Mail v Mozilla Thunderbird

Freemaily, internetové služby a jiná témata

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod r34ktor 1. 10. 2008 21:02

... a ten ping?
Knowledge is power
Greinerův poznatek o zhroucení: Důvod, proč se počítač zhroutil, je vždy za hranicí tvých znalostí.
r34ktor
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ondrasz 1. 10. 2008 21:20

R34ktor je v předchozím příspěvku.

Fatmane, no jo, ale mi ten odchozí server nejde ani odebrat mám to jen šedivé ten příkaz "Odebrat účet". :hm
Naposledy upravil Ondrasz dne 1. 10. 2008 21:20, celkově upraveno 1
Ondrasz
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fatman 1. 10. 2008 21:20

Hm, tak to je taky v pohodě. Nemáš nějaký firewall, který by blokoval odchozí spojení Thunderbirdu?
Měl by stačit restart Thunderbird. UPC už rok nemám, takže si nejsem jist, jestli musí být ověření nebo ne, takže jako jméno pro SMTP server tvoje-mailova-adresa@upcmail.cz a heslo stejné jako se přihlašuješ do upcmailu na webu. Případně bych ještě zkusil spustit Thunerbird s parametrem -p a vytvořit nový profil, jestli bude pošta odcházet tam.
"Věřím v reinkarnaci, jakožto nutnou likvidaci materialisace lidské idealisace, bez vyloučení sensace!"
(J. Váchal, Krvavý román)
fatman
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fatman 1. 10. 2008 21:25

Ondrasz píše:Fatmane, no jo, ale mi ten odchozí server nejde ani odebrat mám to jen šedivé ten příkaz "Odebrat účet". :hm

Jo, promiň on nejde odebrat, pokud tam je jen jeden účet, takže upravit a je to tam takhle?
Obrázek
"Věřím v reinkarnaci, jakožto nutnou likvidaci materialisace lidské idealisace, bez vyloučení sensace!"
(J. Váchal, Krvavý román)
fatman
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ondrasz 1. 10. 2008 21:26

No měl jsem Zonealarm, ale ten jsem vyhodil potom co mi to po instalaci Firefoxe 3 začlo dělat brajgl a přestal běhat net. Teď nemám žádný. Zvláštní je, že než jsem nainstalil tu aktualizaci 2.0.0.16 tak všechno běhalo :hm
Je taky otázka jestli nedělá bordel to, že já mám mail adresu na seznamu a přítelkyně je registrovaná pod upc mail adresou, jelikož je účet na ní. Nastavené to, ale mám podle manuálu na jejich stránkách, tak nevím... :-|


Fat 22.25: Jo vypadá to skoro přesně tak jaks to tady dal s jediným rozdílem, že v tom jméně uživatele není "@upcmail.cz", jen jméno před ním.
Ondrasz
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod r34ktor 1. 10. 2008 21:37

Ondrasz píše:Jo vypadá to skoro přesně tak jaks to tady dal s jediným rozdílem, že v tom jméně uživatele není "@upcmail.cz", jen jméno před ním.

To je ta chyba! Nově tam totiž být musí.
Knowledge is power
Greinerův poznatek o zhroucení: Důvod, proč se počítač zhroutil, je vždy za hranicí tvých znalostí.
r34ktor
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fatman 1. 10. 2008 21:39

Klidně můžeš zkusit zadat tam seznam a jméno a heslo na seznamu, on může být pro každý účet jiný SMTP.
Ale zadal bych tam do nastavení UPC i to "@upcmail.cz", oni teď nějak měnili pravidla, řešili jsme to právě se sousedem.

//edit: jak ostatně píše i r34ktor.
"Věřím v reinkarnaci, jakožto nutnou likvidaci materialisace lidské idealisace, bez vyloučení sensace!"
(J. Váchal, Krvavý román)
fatman
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ondrasz 1. 10. 2008 21:43

R34ktor tak jsem to tam změnil.

Fate mám teda založit úplně nový smtp se seznamem jeho heslem s portem 25 + nechat ten původní upc?
Hm, no jo, ale píše mi to, že účet nejde založit, protože s tímto jménem už existuje a píše to i přesto, že ho pojmenuju jinak :-|
Naposledy upravil Ondrasz dne 1. 10. 2008 21:49, celkově upraveno 1
Ondrasz
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fatman 1. 10. 2008 21:45

Jestli ti to s tou úpravou (@upcmail.cz) bude fungovat, tak tam nic nepřidávej.
"Věřím v reinkarnaci, jakožto nutnou likvidaci materialisace lidské idealisace, bez vyloučení sensace!"
(J. Váchal, Krvavý román)
fatman
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ondrasz 1. 10. 2008 21:50

Fat no právě, že nefunguje :grr:

Pánové díky moc za ochotu a help, jdu spát ráno vstávám. Jestli tu budete zítra navečer tak vám budu ohromně vděčný, třeba s tím pohnem.
Naposledy upravil Ondrasz dne 1. 10. 2008 21:53, celkově upraveno 1
Ondrasz
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod r34ktor 1. 10. 2008 21:52

Zadáváš správně heslo?
Knowledge is power
Greinerův poznatek o zhroucení: Důvod, proč se počítač zhroutil, je vždy za hranicí tvých znalostí.
r34ktor
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ondrasz 1. 10. 2008 21:57

Jo tak teď mi to potom co jsem to heslo zadal vyhodilo "příkaz Pass nebyl úspěšně proveden,server pop3.upc zaslal odpověď invalid user name or password." ...Tak nevím, přitom tam dávám to co mám od technika na papíře...

Nic pánové ještě jednou díky, ale to bude ještě na dlouho, odzkouším to zítra (mám už staženou tu last verzi 17), zkusím vás chytit tady zítra na večer...mějte se a zatím ahoj.
Naposledy upravil Ondrasz dne 1. 10. 2008 22:03, celkově upraveno 2
Ondrasz
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fatman 1. 10. 2008 21:58

Jestli jsi si 100% jist, že to heslo je správně, zkus teda ten smtp.seznam.cz, jako jméno zadáš svůj mail (bez @seznam.cz) a heslo.
Nebo prvně zkus stáhnout a nainstalovat novou verzi.

//edit - tak podle té odpovědi to heslo vypadá, že je špatně, zkus hesla smazat. Nástroje - Možnosti - Soukromí - Uložená hesla - Správce hesel.
"Věřím v reinkarnaci, jakožto nutnou likvidaci materialisace lidské idealisace, bez vyloučení sensace!"
(J. Váchal, Krvavý román)
fatman
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod james11 28. 11. 2008 19:28

Poradí mi někdo jak v Thunderbirdu aktivuju vepsání do odchozí zprávy že byla kontrolována antivirovým programem? Používám NOD32
Nikdy neříkej to nejde... :-)
james11
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod r34ktor 28. 11. 2008 23:09

Tady máš postup deaktivace. Stačí ho obrátit.;-)
Knowledge is power
Greinerův poznatek o zhroucení: Důvod, proč se počítač zhroutil, je vždy za hranicí tvých znalostí.
r34ktor
Pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků