Program na testování programu

Všechny ostatní programy, které nemají samostatnou sekci

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod j.1.r.k.a 5. 11. 2008 13:23

Zdravím,
potřeboval bych něco abych mohl bez problému zkoušet programy. Jde o to abych si nezas.. disk, po programu nezustaly žadne blbosti jak na disku tak v registrech a pokud by byl program nějaký "zavirovany tak abych si nezaviroval pc. Takže něco aby se program nějak odděleně nainstaloval a celý se vším všudy odinstaloval.
Potřebuji vyzkoušet nějaký soft např. google chrome který nechci používat ale jen vyzkoušet a četl jsem že po odinstalaci nechá na disku "bordel".


P.S: ale nechci žádný virtual OS nebo tak něco jelikož na běh obou os nemám tak výkone pc.
j.1.r.k.a
Junior

Odeslat příspěvekod Wikan 5. 11. 2008 13:28

Jenze virtualizace je asi jediny spolehlivy zpusob, jak toho dosahnout.
Wikan
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod j.1.r.k.a 5. 11. 2008 13:36

No tak to bude asi problém jelikož nemám ani peníze na to abych kupoval XPčka jelikož virtual visty bych asi na vistach nerozjel s 1GB RAM.
j.1.r.k.a
Junior

Odeslat příspěvekod kernel_panic [passed] 5. 11. 2008 17:09

k bití internetovejch nihilistů jsem už příliš starej, ale za ty roky mně narostl krunýř, o kterej se vždy báječně rozplácnete; takže, mám zůstat čelem nebo?
kernel_panic [passed]
Přeborník Živě roku 2008
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod j.1.r.k.a 5. 11. 2008 22:24

A máte s tím někdo skušenosti? Používáte to někdo? Popřípadě jak to funguje a jestli je to fakt tak bezpečné?

A hlavně.
1. četl jsem že je to pomalé. Rozjedu to na 1GB RAM a 1.6 GHz procák?
2. funguje i na vistách? (home premium 32bit sp1)
3. je zdarma? Asi má 30 deni trial verzi funguje to i po 30ti dnech (neumím moc anglicky takže jsem se na stránkách nic nedozvěděl)
4. existuje čeština? Anglicky neumím.
j.1.r.k.a
Junior

Odeslat příspěvekod kernel_panic [passed] 5. 11. 2008 23:32

ano, zkušenosti máme, používáme a bezpečný to je...

1) není to pomalý
2) funguje
3) je to zdarma, registrovaná verze jen zpřístupní pokročilejší funkce
4) oficiálně určitě ne a neoficiálně doufám, že taky ne...
k bití internetovejch nihilistů jsem už příliš starej, ale za ty roky mně narostl krunýř, o kterej se vždy báječně rozplácnete; takže, mám zůstat čelem nebo?
kernel_panic [passed]
Přeborník Živě roku 2008
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod j.1.r.k.a 6. 11. 2008 08:31

3koda snad tam ta angličtina nebude tak složitá.

Jo ale googlil jsem a:
V tom sanboxu se jen programy dají spoučtět a ne instalovat ne? Tzn. že ten program který chci vyzkoušet nejdříve musím nainstalovat normálně na disk a pak spustit v tom sanboxu. Ale ja jej nechci ani instalovat na ten disk ale aby všechno i s tou instalaci byoa v sanboxu a po odinstalování sanboxu vše se odstranilo. Nebo jak to je?
j.1.r.k.a
Junior

Odeslat příspěvekod kernel_panic [passed] 6. 11. 2008 08:46

instalátor se taky spouští...

zbytečně to neřeš a prostě Sandboxie nainstaluj a udělej, co potřebuješ...

po instalaci Sandboxie budeš mít v kontextovým menu položku "Run Sandboxed", takže si klikni pravým na instalátor programu, kterej chceš testovat a spusť ho právě pomocí téhle položky...
k bití internetovejch nihilistů jsem už příliš starej, ale za ty roky mně narostl krunýř, o kterej se vždy báječně rozplácnete; takže, mám zůstat čelem nebo?
kernel_panic [passed]
Přeborník Živě roku 2008
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod j.1.r.k.a 6. 11. 2008 09:55

Jo aha a potom se to jakoby nainstaluje do toho sandboxie takže ta instalace a celý program bude jakoby "uzavřený" v tom "boxu".
Chápu to dobře?
j.1.r.k.a
Junior

Odeslat příspěvekod spider99 6. 11. 2008 10:22

VmWare Workstation. Chodit ti bude i na tvém HW.
spider99
Junior

Odeslat příspěvekod j.1.r.k.a 6. 11. 2008 10:31

No jasně jenže to je jen pro "virtual OS" což jsem psal že nechci jelikož bych musel pořizovat XPčka no a nekradu. Pokud ten sandbox funguje jak má tak to asi bude nejlepší volba.

I když pomocí toho VmWare Workstation by šel virtuálně rozběhat linux ale nevím to by asi chtělo tak 4GB RAM :(
j.1.r.k.a
Junior

Odeslat příspěvekod Abox 6. 11. 2008 10:42

Tak si porid za litr jeste jeden HDD, naklonuj ten nynejsi na nej a experimentuj.
Nebo si udelej pred experimenty obraz HDD, vyzkousej co potrebujes a vrat to zase zpatky.
Bez VirtualPC toho moc nezmuzes.
Abox
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod spider99 6. 11. 2008 10:42

Jen tak pro zajímavost - na NB s 1GB RAM mě běhá WIN XP Prof. a pod VmWare poslední Ubuntu- bez problémů.
spider99
Junior

Odeslat příspěvekod kernel_panic [passed] 6. 11. 2008 10:54

j.1.r.k.a: ano, chápeš to dobře...aplikace, nainstalovaná/spuštěná v rámci sandboxu, zůstane "uvězněná" v sandboxu...
k bití internetovejch nihilistů jsem už příliš starej, ale za ty roky mně narostl krunýř, o kterej se vždy báječně rozplácnete; takže, mám zůstat čelem nebo?
kernel_panic [passed]
Přeborník Živě roku 2008
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod j.1.r.k.a 6. 11. 2008 10:56

"Bez VirtualPC toho moc nezmuzes."

Jakto však existuje ten sandbox nebo tam jsou nějaké problémy?
j.1.r.k.a
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků