Asus EEE 1000H - prve dojmy, pridajte svoje

Diskuze o přenosných počítačích

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod greyman 19. 8. 2008 09:17

Ahojte
Ponukam zopar cisto subjektivnych pocitov z mojho noveho Asusu 1000H, po niekolko-hodinovom skusani.

Co sa mi pacilo:
- pekny design, na pohlad kvalitne spracovanie. Mam biely (v ciernom som ho nevidel) a mozem odporucit, vyzera to menej ako pracovny nastroj a viac ako hracka. ;-)
- celkovo vykon je na beznu pracu dostatocny (office, internet, pozeranie fotiek/videa...)
- baterka ukazovala viac ako 4hod po prvom nabiti, takze spokojnost
- Wifi cez domaci router fachcila na prvykrat bez problemov.
- kvalitny display co sa tyka obrazu

Cena:
Kupil som ho za 14k Sk a povazujem to za dobru cenu. Niekto tvrdi ze to je uz drahe, ale ja nesuhlasim, okrem DVD mechaniky ide o plnohodnotny miniaturizovany notebook a ta cena mi pride primerana. (ale mozno je to tym, ze povodne som mal vyhradeny 2x vacsi budget na normalny notebook s Core2Duo, takze mi pride ze som usetril. ;-)).

Klavesnica:
- na anglickych forach ju dost chvalili aka je super, ja patrim k ludom ktori nie su velki fanusikovia notebookovych klavesnic, a z toho pohladu mi pride taka priemerna..proste normalna zmensena notebookova klavesnica, nejaky zazrak necakajte.

Velkost displaya:
- na mensich rozmeroch (7", 9") som nerobil, ale tych 10" sa mi zdalo byt take pouzitelne minimum, ked hovorim o Worde a browsovani webu.

Vaha:
Ked som to vytiahol z krabice tak si hovorim ze super ake je to lahke, no hned som si vsimol ze este musim pripojit bateriu. No a to dost zmenilo ten pocit - mojej zene, ktora mala notebook v praci sa zdal byt tento super lahky, ale mne to prislo ze ta vaha 1.45kg je uz moc. Jakoze moc na taky typ zariadenia, ze by sa to dalo nosit fakt vsade ako "modny doplnok" ci ako mobil. Samozrejme, ak niekto prechadza z normalneho notebooku, bude sa vytesovat o co menej musi nosit.

Keby som to mal zhrnut, vnimam to tak ze kazdy ma inde ten faktor, ze co je optimalny pomer medzi vahou a ergonomiou. Z mojho pohladu by to bolo idealne zariadenie, keby pri sucasnych parametroch to vazilo 1kg a pripadne display by bol 11", nie 10". Keby niekomu nevadila mensia klavesnica a display, tak si myslim ze z hladiska mobility by bol ten eee 901 urcite lepsi. Na druhej strane, ak nie su problemom peniaze a trochu vacsia vaha, tak o 10 litrov viac sa da zohnat normalny 12" notebook aj s DVD, ktory bude vazit len o niekolko 100g viac a na dlhodobejsiu pracu to bude lepsia volba.

Ked to mam zhrnut, celkovo som spokojny, ale nie nadseny. Taky zakladny pocit je, ze na mobilitu je to uz trosku tazke a na dlhodobu pracu zase trosku male. Ale chapem ze clovek nemoze mat vsetko, celkovo si myslim ze si na to zvyknem a za tie peniaze si myslim ze sa to oplati. Som zvedavy, co si o nom myslia dalsi majitelia.
greyman
Junior

Odeslat příspěvekod sirius1983 19. 8. 2008 11:49

a jakou tam máš baterii a jaká je reálná výdrž?
sirius1983
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod greyman 19. 8. 2008 12:00

Bateria tam je 6-clankova, myslim ze s inou sa to ani nepredava. Realna vydrz neviem aka je, vlastne som ju nestacil este celkom vybit. Po tom prvom nabiti hlasilo asi 4:20 hod. do konca, a pri browsovani ten cas ukrajovalo priblizne rovnako ako plynul realny cas...ale cital som ze po viacerych nabitiach by sa to malo este trochu "roztiahnut".
greyman
Junior

Odeslat příspěvekod BigFoot007 19. 8. 2008 12:20

jj. ja o nom silne uvazujem, nakolko msi zatial nie je dostupne so 6 clankom...a ako variantu k nemu si davam msi pr210.

tie 4 hodiny ti vyhadzovalo pri normalnom rezime a snormalnym jasom a pod, ze?
Have you tried turning it off on on again?
BigFoot007
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod wojta 19. 8. 2008 12:33

Jak moc se liší od 901? Jenom ve velikosti?
C:\>ver
MS-DOS Version 5.00
wojta
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod BigFoot007 19. 8. 2008 12:42

no displej, klavesnica. tym padom aj vyssia spotreba, a vacsia hmotnost. inak po technologickej stranke by to malo byt to iste, az na disk
Have you tried turning it off on on again?
BigFoot007
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod greyman 19. 8. 2008 12:52

@BigFoot007: ano ja som mal tiez objednany Wind, len nebol dostupny (ani troj clankovy). Ano jas som mal asi na 70% a rezim Auto.

@wojto: Pravdupovediac 901 som nevidel, iba 701, ktora je ale konstrukcne podobna akurat ma mensi display. Ta 901 sa lisi od 1000H dost, vo velkosti o par cm, ale hlavne vo vahe: 1kg vs 1.5 kg. 1000H ma zase lepsiu klavesnicu, a aj 10" display je viac ako 8.9". 1000H ma aj 80GB disk, co sa mi na takyto notebook zda optimum, 901 ma len 16gb ssd (ale niekomu to moze stacit). Asi je optimalne to dopredu vidiet a odskusat si to, lebo ta celkova ergonomia a feeling v tom podla mna hra dost velku ulohu. Ja som napriklad svojho casu uvazoval vazne o 701, ale ked som videl ten 7" display velkosti pohladnice, tak som si to hned rozmyslel. ;-)
greyman
Junior

Odeslat příspěvekod BigFoot007 19. 8. 2008 13:50

3-clanok je dostupny., trebars v realshope, alebo v ageme, vcera som to checkoval...to len alza nejak pokulhava

inak prave som sa vratil zo sharku a vyskusal som klavesnicu- vyhovuje mi takze pomaly idem pekne objednavat
Have you tried turning it off on on again?
BigFoot007
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod greyman 19. 8. 2008 14:13

Mozes mi hodit linku na ten 3-clanok? Neviem to najst...

A co hovoris na hmotnost? Mozno je to len taka moja utkvela predstava ze je to moc tazke... ;-))
greyman
Junior

Odeslat příspěvekod BigFoot007 19. 8. 2008 14:21

ak chces shop tak napriklad toto http://www.realshop.sk/Default.aspx?CatID=42&c=NTBA

ak chces recenziu tak trebars na www.extranotebook.cz
Have you tried turning it off on on again?
BigFoot007
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod greyman 19. 8. 2008 14:28

Ten link poznam, ja som sa pytal kde tam vidis Asus EEE 1000H s 3-clankovou bateriou.

Recenziu nepotrebujem, ved ja to uz mam doma. ;)
greyman
Junior

Odeslat příspěvekod BigFoot007 19. 8. 2008 14:45

ja som narazal na wešinda- ze bol dostupny ale len s trojclankom(pisal si ze nebol):-)
Have you tried turning it off on on again?
BigFoot007
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jack1 19. 8. 2008 14:57

Pokud jde někomu jen o menší hmotnost při zachování stejné velikosti LCD, tak ať se mrkne na Mivvy M310 http://forum.zive.cz/viewtopic.php?f=907&t=1045942&sid=e871365b54d30d30a36b4bc07b09171a ;-)
Mám ale dotaz na majitele 10" notebooků, zda je po cca. 45min. soustavného brouzdání po internetu nebo psaní ve Wordu nezačínají z toho už bolet oči? :--
Jack1
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod aikoN 19. 8. 2008 15:34

Jako vlastník 8.9" notebooku můžu řict, že nebolí :-)
aikoN
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sirius1983 19. 8. 2008 17:03

no tak ta výdrž bude asi v porovnání s 901 zklamáním...
sirius1983
Pokročilý
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků