Vrácení peněz za NB

Diskuze o přenosných počítačích

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod i-lEEGalMan 22. 8. 2008 19:09

Zdravím všechny, potřeboval bych se zeptat jak je to s vrácením peněz za NB. Hlavně mě zajímá kolik musím mít reklamací a jestli dostanu tolik peněz za kolik jsem NB kupoval.
i-lEEGalMan
Junior

Odeslat příspěvekod RB_Wariorr 22. 8. 2008 19:30

ak by si si to tu preklikal tak sa o tom dozvies hafo informacii. ale nebudem ta zatazovat statistikou.

3 rovnake vady alebo 4 rozne su dovodom na odstupenie od zmluvy co znamena ,ze mozes pozadovat vratenie kupnej ceny za nb no musis to v pripade 1. uviest v rma pri tretej a v pripade 2. pri stvrtej rma aj v reklamacnom protokole. samozrejme vady musia byt uznane servisom ako opodstatnene inak si bez sance. a ano predajca ti musi vratit celu ciastku ziadna amortizacia ci moralne opotrebenie sa v sume nezohladnuje. popripade je tu moznost vymeny za iny kus.
RB_Wariorr
Junior

Odeslat příspěvekod i-lEEGalMan 22. 8. 2008 19:32

Mno právě mám asus a jsem s ním naprosto nespokojen. Ještě bych se chtěl zeptat jestli jim stačí vrátit samotný Nb s nabíječkou nebo kompletní balení.
i-lEEGalMan
Junior

Odeslat příspěvekod i-lEEGalMan 22. 8. 2008 19:34

Jo a počítají se 4 reklamace nebo 4 vady? Notebook už jsem 2krát reklamoval a jednou jsem udal 2 vady.
i-lEEGalMan
Junior

Odeslat příspěvekod RB_Wariorr 22. 8. 2008 19:35

komplet balenie no ak si sa tak rozhodol len preto ze si snim nespokojny a tie vady tam fyzicky neboli tak si bez sance. mal by si vratit vsetko prislusenstvo inak to moze byt problem. ja mam asus a prave naopak iny by som ani momentalne nebral sluzi mi skvele. ale to som skor vynimka ako pravidlo
RB_Wariorr
Junior

Odeslat příspěvekod RB_Wariorr 22. 8. 2008 19:41

i-lEEGalMan píše:Jo a počítají se 4 reklamace nebo 4 vady? Notebook už jsem 2krát reklamoval a jednou jsem udal 2 vady.


a boli obe uznane?
RB_Wariorr
Junior

Odeslat příspěvekod i-lEEGalMan 22. 8. 2008 19:42

jj takže už mám vlastně 3 reklamované vady
i-lEEGalMan
Junior

Odeslat příspěvekod i-lEEGalMan 22. 8. 2008 19:45

Jo a ty vady byly 1.prasknutí šasu u pravé dolní šiply(klasika) 2. Nefungovalo mi vypalování 3. Viklal se mi pant Všechny reklamace byly uznány
i-lEEGalMan
Junior

Odeslat příspěvekod RB_Wariorr 22. 8. 2008 19:51

tak este ta stvrta a mal by si byt za vodou. zakon vravi o vadach ako takych a nie o pocte rma
RB_Wariorr
Junior

Odeslat příspěvekod RB_Wariorr 22. 8. 2008 20:05

a este cosi:

1.Za opätovné vyskytnutie sa vady po oprave, považuje sa spravidla taká vada, ktorá sa vyskytla po jej aspoň dvoch predchádzajúcich opravách.
2.O rovnakú vadu však nejde, ak sa po predchádzajúcej oprave objaví iná vada, ktorá ešte nebola reklamovaná.
3.Za väčší počet vád sa považuje, ak tovar má súčasne najmenej tri odstrániteľné vady, pričom každá z týchto vád bráni v riadnom užívaní tovaru.
RB_Wariorr
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků