Disk Fail na Hp

Diskuze o přenosných počítačích

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod shean 8. 10. 2008 21:02

Zdravim, mam notebook HP Pavilion a odisiel mi disk. Nevie k nemu pristupit ani BOIOS. Potreboval by som nejako zachranit udaje. Dalo by sa to nejako???
Pouzil by som GetDataBack alebo nieco podobne ale najprv potrebujem nejako rozbehat system.....Cez siet alebo usb..... poradte prosim.....
shean
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Beatle 8. 10. 2008 21:13

No kdyz ho nevidis ani v Biosu, tak na nem system asi nerozbehas...Zkousel jsi ho vyndat a pripojit k PC?
Beatle
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod shean 8. 10. 2008 21:17

Nie, nemam ten kabel aby som to spojil, chcel som ci by sa na tom nedal rozbehat nejaky cudzi OS cez LAN alebo tak nejak....
shean
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Beatle 8. 10. 2008 21:19

Nemas serial ATA kabel? :) Z ceho ted pises? Jinak system muzes nabotovat klidne z CD nebo z flashdisku, ale k cemu to bude, kdyz ho nedajde ani bios v NB...
Beatle
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod shean 8. 10. 2008 21:23

Terau pisem z velkeho PC, myslel som ze ak by sa mi z nejakeho externeho zdroja podarilo rozbehat OS tak nejaky soft na obnovu dat by ten disk nasiel a obnovil data
shean
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod shean 8. 10. 2008 21:25

A to sa da Serial ATA kabel napojit na disk z notebooku?
shean
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Beatle 8. 10. 2008 21:28

No jasny...je to stejny.S tim obnovenim si teda nejsem jistej, ale podle me kdyz ho NB nenajde nic na nem v domacich podminkach neobnovis.Ty programy vetsinou umej obnovit smazany data z jinak funkcniho disku.V kazdym pripade nejednodusi je to pripojit k PC cimz priapdne vyloucis problem v NB a potvrdis probelm s diskem nebo naopak.Potom muzes pripadne zkouset nejakej ten soft na obnovu
Jednodusi je ale stejne zalohovat :-D
Beatle
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod shean 8. 10. 2008 21:31

Existuje nieco ako suflik na HDD z notebooku s usb konektorom. Ze by som to zapojil do PC cez USB...
shean
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Beatle 8. 10. 2008 21:33

No to sice existuje, ale kdyz se tak ptas, tak ho asi nemas... :)
V cem je problem ho pripojit normlane k PC?
Beatle
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod shean 8. 10. 2008 21:35

Mam vzadu na bedni nalepku, ak ju porusim padne mi zaruka na PC. Nakoniec to aj tak asi spravim ale hladam este ine riesenie
shean
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod shean 8. 10. 2008 21:38

A podla moznosti som nechcel ani notebook rozoberat ale asi mi ine neostava. Kazdopadne dakujem za pomoc, asi musim spravit co je nutne....
shean
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Beatle 8. 10. 2008 21:38

Aha...tak kamarad s PC nebo notebookem?To jsou ty data tak dulezity?

No tu zaruku na PC si nerus...to je fakt jednodusi si to k nemu dat.Jiank tim ze vyndas ten disk z NB o zaruku na NB neprijdes.
Beatle
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod shean 8. 10. 2008 21:42

Som student a mam tam take veci co sa tazko zozenu, no co uz......hodim to tam cez SATA a uvidime.... alebo pojdem kupit ten suflik...
shean
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Beatle 8. 10. 2008 21:45

Ja jsem taky student a veci do skoly a ostatni dulezity veci mam minimalne na dvouch mistech... :)
Beatle
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků

cron