dual celeron vs celeron?

Procesory Intel, AMD a ostatní

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod divotvorca 3. 10. 2008 13:03

Ahojte, doteraz mam notebook kde je celeron 1,86 a uvazujem o kupe dalsieho notebooku. Ako student nechcem mrhat peniaze za nieco co nevyuzijem-na moj CAD,Solidworks, internet a office mi stacil doteraz NB co mam...a tak hladam nieco obdobne.
zapacil sa mi tento model: http://perifer.ekatalog.biz/zbozi/asus- ... p=z:131341
ale neviem ako je na tom uvedeny procesor vykonovo v porovnani s celeronom co pouzivam. Viete mi niekto aspon priblizne poradit ci je tam neaky narast vykonu alebo naopak?

premyslal som este nad niecim takymto ale neviem ci ta cena ma zmysel http://perifer.ekatalog.biz/zbozi/asus- ... p=z:127731
ajked je tam aj vatsi hdd ale to nie je pre mna dolezite...
Naposledy upravil divotvorca dne 3. 10. 2008 13:56, celkově upraveno 1
today will be a good day
divotvorca
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Gruppe 3. 10. 2008 13:33

sice nevim jaky dualceleron myslsis, ale ten C220 1,2GHz je vazne slaby bazmek :)

S druhym CoreDuo si samozrejme polepsis. NIcmene kvalitou je ten book hrozny a nema OS (ten mas?)

Radeji bych se podival po nejakych kvalitnejsich HP.
Naposledy upravil Gruppe dne 3. 10. 2008 13:57, celkově upraveno 1
kecáním se ještě nikdy nic neudělalo :)
Gruppe
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod divotvorca 3. 10. 2008 13:40

ako ASUS nejdem riesit...to nechajme mimo ale ja s nimi mam len dobre skusenosti (mam uz doma dva a nebol s nimi nikdy problem..takisto i kamaratke som kupoval a tiez vsetko ok..takze pri tom ostavam)

os mam preto si vyberam bez OS...ajked premyslam uz na prechod na linux...ale neviem...XP ale mam.

dual celeron co mam na mysli je ten ktory bol v tom prvom linku jeho taktovaciu frekvenciu som nevedel najst.

ale ako vravim pouzivam doteraz celeropn iked 1,8 a staci..tak preto sa pytam ze ci je to rovnake a ci menej vykonne.
today will be a good day
divotvorca
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Gruppe 3. 10. 2008 13:49

pokud ti staci coucasny book takproc ho menis? :)

Jinak menit Celeron za celeron mi prijde...zvlastni. Nicmene pokud mas Asus a jsi spokojeny s Celeronem v nem, pak budes rozhodne spokojeny i s temi dvemi (ja je vsak nikomu nedoporucim, zpracovani strasne, klavesnice se prohyba - resp vse odpovida cene)

Zaver? Pokud tis taci soucasny book, pak ani jednim z tech dvou si samozrejme nepohorsis :) Dualcore bude vykonejsi, ale pokud ten vykon nevyuzijes, pak je zbytecne do nej investovat.
kecáním se ještě nikdy nic neudělalo :)
Gruppe
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod divotvorca 3. 10. 2008 13:59

"Ahojte, doteraz mam notebook kde je celeron 1,86 a uvazujem o kupe dalsieho notebooku." prikupujem dalsi..nie nahradu za to co mam...

takze bude vykon vyssi?

nechem tu rozoberat kvalitu ausu..to tu zacne nikdy nekonciaci flme...ale poviem asi tolkoto: spracovanie-nic mi nevrzga vsetko pekne licuje ze nema plast ako matkin HP mi nevadi...ja za NB nebudem vyhadzovat 40 000 to mi za to nestoji...
klavesnica sa mi nijak neprehyba..ani soms a s tym u ziadneho asusu co mam doma nestretol..klavesnica je obdobna HP co je v kuchyni...

viem ze dualcore je vykonnejsie..ale pokial je dual celeron vykonnejsi ako celeron..tak to stacit bude urcite...
today will be a good day
divotvorca
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Gruppe 3. 10. 2008 14:04

ano bude vyssi (Intel® Celeron® Dual Core (1 MB L2 Cache, 1.86GHz, 533 MHz FSB)

Nemyslel jsem 40 000 :) Moji mame jsem koupil HP za 15 a plasty ma jako tank :) Za 10K se neda cekat kvalita :) Ale je prekvapive ze uz za cca 2-3 vyse dostanes mnohem lepsi ,,zelezo,, :)

A ja ti nerikam ze si nemas koupit Asus, jen rikam ze bych ho nikomu neodporucil a u techto se klavesnice prohyba a vse hezky vrze :) Tot jen muj skromny nazor :)
kecáním se ještě nikdy nic neudělalo :)
Gruppe
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod divotvorca 3. 10. 2008 14:11

tak potom je zahada vyriesena..pokial ten dual celeron v tom linku je vykonnejsi ako moja 1,86celeron...tak neni o com

hmm moze byt..ale tak ked si porovnam co som videl HPcka..nepride mi to nijak extra rozdiel...nic mi nevrzga, neprehyba sa...vsetko mi pekne licuje...

a za 2-3 tisicky usetrene si kupim bezdrot klavesnicu ramku a pod veci a este mi ostane na kofolu :)
today will be a good day
divotvorca
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Gruppe 3. 10. 2008 14:16

tak to je o zkusenostech, mne notebooku prosla rukama spousta a Asus je na tom dost spatne, navic ci asus hodne pokazil reputaci uz minulyma radama F3xx byly silene poruchove, spatne materialy, mizerna povrchova uprava... :)


vykon dvojadro vs jednojadro uz se tu probiral tisikrat ale uz pred lety. Jednoduse v jednojadrovych aplikacich to bude na stejno (resp dvoujadra nekdy par % ztraceji) v dvoujadrovych zase zalezi na aplikaci, prinos muze byt opravdu az 100% (rendering, prevod videa). Kazdopalde dve jsou vice nez jedna :)
kecáním se ještě nikdy nic neudělalo :)
Gruppe
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod divotvorca 3. 10. 2008 14:34

no ved v poho..kazdy ma nejake skusenosti...:)

oky dakujem...mozo na tom skusim casom vistu...ze ci to pojde...:)
today will be a good day
divotvorca
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Gruppe 3. 10. 2008 17:13

jit to pujde, ale ne moc svizne...

asi tak, CD 1,6GHz + 2GB RAM s XP mi jedou svizneji nez C2D 2,2GHz + 4GB RAM s Vista :)
kecáním se ještě nikdy nic neudělalo :)
Gruppe
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod divotvorca 3. 10. 2008 17:19

aha..tak ostanem na XP...spokojny a bude:)
today will be a good day
divotvorca
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Gruppe 3. 10. 2008 17:26

asi tak - pokud bys chtel do toho booku kupovat Vistu, vyplati se jej radeji koupit rovnou s OS nez zvlast :)

bohuzel ti nepovim jestli na ten book dava Asus ovladace i na XPcka - staci popatrat u vyrobce.
kecáním se ještě nikdy nic neudělalo :)
Gruppe
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod divotvorca 3. 10. 2008 17:28

to uz si zratam ze co je lepsie..ved mozno kym si to cele zvazim klesnu nejake ceny :)
today will be a good day
divotvorca
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Gruppe 3. 10. 2008 17:30

mno u booku za desitku se moc s cenou vymyslet neda :) to spis byva zajimavejsi kdyz se doprodavaji starsi mainstremove modely za 15 jako nedavno Toshiba :)
kecáním se ještě nikdy nic neudělalo :)
Gruppe
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků