Studio 1735 od DELL

Diskuze o přenosných počítačích

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Gruppe 5. 10. 2008 22:07

pokud mluvis o tom pruzkumu o kterem jsme se tu kdysi bavili (v radu tisicu uzivatelu?) pak je to kapka v mori :) pokud o jinem, podel se :) Ony se takove verejne vazne nedaji sehnat (a ze uz jsem kdysi poradne hledal), ale z pochopitelnych udaju jsou to vse interni udaje vyrobcu.

nepokazi sa, vydrzi bezne zaobchadzanie, nebude mat mechanicke ci fyzicke vady a nebude potrebovat servisny zasah


Neznam book ktery se nepokazi. Vazne neznam. Ani ty ktere stoji 80K :D Ty jo? POradis? Rad bych takovy mel :)

kvalita = cena Do vyvoje modelu za 50K da vyrobce asi vice prostredku (tady se nehledi na rentabilitu) nez do vyvoje booku za 15K. Nehlede vsak na vyssi prodeje toho za 15K a pote i vyssi pocet reklamaci. Celkove vsak ve vyrobe kvalitni vyrobce uplatnuje know-how, na jde poznat nad kterym navrhem vyrobce premyslel uz od ,,rysovaciho prkna,, a u ktereho pouzil to co bylo po ruce, kvalitni vyrobce uplatni sve dlouholete zkusenosti, notebooky projdou tvrdsim testovanim, pouziji se kvalitni overene materialy at se bavime o povrchove uprave nebo o celem vyrobnim procesu vc. vystupnich kontrol. Naproti tomu jsou vyrobci, kteri proste nakoupi nejake schasi a nacpu tam nejake komponenty. Funguje to? prodame to :) Podpora? No tak fajn, daame na veb ovladace od vyrobce popr linky a na telefon sekretarku :)
kecáním se ještě nikdy nic neudělalo :)
Gruppe
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod CeCo 5. 10. 2008 23:17

Evidentne beries kvalitu relativne, ja pre zmenu absolutne. Samozrejme ze moj pohlad je utopia, ale je rozdiel ci sa pokazi 0,5% notasov, 5% notasov alebo 25%. Do 3% chybnych notasov v ramci zaruky sa da vseobecne ratat, ze notebook JE kvalitny a preto sa zahram na statistika a poviem, ze do 3% chybnych notasov v ramci modelu budem brat ten model ako kvalitny. Co teda Dell podla referencii (i zvnutra Dell-u) akosi nesplna...

C
CeCo
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Puchino 6. 10. 2008 08:43

No ja sa pripajam k CeCovy. Dell ma kvalitne vyhotovenie a super servis ale chybovost uz od vyrobi je vysoka. Pred polrokom som menil ntb a povodne som mal vybraty a kupeny Dell XPS M1330 a uz po rozbaleni nefngovala DVD mechanika (po dohode mi vratili peniaze a vymena za HP 2710p). Pred cca tyzdnom som kupoval pre znameho zrovna Dell Vostro 1500 a v priebehu jedneho tyzdna uzivania zistil znami ze nema Bluetooth. Najprv mi tvrdil ze tam nie je nainstalovany tak ako si ho objednal ale potom sme zistili ze modul Bluetooth tam je ale je nefunkcny. Dell si teda z minulosti pamatam ako znacku ktora vyrabala bezproblemove veci a toto mi do toho nesedelo az som si precital co tu pise CeCo a Gruppe a musim sa priklonit skor k tomu co pise CeCo.
Bart wrote: I will use Google befor asking dumb questions.
Puchino
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Gruppe 6. 10. 2008 10:00

,,Evidentne beries kvalitu relativne, ja pre zmenu absolutne.,,
Ja ji nemuzu brat absolutne, protoze tu nenmame ZADNE statisticke udaje :)

Pokud reknes ze beres realitu absolutne a podtrhnes to tvrzeni ,,kamarad povidal,, tak je to naprosto pasé :)

Na tohle tema uz si uvedu jen zaver, at z toho nedelame zbytecny flame:
Pokud se nekdo zepta jestli je Dell kvalitni vyrobce, pak rikam ANO. Patri mezi kvalitni vyrobce a koupi muzu doporucit.

PS: test studia: http://www.zive.sk/Spravy/Recenzia-Dell ... fault.aspx
kecáním se ještě nikdy nic neudělalo :)
Gruppe
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Matysek 6. 10. 2008 10:10

Dell je standardni (ale zadny zazrak) vyrobce s nadstandardnim on-site servisem. Po hardwarove strance se najdou "lepsi" znacky. Nektere sice pouze od "urcite tridy", nicmene jsou.
Definice moderatora Zive? Zookeeper. Vyhledat zbloudilou ovecku, ustajit, vycesat, nakrmit a zalozit chudince nadaci. Ovecka prece nemuze 5 minut myslet. Vsichni mame povinnost oveckam uvarit, precist pohadku a prispet do nadace.
Matysek
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod armaman 6. 10. 2008 10:47

Takže aby som i ja trochu prispel do tohoto šrumca. Žiadna recenzia ešte nespravila z výrobku kvalitný ,to pre Gruppe-ho. Beriem to tak,že to nie je nestranný postreh nakoľko aj ten kto recenziu robí ten výrobok berie ako kus ale už iný môže byť o ničom.

A celkové rezumé je nasledovné:
pre mňa táto téma skončila nakoľko manžel známej povedal že vo firme majú dákeho IT guru tak ten im v tom poradí. Koniec koncov sú to ich peniaze.

Ďakujem za rady.
armaman
Junior

Odeslat příspěvekod Gruppe 6. 10. 2008 11:12

,,Žiadna recenzia ešte nespravila z výrobku kvalitný ,to pre Gruppe-ho.,,

??? Nechapu. Hodil jsem sem recenzy aby mel vetsi prehled, jelikoz na novou modovou radu Studio moc referenci nenajdes. Ja tu recenzi ani necet takze nevim jak dopadl ten book :D
kecáním se ještě nikdy nic neudělalo :)
Gruppe
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod armaman 6. 10. 2008 11:15

Aha no tak sorry ja som myslel ,že diskuzia je mimo mňa nakoľko som už dlho nereagoval. Pretože ste si to tu s CeCom pekne rozdali. Ako som už spomenul téma je pre mňa pasé, ale aby som nebol nezdvorilý Ďakujem.
armaman
Junior

Odeslat příspěvekod pctom85 6. 10. 2008 11:20

o com sa vlastne hadate ?
Podla mna sa da kupit drahy, lacny, odolny, vykonny ... atd. Podla CeC-a v ramci radu aj kvalitny ale ked niekto trafi tie 3% co su vadne je to na nic ... U roznych vyrobcou sa to mozno meni su ludia ktori ine ako Acer nekupi (ja by som sa toho ani palicou nechytil).
Moje konstatovanie "Sto ludi sti chuti", kazdy mate svoj kus pravdy a je jedno podla koho sa zariadi ten co zalozil tuto temu z ktorej sa stalo vtipne citanie :D
pctom85
Junior

Odeslat příspěvekod pctom85 6. 10. 2008 11:21

:) dobre sme si vsimli
pctom85
Junior

Odeslat příspěvekod swarm 6. 10. 2008 11:50

pctom85 píše:ale ked niekto trafi tie 3% co su vadne je to na nic

Tyjo, u vás na slovensku se kazí jen 3%? No to je bomba - to si asi příště pojedu koupit notebook tam, protože tady u nás je mnohem víc :)
Diagon Swarm - ~460 zrecenzovaných notebooků od 2007
15,6" Acer V15 Nitro - i7-4710HQ, 16GB RAM, 2xSSD, FHD IPS
14" HP EliteBook 840 G5 - i5-8350U, 16GB RAM, 512GB SSD, FHD IPS
14" ThinkPad T400 - C2D T9900, 8GB RAM, 300GB SSD, WXGA+ LED
swarm
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod armaman 6. 10. 2008 11:59

No a takto sa tvoria poplašné a dezinformačné správy. Dakto, v tomto prípade to bol CeCo ktorý presne povedal citujem "Do 3% chybnych notasov v ramci zaruky sa da vseobecne ratat, ze notebook JE kvalitny" a následne tu potom dakto z toho spraví ak nie celoslovenský tak dobre ,že nie "vesmírny" priemer vo vhodnosti kupy toho ktorého NB.

Páni doporučujem čítať!
armaman
Junior

Odeslat příspěvekod Gruppe 6. 10. 2008 12:18

Ted se bavim eo cem? O servisu? Neznam book ktery by se nepokazil :) Pak je na servisu aby to opravili.

Kvalite materialu? Zpracovani? Pak je cena umerna kvalite :)
kecáním se ještě nikdy nic neudělalo :)
Gruppe
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Matysek 6. 10. 2008 12:45

Spíš si každý kupec musí uvědomit, že laptop není mrakodrap, ale spotřební věc na 2 - 3 roky používání. Jediným měřítkem spolehlivosti lze považovat pouze servis a pojištění. Pak je to jen o preferencích značky, barvy a vybavení. I ThinkPady chcípaj ihned, stejně jako Acery mohou vydržet roky.
Definice moderatora Zive? Zookeeper. Vyhledat zbloudilou ovecku, ustajit, vycesat, nakrmit a zalozit chudince nadaci. Ovecka prece nemuze 5 minut myslet. Vsichni mame povinnost oveckam uvarit, precist pohadku a prispet do nadace.
Matysek
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod CeCo 6. 10. 2008 15:01

armaman:
Tie 3% su statisticke cislo.

Ad kvalita - stale si stojim za svojim.

C
CeCo
VIP uživatel

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků