chkdsk fyzicky vadné sektory, vyměnit HDD.

B-52 píše:K té nadměrné ochraně - co je tam navíc? Rezidentní je jen AVG a Windows Defender. Spybot a ten Malicious Removal Tool spouštím jen k jednorázovým kontrolám.

Pokud v AVG a Spybotu nepoužíváš rezidentní antispy štít, pak by neměl kolidovat s WinDefenderem.

B-52 píše:Žádný čistič registrů zásadně nepoužívám - špatné zkušenosti.

Čističe registrů lze používat jen tehdy, pokud ručně po jedné projdeš navrhované opravy a nepoužiješ tlačítko "Oprav vše". To by tam vůbec nemělo být :-/

B-52 píše:Důvod netuším - žádná změna HW, žádná instalace, žádné "podezřelé" www stránky nenavštíveny, žádná změna konfigurace OS z mé strany.

To je chvályhodné, ale ne zcela stoprocentní.
Včera byl uveden do oběhu nový červ W32/Agobot-AJC.
Ten se šíří zcela automaticky jen pomocí sdílení.
K tomu stačí, aby uživatel spáchal jedinou "nebezpečnou" akci: připojil OS k síti a měl ve firewallu povolené sdílení souborů.
Viz např.:
http://www.sophos.com/security/analyses ... otajc.html

B-52 píše:Mrknu se na to sám, případně to nechám našim IT v práci, v krajním případě reinstall.

Předej počítač dobrému systémákovi a vyřeš uvedené problémy s ním. Hodně se od něj naučíš.
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod B-52 19. 8. 2008 09:30

Díky moc, to bylo víc než vyčerpávající. :-) Projedu všechno a zaměřím se hlavně na ten HDD, mám na něj pořád podezření. Vloni systém napůl zkolaboval, to systémáci došli k tomu, že tam byl špatný ovladač HDD. Teď mi při defragmentaci hlásil nějaké potíže, CHKDSK tvrdil, že dva soubory má zapsané k prázdnému místu. Pak se CHKDSK tvářil, že je vše zcela OK, žádné vadné zápisy, natož vadné sektory, ale O&O Defrag pořád nebyl spokojený.

Proberu to s těma systémákama, budou vědět líp, než já, jak ten HDD pořádně proklepnout. A poznáme. Abych neměl dojem, že choulostivá je Vista a přitom by byla chyba na straně WesternDigital. ;-)
B-52
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků