PC zostava na upravu fullHD videa

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod enero 26. 8. 2008 12:50

Zhanam new PC
-jeho hlavny ucel bude uprava fullHD videa z kamery (sony hdr-sr11)
-z casu na cas nejaka hra
-bral by som aj pripojitelnost na LCD TV cez HDMI
-nech je este take 2-3 roky vykonovo postacujuci

Nasiel som toto: http://www.datacom-ke.sk/default.asp?cl ... tiid=21478

Vas nazor?? Dakujem ;-)
enero
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tučňák 26. 8. 2008 14:50

Je to drahé a celkem nevyvážené. Lepší je složit něco sám

Co třeba nějak takhle:

Obrázek

Cena celkem: 21 007 Kč :arrow: 26 616 Sk

V uvedené sestavě jsem tuším neviděl monitor, takže jsem to bral bez monitoru. Snažil jsem se o podobnou cenu (neznám tvůj cenový limit)

Jinak hodil jsem tam nové čtyřjádro - kvůli tomu zpracování HD videa, s tím souvisí také 2 disky, které lze buď zapojit do RAID nebo z jednoho disku načítat video a na druhý disk ukládat výsledné.

Jinak záleží jak moc to myslíš s hrami, pokud moc nehraješ dá se pouvažovat i o slabší a levnější grafice..

Nebo napiš tvůj cenový limit a upravíme to ;-)

EDIT: Teď jsem si všimnul, že jsi tam měl i OS. Takže je třeba připočítat cenu za něho. A nejspíš asi taky slevnit na některých komponentách (podle limitu)
The choises we make, not the chances we take, determine our destiny
Tučňák
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod enero 26. 8. 2008 15:03

Dakujem velmi pekne za ochotu ;-)

Nj monitor dokupim samostatne;)

S hrami to myslim asi tak ze si z casu na cas zahrajem nejake simulatory a rad by som na tom plynulo rozbehal GTA IV (ked ho vobec vydaju :-D )
Inac ta ASUS EAH4850 ako vidim asi nema HDMI vystup :roll: - alebo sa mylim?

A aky si monitor by sa hodil k takej zostave a na pracu s tym HD videoM?
enero
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Wentura 26. 8. 2008 15:06

ja bych to taky poskladal tak, jenom desku bych vzal p5q-pro a mechaniku samozrejme cernou
navic nevidim duvod davat tam grafiku asus, kdyz je tam o 3 stovky levnejso powercool
Wentura
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod enero 26. 8. 2008 15:12

ozaj ten HDMI vystup ma byt na GK alebo na MB?
enero
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod nosiris 26. 8. 2008 15:16

no te Gk je HDMi výstup přez redukci včetně osmi kanalového zvuku...
http://www.alza.cz/Galery/ShowImage.asp ... &cd=EC556b
viz obrázek balení....
o redukci se nemusíš bát je dobrá a nijak nekazí obraz ani zvuk...
-
nosiris
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tučňák 26. 8. 2008 15:37

wentura: Mechanika jasně, že černou. Já ji tam hodil dřív než case a pak už se mi nechtěl upravovat obrázek, jak jsem to měl vystřižené, ale to snad tazateli došlo :-)

Jinak nedávno ještě platil za nejlevnější 4850 Asus, poslední dobou jsem ceny moc nesledoval, takže tomu již může být jinak..
The choises we make, not the chances we take, determine our destiny
Tučňák
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod enero 26. 8. 2008 16:00

kde najdem tu redukciu? ;-]
enero
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod baleni_caju 26. 8. 2008 16:02

enero: v balení karty
E2160 @ 2.7GHz | Gigabyte DS3 P965 | HD 4850 + Accelero S1 + Xilence 120mm | 2GB A-Data 800MHz EE| Seagate 7200.10 250GB + Hitachi Deskstar T7K500 320GB | Samsung SH-S203N | Gigabyte 3D Mars | Enermax MODU82+ 525W | w2207h | Vista Home Premium SP1
baleni_caju
Junior

Odeslat příspěvekod enero 27. 8. 2008 10:26

diki moc chlapci, este mam jednu prosbu...
nevedeli by ste mi vybrat nejaku vhodnu skrinu a 4GB ram z tohto obchodu??? http://www.datacom-ke.sk
viem ze su v tej zostave co mi zostavil Tučňák , ale nenachadzaju sa v obchode skadial budem kupovat - takze ak viete vybrat nejake nahrady za nich :-)


Wentura: p5q-pro je lepsie ako p5q-e?

Zatial som na tom cenovo takto:
Obrázek
enero
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tučňák 27. 8. 2008 11:21

P5Q-Pro má myslím horší chlazení než P5Q-E..

Jinak paměti, tak buď nějaké Corsairy nebo ještě A-DATA (ale ty raději ne- prý nemusejí se shodnout s deskou od Asusu). Koukal jsem a z toho co je skladem možná i tyto Kingstony s horším časováním :arrow: http://www.datacom-ke.sk/default.asp?cl ... tiid=23770

Jinak case v podobné ceně se řeší třeba zde :arrow: http://forum.zive.cz/viewtopic.php?f=938&t=1047538&p=5714006&sid=7db5615a1138682147cca5cf63bf14b8&sid=7db5615a1138682147cca5cf63bf14b8#p5714006

tak se můžeš inspirovat..

btw máš tam jenom jeden disk ;-)
The choises we make, not the chances we take, determine our destiny
Tučňák
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod enero 27. 8. 2008 12:13

A a je jedno aky case vyberem?? nemusi byt s niecim kompatibilny a pod.?
Mohla by ist ta zostava aj do tejto skrinky? http://www.datacom-ke.sk/default.asp?cl ... tiid=21399

Ja viem vybral som iba 1 HDD, toho HD videa zas tak vela nebude a pojde vacsinou o rodinne videa , upravovanie HD videa nieje moje zivobytie, takze az tak zalohovat nepotrebujem...

Co sa tyka LCD k tej zostave.... je toto dobra volba? :
http://www.datacom-ke.sk/default.asp?cl ... tiid=17055
enero
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vladimir 27. 8. 2008 13:18

enero píše:Ja viem vybral som iba 1 HDD, toho HD videa zas tak vela nebude a pojde vacsinou o rodinne videa , upravovanie HD videa nieje moje zivobytie, takze az tak zalohovat nepotrebujem...

Tady nejde o zálohování, ale o výkon.
Pokud budeš ukládat video na stejný disk, na jakém máš operační systém a dočasné soubory, tak ten disk nebude zvládat, při grabování z kamery ti budou navíc vypadávat snímky. Pokud máš HDD, DVD nebo kartovou kameru, tak tam to není tak kritické, protože se negrabuje v reálném čase, ale jenom kopíruje z kamery na HDD.

Střih fullHD videa je jedna z nejnáročnějších činností, které se na domácím PC provádějí. Já bych do té sestavy doporučil dokonce 3 GHz procesor (informace z první ruky, jak chodí střih full HD na 2,8GHz čtyřjádru budu snad mít v pondělí. Na 2,4GHz dvojjádru to nejde vůbec, na 2,8GHz dvojjádru mizerně (tvrdí kolega), takže je otázka, nakolik pomůže přechod z dvojjádra na čryřjádro stejné frekvence)

Skříň: ano, může být.
vladimir
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod enero 27. 8. 2008 13:53

No ide o HDD kameru, takze stale tam je nutnost tych 2 HDD?

Ktory vykonnejsi procak by ste mi vedeli poradit??...uchladil by ho este tento chladic?

nj asi som si zavaril tou kamerou....ked na strih jej videa treba taku silnu konfiguraciu :shock:
enero
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nivico 27. 8. 2008 16:38

Taky poslední dobou uvažuji o mašině na střih Full HD ( Avchd ) videa z kamery Sony HDR-SR12E , můj dosavadní Sempron 3,00 Ghz to moc nezvládá :) a na notebooku HP 8510W to není moc pohodlné.
Chtěl bych to upravovat ve Vegas 8 , nebo v Pinnacle 12 .

Přemýšlel jsem nad nějakým :

Intel Core 2 Quad Q9650 3,00GHz 12MB 1333MHz 775pin BOX
Deska -nejraději od Gygabytu
8 GB RAM - nevím zda to využiji v již zmiňovaných programech
OS - 64 Visty - opět nevím zda to využijí stříhací programy a zda vůbec střih na 64 Bitech bude rychlejší než na 32B.
Grafiku - ATI Radeon HD 4870 X2 2GB - nevím zda dvě jádra využiji na střih videa
Systémový disk - Velocity raptor 320 GB
Další disk - 2 x 1TB ( 7200 ) v RAIDU
NA desce musí zůstat volné pozice pro další disky
Vypalovačku - nějakou Blue Ray

Potřebuji prosím poradit ohledně zdroje a chladiče na procesor , a hlavně zda tato sestava utáhne střih Full HD videa.

Popřípadě prosím o radu co by šlo vylepšit či vypustit jako zbytečnost.
Pokud by se našla alternativa v AMD vůbec se jí nebráním.
Děkuji všem za snahu.
Peníze budou, my nebudem.
Nivico
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků